Резултати од барањето

 1. C

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Јасно е за кого зборува Вудроу Вилсон во првиот дел бе друже !!! Која сила би била толку моќна за најголемите бизнисмени од Америка да се плашат од нејзе ? Прочитај како ја опишува таа сила. Википедија воопшто не ја земам во предвид за овие работи. Да те прашам нешто:А од каде пак ти толку...
 2. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ништо брат. Едно големо ништо немам направено за државава. Признавам. Барем признавам. Единствено нешто што правам е што го плукам и двете партии. Нњ велам дека сум елита,баш напротив:Јас сум само еден патетичен млад работник кој увидел од поодамна со каков народ во каква држава живее. Ете затоа...
 3. C

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Е ај брат кога веќе ја дискредитираме спротивната страна,да погледнеме некои изјави на дел од луѓето кои некогаш биле на власт. Since i entered politics,i have chiefly had men's views confided to me privately. Some of the biggest men in United States,in the field of commerce and manifacture,are...
 4. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Баш ни е подарена. Ваков народ никогаш немало по своја заслуга да создаде држава,а кога веќе ни ја подарија,самите ќе си ја уништиме.
 5. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  И што ќе му смени тоа на обичниот граѓанин кој сеуште зема патетична плата и нема никакви права во ваква корумпирана држава ? Што е побитно другар ? Да почнеме да работиме на спречување на корупцијата или да се занимаваме со вакви безмислени работи кои служат само за ашкање на народот,ништо...
 6. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ние секако сме готови како нација и држава,најголемата опасност за една држава е кога народот е претерано склон кон корупција,а македончето...ОООООООО ПРИЈАТЕЛИ МОИ... И ТОА КАКО Е ИСКОРУМПИРАНО И НЕСОВЕСНО. Секој си го гледа својот интерес,секој фаќа врски кога може,а притоа ги плука другите...
 7. C

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Да го доведеме на прав пат бе човек,затоа го прашувам културно,полека,со убаво...:icon_mrgr: Знам јас дека он не е лош човек,со тролањево повеќе си прави забава отколку што навистина го мисли тоа што го пишува.
 8. C

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Постојано ги плукаш членовите за овие работи без притоа да понудиш некој факт или информација да видиме нешто и од твоја страна. Зошто ? Отсекогаш ме интересирало
 9. C

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Прочитај погоре,вака долга и широка е да ти објаснувам. Прочитај го текстот на Vanlok од ORIENTALREVIEW и подоле за тоа колку луѓе се убиени после атентатот што имале некоја поврзаност со самиот атентат.
 10. C

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Ццццццц,не сум знаел дека до толку било... Е ај сега после сите овие информации да видиме што ќе се шлапа... Ron Burgundy,Nekojx Human... Чичко Ставрогин... :sramezliv: Некој факт од ваша страна ?
 11. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Хаха,темава скроз забега... Луѓето ретко обрнуваат внимание на вистинските проблеми,сеуште масовно се плука ВМРО (што е и во ред до некаде со оглед на тоа што го направија),меѓутоа ајде да обрнеме внимание на сегашноста и иднината. Што направи СДСМ досега ? Едно големо ништо !!! Продолжија...
 12. C

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Епа тоа е тоа. Јасно е како ден дека банкарската елита го убива Кенеди. Добар текст си нашол. Особено впечаток тука ми остави ликвидацијата на HALE BOGGS,типично за еден голем заговор каде што се убива секој кој би можел на било каков начин да ги загрози нарачателите. Претпоставувам дека после...
 13. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Казната е премала затоа што се работи за доста сериозно дело,а законот предвидува многу мали казни за вакво нешто. Законот е мизерен во овој случај. Јасно е дека политичарите преку донесувањето на ваквите закони си се штитат себеси и нивните поданици.
 14. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Не размислуваме поинаку. Премала е казната за вакво дело. Во прашање е политичка игра.
 15. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  И кај бевме пред 3 години,каде сме сега ? Во истата каша сме. Владеењето на СДСМ е само продолжение на владеењето на ВМРО,дури и во полоша мера. По која основа,па барем и малку,треба да бидеме задоволни од пресудава или да се тешиме со тоа дека:БАРЕМ ОВИЕ НОВИВЕ ПОЧНАА ДА ЗАТВОРААТ ? И овоа е...
 16. C

  Правна помош и совети

  Сакам да прашам во врска со надлежностите на обичната полиција за легитимирањето и претресот на ептен јавно место после полноќ. Вакви ситуации веќе неколку пати ми се случуваат,без претходно сомневање да ме запре обична полиција на обична контрола низ градот и да ме легитимира и претресува иако...
 17. C

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Доста контроверзно е убиството на Кенеди,човек треба да биде глуп за да верува во официјалната верзија. ЦИА токму како превенција за убиството на Кенеди во1967 г. го смислува терминот ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР се со цел да ја дискредитира секоја друга верзија поинаква од официјалната. Со многу луѓе на...
 18. C

  Која ви е омилена земја?

  Монголија.
 19. C

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Последниве неколку страници на темава :facepalm:. Културата на македонскиот народ. Самите ќе си се исколиме како свињи. Се гине за партијата. Партиски полтрони ( и од двете страни ): ЗАРЕМ ВАШАТА ПАРТИЈА НЕ КРАДЕ ? ЗАРЕМ ВАШАТА ПАРТИЈА Е СОВРШЕНА ? ЗАРЕМ ВАШАТА ПАРТИЈА НЕ ПОТПОМОГНА МАКЕДОНИЈА...
 20. C

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  Они веќе и пробуваат да го тргнат и на легален и на нелегален начин. Е сега,што ако нема да можат да го тргнат преку протести и разно-разни внатрешни саботажи (како онаа со Флин на пр. ) ? Што им преостанува друго ? Оно знаат дека нивниот противник има голема административна моќ и на некој начин...
На врв Bottom