Резултати од барањето

 1. Z

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Здраво, Барам совет некој да ми помогне околу виљушката на Biser-Ohrid MTB велосипед. Имам проблем со чукање на виљушката при кочење (напред-назад). Проблемот го гледам во изедени/скршени пластики на средишниот дел од виљушката, внатре во заштитната гума. Прикажани се на сликата и виљушката од...
 2. Z

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Здраво, имам МТБ тежок 20 кг и имам проблем со задната главина. Велосипедот е со V-brake кочници и е со freewheel. Не се разбирам премногу во поправки, но изгледа имам проблеми со главината, чашките или лагерите бидејќи слушам континуирано крцкање (или како нешто да се крши) иако велосипедот е...
 3. Z

  Општи вело муабети, прашања, совети

  За оние кои имаат "секојдневни проблеми" со велосипедот, добро е да ги знаат BikemanforU https://www.youtube.com/user/BikemanforU и RJ The BikeGuy https://www.youtube.com/user/shyflirt1 . BikemanforU има и live streaming секоја сабота од 15 до 19 часот ( по наше време).
 4. Z

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Здраво дечки, Новајлија сум на оваа тема па ме интересира дали е доволен доказ за потекло (дали имам шанси за бугарски пасош?) буквицата (воена книшка од мој пра пра дедо од страна на татко ми), и тоа што двајца мои први братучеди кои што веќе имаат бугарски пасоши а се од страна на мајка ми ...
 5. Z

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Interesno, a sto e ova ? Kolku vreme ti treba da se uhodas-iskustvo t.e da stignes do ovie sumi na zarabotka?
 6. Z

  Нарачка на моб. телефон од странство (Канада,САД)

  Тоа значи дека ако пријателите го купат таму и ми го испратат тука преку DHL овде ке треба да платам уште 18% ДДВ или погрешно те разбрав? Како ќе знаат од DHL колку вреди мобилниот? На пример таму ако е купен во денари 15000, + за DHL уште околу 3000 тоа е вкупно 18000, и ќе го имам без...
 7. Z

  Нарачка на моб. телефон од странство (Канада,САД)

  Мислам дека Samsung Galaxy S3 има под default GSM.. еве сто пишува Frequencies / Bands: UMTS 850/1900/1700/2100; GSM 850/900/1800/1900 --- надополнето: 2 август 2013 во 03:29 --- Дали царината може да се избегне некако ако се праќа преку DHL или Fedex? Дали сите пратки мора да се царинат?
 8. Z

  Нарачка на моб. телефон од странство (Канада,САД)

  Здраво, Сакам да се информирам како иде нарачката на нов мобилен телефон од САД или Канада онлајн или испраќање на нов мобилен телефон преку пошта(или пак DHL или Fedex) од страна на некој што е таму? Планирам да нарачам преку мои блиски пријатели мобилен телефон (најверојатно Samsung Galaxy S3...
На врв Bottom