Резултати од барањето

 1. su

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  кога ќе излезе ЕГН од амбасада ми рекоа да одам во софија во општината за постојана адреса и да извадам лична карта и пасош. имате ли информација каква е таа постојана адреса (треба ли договор или нешто слично)? благодарам
 2. su

  Најекономично греење (затоплување)

  дали некој на форумов користи топлинска пумпа воздух/вода? кој модел и на која квадратура? колкава сметка за струја плаќа?
 3. su

  Купопродажба на станови

  колку изнесуват нотарските трошоци? и како оди процедура доколку имотот е под хипотека?
 4. su

  Бајкингот во Скопје и пошироко

  кршење не му бега [emoji2] , ама ај си викам да пробам. стигнав до некоја фаза, само не ми намалува од најголем у тој пред него. "b-tension" никако не ми функционира. сумјам дека нешто менувачот е расипан/изместен Sent from my E6553 using Tapatalk
 5. su

  Бајкингот во Скопје и пошироко

  кршење не му бега [emoji2] , ама ај си викам да пробам. стигнав до некоја фаза, само не ми намалува од најголем у тој пред него. "b-tension" никако не ми функционира. сумјам дека нешто менувачот е расипан/изместен Sent from my E6553 using Tapatalk
 6. su

  Бајкингот во Скопје и пошироко

  некој да знае како да се подеси заден менувач? пробав со видеа од youtube, неуспено. Sent from my E6553 using Tapatalk
 7. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  ова со евтини кинески кои работат повеќе од 6 години ми го спомнаа повеќе пријатели, го зимам со резерва дека го користат не многу интензивно Sent from my E6553 using Tapatalk
 8. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  @su дај понуда што ти кажале да видиме па да ти дадам ја едно мое мислење и гледање на работите секое мислење е добредојдено. што би предложил Sent from my E6553 using Tapatalk
 9. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  каква пумпа е потребна? како оние за парно греење?
 10. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  видете, јас делумно ве разбирам а вие професионално ги следите работиве. една цена што добив е од термосол како што пишав 500-600 еур со монтажа (цел систем е нивни што и како има делови не знам) а втората цена е за затворен систем со панели (ваилант или хрватски некои) кога ми рекоа 1200 еур...
 11. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  планирм да ставам, но каков сеуште читам и размислувам. ради цена а слични перформанси ме влече отворениот систем Sent from my E6553 using Tapatalk
 12. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  планирм да ставам, но каков сеуште читам и размислувам. ради цена а слични перформанси ме влече отворениот систем Sent from my E6553 using Tapatalk
 13. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  500-600 еур термосол со 150лит бојлер со монтажа(мислам дека без пумпа, да работи по слободен пад) а за затворен систем 1000-1100 еур и бојлерот беше помал Sent from my E6553 using Tapatalk
 14. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  по ова што го прпчитав до сега на форумов и некој други форуми. отворениов систем е ефтин и ги задоволива барањата за топла вода. затворениот исто задоволува но е поскап, предност му е да се врзе во други системи (што во моментов и блиск иднина не ми е опција) Sent from my E6553 using Tapatalk
 15. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  топлата вода од отворен систен дали може да се користи и за машина за алишта и машина за садови? Sent from my E6553 using Tapatalk
 16. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  прашнње до оние кои користат отворен систем. колку време е потребно да се затопли 150лит бојлер (услов, сончево време) до 50 степени? Sent from my E6553 using Tapatalk
 17. su

  Соларни колектори за топла вода за домашна употреба

  дали некој има искуство со http://termosol-s.com/index.php/products отворен систем. како функционира? ми рекоа дека да си проверуваш колку вода има и рачно да го дополнуваш, што сметам дека е лоша опција.
 18. su

  агенции за недвижности

  еден посредник/агенција што ми понуди стан ми побара 2% провизија од кој пола пола ги плаќаме со продавачот. што излегува дека провизијата е 1%
 19. su

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  користи ли некој оптика? ме интересира кој конвертор од оптика на лан го користат и дали истиот е модем кој ја покрева конекцијата?
 20. su

  Сакам да знам!

  ми треба златен прстен. па отидов во стара чаршија. што ќе ми препорачате? дали таму е сигурно дека за парите ќе добијам златен прстен? и уште нешто, еден пријател ме однесе до џамија скопје во една мала работилница каде лијат накит. како да бидам сигурен дека е злато?
На врв Bottom