Резултати од барањето

 1. Tanus

  Доверливи документи од грчко министерство за надворешни работи

  Ова може да биде многу интересно за нас... Моментално ги симнувам фајловите па може ќе се најде нешто интересно за дискусија. Во продолжение го пренесувам интегрално известувањето од Анонимус: Today Anonymous hacktivist have announced another huge leak of documents which comes from...
 2. Tanus

  Импресивно CV е најбитно за успех во кариерата

  Новиот заменик директор на агенција за странски инвестиции со импресивна биографија Четврток, 22 Август 2013 11:18 Владата на Република Македонија на последната владина седница го именуваше Христијан Илиевски за заменик директор на агенција за странски инвестиции и промоција на извозот. Богата...
 3. Tanus

  Интересна варијанта на решение за името во ОН

  The UN illegally created a problem when admitting Macedonia Professor Igor Janev is on a personal mission against Greece. He has attempted to talk the Macedonian Government into pursuing legal avenues at the UN for more than 10 years. Most recently, Professor Janev was one of the...
 4. Tanus

  USA secretary of state: Грција нема историско право да го спори името на Македонија

  Иглбергер: Грција нема историско право да го спори името на Македонија МИА Коментари (0)...
 5. Tanus

  "Вардарска"

  Пробајте на Гоогле да побарате "Vardarska" и ке видите една купа добро припремени пропагадни материјали од гејциве пред некое време пуштени во оптек за тоа како Македонците се "Вардарци" бла бла бла... Мене ми мириса на уште еден данајски подарок...
 6. Tanus

  WoW и интернет провајдерите во Македонија

  Би сакал на форумов да споделиме искуство со онлине играње и интернет провајдерите во Македонија. Кој интернет провајдер е најдобар за играње онлине игри? Јас моментално сум на телекабел(лелекабел) од 2005 и во последниве 6-8 месеца константно имам висока латенција од 500-600ms до 1200ms во...
 7. Tanus

  Мутиран вирус - хаос во Украина

  Иако можеби ова спага во здравје јас сепак сметам дека лугето треба да бидат информирани за ова потенцијално драматична ситуација во Украина зошто многу е веројатно дека во брзо време ке имаме повеке проблеми слични на оние таму. Ова го следам веке две недели и досега не сакав да кревам узбуна...
 8. Tanus

  Американската армија крената на DEFCON 2 статус

  Увертира на локална нуклеарна војна на корејскиот полуостров? Ова е нешто сериозно ако е вистина... http://macedoniaonline.eu/content/view/6893/2/
 9. Tanus

  со МАРНЕТ сме пред Северна Кореја

  Пред се сакам да кажам дека ова е веке политичка тема зошто некој намерно не сака да имаме развиено интернет општество кога го толерира работењето односно неработењето на таканаречената македонска истражувачка мрежа (МАРНЕТ) која не би требало да има ништо заедничко со комерцијални работи а...
 10. Tanus

  СТЕПЕН 5

  Само што прогласија степен 5 за можна пандемија... http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/us_and_americas/article6194859.ece Phase 4 is characterized by verified human-to-human transmission of an animal or human-animal influenza reassortant virus able to cause...
 11. Tanus

  Мировниците во Авганистан

  Цензура за мировниците во Авганистан http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=54B5C98FDF30994ABA5A15246E074EEE Комплименти за мировниците во Авганистан „Ја работат својата работа“, е насловот на текстот во декемврискиот број на весникот на мисијата ИСАФ во Кабул, Авганистан, во кој се опишува...
 12. Tanus

  Откриено старомакедонско писмо од пред 4.000 години

  Откриени се првите пишани траги од старомакедонското писмо на територијата на Македонија, тврди д-р Душко Алексовски, професор по палеолингвистика и почесен претседател на Светската академија на карпеста уметност. „Претставува редок пример на артефакт испишано името на божицата Веста, но...
 13. Tanus

  Пораки за СДСМ и ВМРО

  Сакам да пратам пораки за оние кои ни беа водачи и кои се уште се. Слушам дека не подготвуваат за промена но еве и јас сакам нив да ги подготвам за промени. Едно да знаете дека ако сме активни никој ништо не ни може. Можеме да ги блокираме градовите, да имаме хаос на улиците, термитни бомби...
 14. Tanus

  ненормално

  АМАН БРЕ ДО КОГА ТАКВИ "ЗАГРИЖЕНИ ПАТРИОТИ" КЕ СЕЈАТ МАГЛА... ДАЛИ СЕ ОВИЕ НОРМАЛНИ... ДАЛИ ЗНААТ КОЛКУ Е СААТ И КОГА ТРЕБА ДА СЕ ЗБОРИ ТАКВИ ГЛУПОСТИ ??? НЕВЕРОЈАТНО
 15. Tanus

  Што се готви во маалото?

  Дечки мене ми мириса на некоја манџа што се готви ама незнам што точно мирудии има замешано... Невообичаени "приватни" посети, говори со повици за едниство и борба... Mногу работи за еден ден :wink: Што мислите вие?
 16. Tanus

  Буш: САД ќе се грижи за безбедноста на Македонија

  Американскиот претседател, Џорџ Буш, на средбата денеска во Букурешт со македонскиот државен врв рекол дека САД ќе се грижи за безбедноста на земјава и дека за таа цел за неколку дена ќе биде потпишан и договор, дознава Нетпрес од извори во македонската делегација во Романија. Според нашите...
 17. Tanus

  Тактичко-показна вежба

  Значи луѓе оваа вежба е корисна за сите што имаат проблеми со предавници политичари кои се покажале како "заслужни" за Македонија. Значи ритуалот на требењето на гниди(неспорно во сите векови се наогале различни гниди и вошки) претставувала света должност на нашите предци - Македонците...
 18. Tanus

  Предлог за МАСОВЕН протест

  Браќа и сестри, Предлагам да направиме огромен, масовен, организиран протест на 21ти Март 2008 како крик на последно предупредување против сите што имаат на ум дека можат да не прекрстуваат независно дали се надворешни или внатрешни кумови. Денот го избрав како ден на пролетната...
На врв Bottom