Резултати од барањето

 1. Топче

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Да не собирате пари за да го купите Ренато Санчез назад?
 2. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Не можевме да ја убиеме утакмицата пошто сите играа за Ауба да даде уште еден гол. Мартинез МОТМ :D Имаше една ептен добра одбрана - http://arsenalist.com/f/2018-19/martinez-save-on-welbeck-2020-07-15.html И уште неколку солидни иако мислам требаше да го спречи вториот гол. Лено никако не смее...
 3. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Токсични идиоти.
 4. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Што ти праи статистика :icon_lol::icon_lol:
 5. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Следната е наша.
 6. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Без квалитетна 10ка летово, мака ќе мачиме догодина против секој тим што се брани длабоко. Буквално ќе биде оставено на индивидуални потези. Искочи прееска уште една мапа од пасови како пред некоја недела, пак имаше огромна дупка таму на 30-40 метри од нивен гол.
 7. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  :icon_lol:
 8. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Не е можно ова што го изиграа Луиз и Џака денес Каква утакмица, брао.
 9. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  А може ли сега да докажат со точност кога топката се оделпува од тој што додава за да прикажат 2 сантима у офсајд? Знаеш дека има маргина на грешка на моменталното решение така?
 10. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Не ме интересира како, нека предложат измена. Сакам да се смени правилото да не биде пола милиметар. Мене како гледач не ми се свиѓа моментално како е. И порано се менувале правила, драстично, па еве фудбалот е подобар. Вака ги убива напаѓачите. Со овие 2мм не добиваат никаква предност, а нели...
 11. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Ужасно ме нервираат ваквите офсајди. Пред некое коло на Рашфорд исто му поништија гол за ваков милиметарски офсајд. Исто у сеќавање ми е останат оној на Шефилд против Тотенхем, страшно глуп милиметарски офсајд на 40 метри од гол. А реални да бидеме ова не влијае на играта и дали бил 2мм...
 12. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  7мо во второ квалификациско коло, ФА куп директно у групи. Ама не верувам ни топ 7 да бидеме :(
 13. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Expected Goals Arsenal 0.9 Liverpool 2.4 Emiliano Martinez had 56 touches against Liverpool, more than any other Arsenal player & also made eight saves to help Arsenal to a 2-1 win tonight Liverpool have won just two of their 17 games at the Emirates Stadium in all competitions (12%) - their...
 14. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  У неделата тепаше, ќе почека сеа малце :icon_lol:
 15. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Хех, а на крај Холдинг еден од подобрите у одбрана. Мене само не ми е јасно зашто игра Колашинац а не Холдинг кога играат со тројца позади. Полош од Колашинац како централен неможе да биде Тирни искина денес. Тепавме на среќа :D
 16. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Како стартот на ТАА беше различен од црвениот на Нкетиа?
 17. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Опа бато, Пеп је мало нервозан. Венгер го кажа како некој што трошел пред 20 години :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 18. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Хехе, или Фирмино. Зависи како ќе ти биде средината. Ако го дадеме Лаказет, и Ауба игра шпиц наредна година, ни треба Кутињо тип на играч, што ќе си го присвои тоа кругот горе. Дури мислам дека Пепе десно и Сака лево ќе се истурат од асистенции и голови ако иаме добар плеј. Приметете само...
 19. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Стартот на Ромеу е за мене црвен, ама толку е не конзистентно судењето што не ме чуди и нога да искршат на некој а да нема црвен.
 20. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Што ти кажува сликава, што фали? :)
На врв Bottom