Резултати од барањето

 1. Смрт за зони и пајак воз.

  May the forest be with you

  протест во Јужна Африка Јужна Африка, покрај Индонезија и Австралија е еден од најголемите извозници на камен јаглен. Престанокот на користење на јаглен ќе ја зголеми невработеноста, зато таму има и спротивни протести https://www.renewable-energy-africa.com/south-african-coal-protest/ Какво е...
 2. Смрт за зони и пајак воз.

  Властодршците против штрајкови и протести

  http://www.phillymag.com/news/2016/07/24/climate-change-march-center-city-dnc/ Додека кај нас „ политичките опции „ ветуваат „ гас во секој дом “ и „брза гасификација “, во Пенсилванија протестираат
 3. Смрт за зони и пајак воз.

  May the forest be with you

  Студенти и професори од Универзитетот во Бистол, протестираат на 8 март 2017 http://www.bristol.ac.uk/news/2017/march/fossil-fuel-divestment.html Оваа фотографија покажува дека не е потребно да се протестира со илјадници протестанти. Кога средината е културна и цивилизирана доволно се десетина...
 4. Смрт за зони и пајак воз.

  Љубовта е навистина слепа

  Eвелина Ханска беше родена на 6 јануари 1805 во Украина која тогаш била во состав на Русија. Таа беше руска грофица. Се омажила како млада за благородникот Вацлав Хански роден 1784 година. 1830 година за прв пат почнала да ги чита делата на Оноре де Балзак Во 1832, Балзак примил анонимно писмо...
 5. Смрт за зони и пајак воз.

  Властодршците против штрајкови и протести

  Фотографијата е стара... Снимена е во март 2015 во Лондон. Но пораката е актуелна
 6. Смрт за зони и пајак воз.

  May the forest be with you

  Симболично - ако продожите со фосилни горва .... http://www.iol.co.za/pretoria-news/news/protest-against-fossil-fuel-8306346
 7. Смрт за зони и пајак воз.

  May the forest be with you

  Приклучи се на глобалниот бран на луѓе кои се спротивставуваат на валканата енергија! Еве страница на која можете да донирате 25 долари за Гринпис http://www.greenpeace.org/usa/how-it-works/ Но мислам дека во нашата средина ќе биде поефикасно, ако им кажеме на пријателите и роднините дека...
 8. Смрт за зони и пајак воз.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Види што прочитав по порталите: 1.Ако сите исклучени граѓани од централното греење се вратат повторно на некогашните услуги, експертите пресметале дека месечните сметки ќе се намалат за 10%, http://build.mk/analizite-potvrduvaat-deka-toplifikatsijata-e-najdobar-nachin-za-greene-na-skopje/...
 9. Смрт за зони и пајак воз.

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  Swan Lake - Pas de Quatre Small Swans https://www.youtube.com/watch?v=FY4Y1gTO9HE
 10. Смрт за зони и пајак воз.

  May the forest be with you

  Eве еден напис од Калифорнија за младите, убавите, образованите и културните од цел Свет коиј се борат за да опстане животот на Земјата http://fossilfreeca.org/2017/03/16/break-free-from-fossil-fuels-2017/ Во написот се најавени протести во голем број градови Но дадена е и можност таму каде...
 11. Смрт за зони и пајак воз.

  Властодршците против штрајкови и протести

  Протести во Австралија.... Мене во Македонија најмногу ми пречат поединци кои тврдат дека гасот би „ чиста енергија “ Вистината е дека гасот исто како и јагленот и нафтата е гнасно смрдливо фосилно гориво. Можам да разберам ако некој користи фосилни горива. Но не можам да разберам некој да лаже
 12. Смрт за зони и пајак воз.

  ЗАГАДУВАЊЕТО НЕ СОПИРА, СЕКОЈА ГОДИНА НОВИ 4.500 ЗАБОЛЕНИ ОД РАК!

  18 март 2017 - Носителите на А еколошка дозвола Топлификација и ТЕ-ТО, во дејство Може ли некој да објасни од што е овој жолт чад?:
 13. Смрт за зони и пајак воз.

  Ќар од ТЕ-ТО ќе имаат сите

  Овие три фотографии ги најдов на фејсбук. Под фотографиите пишува вака: Spomenka Todorovska-joksic added 3 new photos. March 18 at 1:32pm · Ако коза лаже, рог не лаже! Нашите топлани испуштаат ЖОЛТА ПАРЕА! Објава на Violeta Ivanova "Ova e vcera okolu 8.00 nautro toplana na parea li e ?" Дали...
 14. Смрт за зони и пајак воз.

  May the forest be with you

  Eве адреса на која можете да се приклучите на движењето во Словенија http://www.mladinskakartica.si/globalno-podnebno-gibanje-break-free-2017-news
 15. Смрт за зони и пајак воз.

  Властодршците против штрајкови и протести

  Oва се фотографии од 21. април 2016 година од протести во Загреб Како што гледате бројот на учесници е мал. Оваа година имаше повеќе присутни, но сепак бројот беше мал А во Скопје нема протести. Во Скопје има голем број самонаречени екологистички невладини организации, но протести нема Февруари...
 16. Смрт за зони и пајак воз.

  Фото хумор и интересни фотки!

  Утро на Александар Скарсгард на Антартикот Јануари 2014 http://people.com/celebrity/alexander-skarsgard-strips-down-at-the-south-pole/
 17. Смрт за зони и пајак воз.

  Брзи он лајн кредити (Forza, mCash и тн.)

  Aко ова што ти го велиш е точно - тогаш тоа е страшно многу Ако за месец дена, земеш 12000 а вратиш 15579 тоа значи дека си платил камата од 30% ( 15579/12000 = 1,29825). А 30% месечно значи 360% годишно. Ако ова е точно ова не се дерикожи туку криминалци
 18. Смрт за зони и пајак воз.

  May the forest be with you

  http://klcc.org/post/uo-student-protest-against-fossil-fuel-investments-enters-6th-week Протест на судентите на Унивезитетот во Орегон Јас се воодушевувам кога ќе видам дека тие кои се наша страна се млади, убави, богати и образувани,
 19. Смрт за зони и пајак воз.

  Властодршците против штрајкови и протести

  Не за природен гас или јаглен! Ова е порака од Универзитетот во Пенсилванија, од убави, млади студенти Колку сме ние далеку од ова - Кај нас, грди и стари политичари се фалат дека ќе донеле гас во секој дом и уште тврдат дека гасот бил „ зелена енергија “ и дека бил ефтин
 20. Смрт за зони и пајак воз.

  May the forest be with you

  Еве за уште за еден успех на студенти, овој пат во Ирска - на универзитетот успеале да издејствуваат прекин на користење на фосилни горива до крајот на 2017 година https://gofossilfree.org/europe/nui-galway-commits-to-fossil-fuel-divestment/
На врв