Резултати од барањето

 1. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Нашиот тренер пред да биде ангажиран, се нудеше на ФК Кадино... тука е се јасно за него!
 2. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Како и што се очекуваше пред стартот на пролетниот дел, единствена надеж ќе ни биде да ја тепаме дома Беласица и да идеме у Велес по три бода, друго нема за спас :)))
 3. Калараш

  Фан клуб - РК Вардар

  Еве го Кизиќ на дело
 4. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  А овој Јовков што се замислува, некое менаџериште? Нека иде таму у партија и нека ќути.
 5. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Ќе ни пуштел овој, ќе ни пуштел оној... нека играат мушки, па што биде нека биде!
 6. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Сериозен ли си дека слога нас ќе ни дадеше бодови ако игравме пред крај ?
 7. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Имаме топ 3 следни утакмици за нас. Мислам дека со сите овие ни лежи да играме.
 8. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Штета, но мора да ги дигнеме малку. Вака да играат секој меч до крај.
 9. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  И ние сме за стап. Со фб постови Вардар ќе живее, Вардар ќе ги поплави и тн нема ништо.
 10. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  На страна сите проблеми, ама овие што седат на терен заслужуваат една лекција!
 11. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Петре Им има спомнато за коњот. Тој не ти помага, па што сака нека е со ФК Вардар.
 12. Калараш

  Фан клуб - РК Вардар

  Абе Калараш, не научи и не научи да шутира...
 13. Калараш

  Фан клуб - РК Вардар

  Толку од Душебаеви во Келце :)))
 14. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Ваков фудбал нема ни во 2ра лига. Кој им е кондициски тренер, ова е под секакви стандарди..
 15. Калараш

  Фан Клуб: Вардар

  Го гледам сеа почнал да мава и лајкови контра сдс
 16. Калараш

  Фан клуб - РК Вардар

  Тренер треба да дојде од дамна, али и да си одат дрва од типот на Векиќ, Кантагрел, Борко, Тале, Гаџа, Шеваљевиќ и тн. Овие сите ти се играчи за СЕХА ранг.
 17. Калараш

  Фан клуб - РК Вардар

  Како иде и службена да биде 2рата текма џабе хаха
 18. Калараш

  Фан клуб - РК Вардар

  Единствен начин да се вратиме во второ полувреме е Стевче да седне на клупата на Веспрем.
 19. Калараш

  Фан клуб - РК Вардар

  По лош тим од дамна сме немале. Каков Векиќ, каков Дисингер, тоа ти се играчи за Мак лига и да ги полнат шурите, ништо повеќе.
 20. Калараш

  Фан клуб - РК Вардар

  Не се знае кој е по лош у одбрана Тале, Диси или Калараш
На врв Bottom