Резултати од барањето

 1. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  http://www.sport.com.mk/default.asp?ItemID=97642D823ADD014BB57639D7E18D520A ВАРДАР ГО ЗАСИЛУВА НАПАДОТ СО ЃОРЃЕ ИВАНОВИЌ!? - Кој е па дечково, запознаени ли сте? Млад и од релативно слаб клуб, само шпекулации или?
 2. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Јас сум блок 2, па очигледно ми се посреќило да бидам меѓу наши а? :pos:
 3. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Не се грижете, Балотели ќе биде бргу и ефективно заменет! Селдо работи :icon_lol:
 4. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Ќе си земам право да те цитирам, пред се за пофалбите за Спировски, мислам дека еден од најлошите денеска кај нас (иако дечките одиграа одлично сите и заслуживме победа.) Толку многу ситуации каде што требаше да префрли тежиште или да одигра брз пас...тој се што имаше на ум РОГНИ напред ...
 5. gooner4life

  Саем на книгата

  Ајде некој од вас што веќе пазарел во „Три“, нека ми предложи некои онака “забегани“ трилери со мистерија и убиства :pistoldz:
 6. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Што се случува со Хамбарџумјан и Попов зошто воопшто не се во тимот, повреди или?
 7. gooner4life

  Ф`стак ( Садници, Успешност на пазарот, Искуства )

  Испитувам за во Јужна ( Југо-Источна ) Македонија би сакал да посадам Ф`стаци , па сакам да знам доколку било кој има било какво искуство со ова овошје да ми помогне, малку ум да ми подари. ПС: Досега искуство воопшто немам со овоштарство, но по се што прочитав за Ф`стакот - не бара претерано...
 8. gooner4life

  Официјални трансфери/позајмици

  It's official :zloo:
 9. gooner4life

  Официјални трансфери/позајмици

  Mezague од Royal Excel Mouscron во Leyton Orient.
 10. gooner4life

  Фан Клуб: Шкендија

  Епа ова е конечно чекор што го чекавме во МКД фудбал оддамна, се стигнува во тоа пусто последно коло од ЛЕ и не се зема сериозно засилување. Дечково можеби не е некое име но е од квалитетна екипа со минато во доста поголеми клубови од нашиве, така да се надевам ќе дојде а не е само “пратка“...
 11. gooner4life

  Фан Клуб: Шкендија

  Знаејќи ги можните противници .. Гент е доста квалитетна екипа но не и непобедлива. Цела Македонија ќе биде позади Шкендија на двобојот !! :tvg:
 12. gooner4life

  Фан Клуб: Шкендија

  Прво огромни честитки, потоа знаете ли кои се можните противници или во ЛЕ се сите пројдени можни?
 13. gooner4life

  Официјални трансфери/позајмици

  Дека и моиве купуваат, Роб fucking Холдинг во Арсенал за 2 милиони ! :bravobe:
 14. gooner4life

  Corel Draw - прашања, помош, туториали

  Многу едноставен е корелот за овие проблеми. Односно, побарај по нет слика од овошје, доколку сакаш да ќариш време гледај да биде векторска и транспарентна сигурно ќе најдеш , потоа оди Quick Trace. Доколку е како што ти напоменав ќе ја нацрта сам по себе доволно приближно, потоа на тебе...
 15. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Криво ми е што со толку стативи дома , автогол за на watts , и со 2 пенала на гости на крај изгуби Вардар ... Не дека не беше вториот чист пенал зошто кретенот се фрли со рака во вис ама сепак!
 16. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Некако многу хејтање имаше за Дарко зошто игра а? Онтопик: Дечкото како го погоди не знам , ама :zloo::zloo::zloo:
 17. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Не гледавме благодарејќи на сите можни страни кои преговарале за тоа, ама на крај според статистиката и нашите одбрани запишани (-1) зошто од 1 удар во рамки на гол примивме 2 погодока... додека нивниот голман имал 5/6 одбрани + пишува по сајтови дека 3/4 пречки и стативи сме имале...па да му се...
 18. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Ја има на спортско, Џабе ќе слушаш некој комичен гол си дал србендата ...
 19. gooner4life

  Фан Клуб: Вардар

  Доказ за какво племе сме, не сме ние држава... па сите имале пренос на јавниот портал , ние имаме и приватна телевизија што дури пишува во програма дека во моментов оди преносот ама си имаат српска серија ... Се игра со Динамо Загреб , стадионот 20 000 очекува, а на тв немаме кај да гледаме...
 20. gooner4life

  Официјални трансфери/позајмици

  И официјално после пробата летоска, пред мечот со Динамо, Џон Обрегон потпиша 2 годишен договор со Вардар. Можеби ќе помогне во одисеата со Динамо :gjavol:
На врв Bottom