Резултати од барањето

 1. white_eagle

  Живееме во куќи, а не можеме да си дозволиме одмор

  Анкетата на Државниот завод за статистика покажува дека дури 72,4 отсто од македонските домаќинства не можат да си дозволат да платат еднонеделен одмор во текот на годината Иако навидум живеат доста комотно, повеќето македонски граѓани се чувствуваат материјално обесправено МНОЗИНСТВО...
 2. white_eagle

  Владика Петар: Жените се виновни за големата стапка разводи во Македонија

  -Јас тврдам дека жените или ќе ја спасат или ќе ја уништат нашата македонска нација и нашата црква затоа што она што ќе се зачне во утробите на мајките треба да се роди ако сакаме да опстоиме и како нација и како народ и како држава и како црква - изјави за 24 вести владиката Петар оваа сабота...
 3. white_eagle

  26 убиени при напад на основно училиште во САД

  14.12.2012 26 убиени, од кои 20 деца, а 6 возрасни, е билансот на инцидентот со огнено оружје во ​​ Основното училиште Сенди хук во местото Њутаун, сојузната држава Конектикат, соопшти полицијата. Мртво е и лицето за кое се претпоставува дека бил напаѓачот. Властите велат дека во тек е...
На врв Bottom