Резултати од барањето

 1. Стев

  Треба ли да се воведе банкнота од 20 денари

  Наведете и мислење. Мое е дека треба оти сите големи системи и економии имаат(и се базирани на броевите 1, 2 и 5 по 10^n).
 2. Стев

  Идеји/производители за кабинети за ликер

  Да....имаме потреба од нешто такво. Бараме нешто дезен на светло сиво-светло кафеаво дрво(не знам...кафеава бреза?имитација ореб?) Што како се опциите на пазарот?
 3. Стев

  Шинтерница, стационар и инфестација на здивени кучиња

  Согледувам дека во некои области од скопје има алармантно високо присуство на агресивни кучиња со тенденција да напаѓаат луѓе.... Има ли некој ова време што се занимава ПРАВИЛНО со овој проблем? Има ли било што што НЕ е од редот на Анима Мунди и сестринските здруженија? Ваше мислење?
 4. Стев

  Кокино -'рона едишн

  Има ли некој видено/поминато во кокино? Како е состојбата со пристапност? Колку луѓе има/ Знам дека има отворено тема, ама никој ја нема чепнато 7 години.
 5. Стев

  Simulink/Simscape

  Некој има да пружи ассистенција?
 6. Стев

  Бејрут

  Мислев да отворам тема за ова што се деси... Наводно експлодирал слад за пиртехника(што може да се воочи со блесоците на јадрото на пожарот. Што се деторинарло после тоа, било во доволно количество да може да се мери со килотони(да предизвика соничен меур) 10 пожарникари се пријавени за...
 7. Стев

  Љубопитен за Сателитска тв

  Кајганџии, ме интересира дали некој има поставено сателитска ТВ, колку е цена, и што има на понуда. Колку е сега цената на пазарот, колку е ослонлива, и дали вреди.
 8. Стев

  Преспа и мариово

  Ме интересира кој имал искуство со патување на тие места, што има да се види и прави и посети, каде и какво сместување има(во случајот на преспанско езеро) итн...
 9. Стев

  Ш##пост на Стев

  Нема ни да објаснувам.... Сеуште во рани фази///
 10. Стев

  Желатин за тенда

  Барам (на метро исл) желатин за тенда, самостоен. Дали некој знае некоја си фирма во скопје што продава итн? Не ми требаат ролери или склопени/монтирани делови, туку само проѕирна фолија..
 11. Стев

  Хорор новели

  Ум...некој што се разбира од книги.. Кој хорор новели ги има кај нас? Што не се дракула или стивен кинг?
 12. Стев

  Што следно да сликам? (3 можни избори)

  Ќе..ум..бирам фотки од..места што сум ги посетил... Ме интересира што би било...најинтересно да сликам на платно.. Свети вит, прага Бранденбуршка порта, берлин Триумфална капија, париз Свето срце, париз Порта на версај главна железничка/автобуска, амстердам Кјуб хаус, ротердам Саграда...
 13. Стев

  Fake news- anak krakatau

  https://www.slobodenpecat.mk/se-aktivirashe-vulkan-vo-indonezija-isfrlal-pepel-vo-visina-od-polovina-kilometar-video/ Да..ќе преминам на поентата.... Анак кракатау има рупа. Во декември 2018(ерупцијата што уби 600 души), купата(конусот) на вулканот колапсирал. Се што остана од кратерот е...
 14. Стев

  Цвекиња(Акватични растенија)

  Ме интересира дали некој има пробано(и преферабилно успеано) да расте вакви...
 15. Стев

  Што е....коњак?

  Ова подразбира и слични ствари: вињак, курвозје итн.... Како се разликува од класична ракија.... И можда од типови на бренди?
 16. Стев

  Омилен џин

  Па. Лично ме интересира како стојат работите...
 17. Стев

  Црн орев

  https://en.wikipedia.org/wiki/Juglans_nigra Тн, црн орев Ова дрво е слично на класичниот орев (Jugulans regia), со разлики во формата на плодот,бојата, вкусот и механичката издржливост... Дали некој од форумот знае каде има вакво...
 18. Стев

  Arbutus andrachne -гол човек

  https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB_%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA Јас имав намера да пробам плод од овој род- ама од arbutus unedo.Во шпанија и јужна франција не го најдов(беше вон сезона) Како што пишува го има во местата црна и коњска река... Некој има информации за ова...
 19. Стев

  Aрхитектура

  Отварам тема исклучиво за архитектура, т.е. се што не би било баш за пејсажи. Иако има тема за цркви, споменици и замоци... ова е по инклузивно бидејќи вклучува И се што не се спаѓа под таа категорија... Ја ќе почнам со саграда фамилија(дел 1)
 20. Стев

  Архитектура-Фотографии

  Има ли тема посветена на архитектура или не? Ако има, дајте линк... ///За тие што им треба екстра објаснување: барам тема за постирање фотографија каде општо од тип архитектура се постира(знам дека има специфични теми за цркви и ствари) ///
На врв Bottom