Резултати од барањето

 1. gooner4life

  Ф`стак ( Садници, Успешност на пазарот, Искуства )

  Испитувам за во Јужна ( Југо-Источна ) Македонија би сакал да посадам Ф`стаци , па сакам да знам доколку било кој има било какво искуство со ова овошје да ми помогне, малку ум да ми подари. ПС: Досега искуство воопшто немам со овоштарство, но по се што прочитав за Ф`стакот - не бара претерано...
 2. gooner4life

  Турнир во мал фудбал ( на трева )

  MTP Sports Club ве поканува на МТП турнирот во мал фудбал со почеток по 1ви јуни. Фер игра, добра дружба и вредни награди за најдобрите екипи како и награди за најдобрите поединци. За подетални информации, пријавување на екипи како и за правилата на играта можете да се обратите на следните...
 3. gooner4life

  Глас за Кире Лазаров - Глас за македонија (Најдобар ракометар за 2013)

  http://www.handball-planet.com/vote-for-the-worlds-best-player-2013/ Преостануваат само уште 10тина денови во кои Кире Лазаров треба да стори уште еден пресврт во поените поради тоа што Наги го пројде и се наоѓа на втората позиција нашиот најдобар ракометар во својата конкуренција - Десен Бек...
 4. gooner4life

  Глас за Перо Антиќ - Македонец на NBA ALL STAR

  http://allstarballot.nba.com Ова е кодот каде што можете да си го направите својот состав за PLAYOFF оваа година , за гласање остануваат уште 61 ден во кои секој ден по едно гласање ви е дозволено. Би било благодет за Македонија доколку Перо дојде до таков престиж и настапи во својата деби-...
 5. gooner4life

  Kurtis Blow @ Club Paradiso - 14.6.2012

  Кратко резиме од моја страна... Еден од моите лично омилени рапери на сето време! Човек кој што рапот го презентирал на најдобрите фанк битови со прекрасно флоу од тоа време, додека по него продолжиле уште многумина раперана да праат таков рап. А дури и артисти сеуште го семплуваат познати како...
 6. gooner4life

  28-ми АФРИКАНСКИ КУП НА НАЦИИ Габон и Гвинеа

  По 28ми пат се оддржува афричкиот куп на нации, овој пат домаќини се Габон и Гвинеа. Составите се поделени во 4 групи кои за сега вака се подредени: Group A Main article: 2012 Africa Cup of Nations Group A TeamPldWDLGFGAGDPts Zambia 1 1 0 0 2 1 +1 3 Equatorial Guinea 1 1 0 0 1 0 +1 3...
 7. gooner4life

  Хуманитарна рап журка за Јоце Блажевски во La Kaña, Стара турска Чаршија

  11.01.2012 ( Среда) ,Почеток : 21:30 h Да ја започнеме и оваа нова 2012 година со Хуманост, со многу Забава и секако со многу Добрина, и да допринесеме за собирање на парични средства за четвртиот третман на Јоце со пресадување на матични клетки кој ќе се оддржи во Москва. Кон крајот на Јануари...
 8. gooner4life

  Писмени работи : Средно Образование

  Пребарував и не најдов ваква тема, има за семинарски... но не и за писмени. Мене често ми е потребна помош од некој, за да можам да напишам моја писмена... па еве зашто да не поставам јас неколку мои што ги имам направено... се надевам ќе се надоврзете и вие другите што не ќе ве мрзи да...
 9. gooner4life

  Детско катче

  Ми дојде идеава слушајки една песничка која ја слушав како мал и беше од една многу тогаш позната и интересна емисија. Така да сакав да чујам , секоја песна ... серија.... шоу ... па дири и цетан нека биде ама тоа да е нешто што ви оставило најголем и најдобар впечаток и ве тера да се вратите...
 10. gooner4life

  Дактилографка!

  Еве поврзаност ... плавуша и доказ дека не и сече и во вистина :pos2: и колку е тешко да ги отфрлиме старите навики :toe: Оставете коментари за типкава! :pos2:
 11. gooner4life

  Сале Рапер

  Видете го овој “РАПЕР“ ... песната е малку постара ама морав да го ставам во чек дис аут... :pos2: По слушање на песнава мислам дека... ќе се смеете наредните 10тина минути... или ќе ви дојде до плачете од жал за “артистот’’ ама важно успеал да направи да биде слушан :toe: ( клипот не е баш...
 12. gooner4life

  Хип-Хоп Хардкор Андерграунд Рап 13.06.2009 F-People

  Оваа сабота ( 13.06.2009) со почеток во 20 Часот во дискотеката F-People ( стара железничка), ДНС екипа го презентира првиот настап од Хип Хоп Хардкор Андерграунд Рап настапите кои ќе ги има летово. Оваа сабота ќе настапуваат : С.В.П Римиски Масив Контра Напад Длабока Трага и Паки...
 13. gooner4life

  Биг Хип Хоп Најт, 27.02.09 петок, клуб АС

  На 27. Фебруари.. ово Петок..во велес...Во Клуб АС.. Биг Хип-Хоп Најт... Значи во клубот АС ќе имаат настап повеќе рап хип-хоп артисти од земјава.. ќе има од Скопје,Неготино,Велес и Битола... со Почеток во 21:00 часот... и картата.. НЕВЕРОЈАТНО...САМО 30 ДЕНАРИ... па навалете народе... еве...
 14. gooner4life

  Green Out во Indie pub сабота - одложено

  nastap vo INDIE pub , bivso Legend pub , pozadi katolicka pocetok okolu 23 , vlez 100 den ! no losoto e sto kje se baraat ocigledno licni karti i nema da moze da vleguvaat maloletni :toe:
На врв Bottom