Резултати од барањето

 1. babydol

  Секс во бременост

  Колку што сум јас информирана спермата не му штети на плодот затоа што нема шански да дојде до самиот плод бидејки матката е затворена и го штити од секакви инфекции и повреди
 2. babydol

  Секс во бременост

  Дозволен е секс во бременост од причина што се опуштаат вагиналните мускули и со самото тоа се овозможува плесно породување, не е доозволен самоако мајката имала проблеми во текот на бременоста и докторт така наложи
 3. babydol

  Дезодоранс или стик?

  Ролон на Гарниер е закон скоро почнав да го употребувам и супер е
 4. babydol

  Вегера или Специјал?

  Вегера ги обожавам перечињата со сирење
 5. babydol

  Невестински фустани, букети, фризури...

  Фустанот од секогаш замислував да ми е шампањ никако бел, бидермаерот од природни цвекиња и тоа моите најомилени сега е дилемата околу фризурата...неколку пати се предомислив до сега
 6. babydol

  Матурска облека, шминка и фризура

  Да не знае некој када можам да најдам, светки за тело , ама не сакам некои обични ми требаат за цел ден да ми траат сакам да кажам некои асални да бидат, купив млеко за тело на Дав ама не свети така како што јас си замислувам
 7. babydol

  Свадба - да или не?

  Свадба ..да , од секогаш сонував за свадба , како јас ке бидам најубавата невста, па ке има фрки околу спремањето ...ухуууу мераци, сега адетите ке ги сведеме на минимум само нај основните , сметам дека има многу непотребни
 8. babydol

  Злато

  Носам престен од бело злато , а инаку воопшто не сум љубител на злато
 9. babydol

  Што по раскинување на долга врска?

  Се согласувам со овој пост дека ако некој некогаш бил длабоко повреден и разочаран од некого можеби ке помине период во кој ке пати и ке мисли дека никој нема да го замени претходниот , ама ке дојде д денот кога тогаш кога среката ке се најде на неговиот пат тогаш кога најмалку очекува
 10. babydol

  Кавга со партнерот во друштво

  мене еднаш ми рече вака...Кога сме сами можеш да викаш , да се караш , ама не дозволувај никогаш другите околу тебе да видат дека во нешто не се согласуваме, нека мислат дека секогаш ни е нај, нај, иако не секогаш е така
 11. babydol

  Имате ли дечко (маж) / девојка (жена)?

  Имам маж:pipi:
 12. babydol

  Кој има најслатко дете во Холивуд?

  Том Круз најслаткичко е
 13. babydol

  Чипс

  Најчесто Рафлс јадам највкусен ми е
 14. babydol

  Јадете ли алва?

  Ја обожавам кога ми се лепи за заби :pos2:
 15. babydol

  Урда

  Јадам да порано почесто сега не толку, особено ако е со лути пиперки урдата, а ја сакам и пржена со јајца
 16. babydol

  Газирани пијалоци или природни сокови?

  Природни ама баш природни свежо цедени од лимон и портокал со неколку коцки лед, за горештиниве таман
 17. babydol

  Среќен роденден [vladimir]

  Срекен роденденнн најубавооооо на свет :back:
 18. babydol

  Каде за први мај?

  Ме нервира Мајов 1, што бре мора да се оди некаде, а? Лелелл дома сакам да седам
 19. babydol

  Во мојот карактер не ми се допаѓа и би сакал да променам...

  Инаетот морам ,не да го искоренам, затоа што знам дека нема да можам , ама да го ублажам малку
 20. babydol

  Среќен роденден Мaцa_кaкa'

  Срекен роденден :smir:
На врв Bottom