Резултати од барањето

 1. DonJas

  Проблем со Windows Media Player

  Јеа јеа, знам, симни си фубар и остали срања. Нејќам. Навикнат сум на функционалноста и интерфејсот од WMP и тоа е тоа. Проблемот сеа шо е: Одкоа ќе го заверглам WMP компјутеров се напиња максимално некои 2 минути, после му проаѓа потешкиот муабет, арно ама, у текот на работата на WMP, значи...
 2. DonJas

  Помош за Бутов алгоритам

  У принцип хејтам да замарам али овој пут морам. Иам мука, неам време. До вечер у 9 ми треба готов програм за множење со бутов алгоритам, арно ама треба да биде сместен во еден темплејт даден од професорите. Си најдов ја на нет програм у C за множење со бутов алгоритам, и дадениот темплејт е во...
 3. DonJas

  АРС Студио

  Работел некој со фирмава, има некој искуство? Пред некое време преведуев книга за оваа фирма, напнаа одма со договор енд шит, океј отидов потпишав договор иако тој не ми се свиѓаше баш ама ајде, и сеа у договорот стои исплата најарано декември 2011. Има некој представа или искуство со тоа кога...
 4. DonJas

  Таргет Вирус

  Уште поодамна начекав некој документарец на телевизија, и раскопав троа по мреживе, за една интересна смртоносна / излечива работа - Таргет Вирус. Прв што почнал да се занимава со ова бил фраерот Менгеле, уште многу пред втора светска војна, обидувајќи се да направи вирус кој ќе ги нападне само...
 5. DonJas

  Изгрејсонце vs Зајдисонце

  Долго време барам и се мислам за оваа работа, и никаде не успеав да најдам одговор од стручна личност. Па затоа отварам една дискусија тука, со цел да чујам уште некое мислење плус. Ме интересира, зашто изгрејсонцето, не е зајдисонце што се дешава обратно и од другата страна. Поточно...
 6. DonJas

  Vivitar

  http://www.vivitar.com/ Во задње време разгледував за солиден а ефтин блиц (за ваму таму фотографија) глеав на ebay.com и налетав на овие Vivitar. Ојдов до официјалниот сајт, имаат интересни ствари за доста ниски цени. Е сега, ме занима, дали некој има искуство со брендов, колку се квалитетни...
 7. DonJas

  Сличности и разлики

  Инспирирано од тема на стенд ап комедија на Џорџ Карлин. Човекот зборува за тоа колку сите се напињаме со тоа кој е во што различен, подобар полош, а сите забораваме на сличностите. Секојдневни ситни, крупни, заеднички нешта, нешта што сите ги правиме исто, ни се случуваат на истиот начин...
 8. DonJas

  Македонски Фонт

  Ми треба фонт македонски ракописен, ама не ракописен онака класичен ископирани буквите од буквар, туку како напишан рачно најдов еден куп латинични ама кирилица ми треба. Нешо како ова, во кирилична верзија. Некој да има, да подаде? Едит. Може и печатно да биде, немора ракописно :)
 9. DonJas

  Дали се гледаме во трето лице?

  Дали се гледате себеси во трето лице. Да видите како изгледате во очите на другите? Доколку да, дали го користите истото како еден начин за корегирање на вашиот карактер? Јас лично, често се гледам себеси во трето лице, т.е како би изгледал кај другите. Сепак тоа е пак мое размислување, ама се...
 10. DonJas

  Погрешни одлуки

  Незнам баш дали ја крстив темава ко шо треба, слободно нека корегираат модератори. Ја отварам темава ради една дешафка денес, шо ми остана така у мисла. Татко ми го беше расклопил вентилаторот, шо стои на таван најчесто, за да го измие, од прашина. И добро го изми, дур се сушеше му искрсна...
 11. DonJas

  Среќен Роденден Stefi..

  Среќен роденден, голема да растеш, све желби да ти се исполнат, и слично. Ти текнуе?
 12. DonJas

  X-Outing

  Да појасниме, X-Out е начин за играње на Drum and Bass.Незнам колку сте виделе или чуле, т.е еве видете си сами Ме интересира кој од овде знае да го “меле“ степов, и колку време го учевте, етц етц ја моментално го учам, тешко иде, болат нозе :) Инаку не ставам видео, ми смрдат...
 13. DonJas

  Eye Tatoo

  дали би имале храброст на нешто вакво. http://damncoolpics.blogspot.com/2007/07/eye-tattoo.html овде горе видете како го прават има и поквалитетни.. само неможам да најдам на нет... инаку процесот е комплетно безболен.. трае во зависност од тетоважата.. reversable е т.е се пребојува...
 14. DonJas

  Michel Courtemanche

  Везе неам од кај е типов.. ама ептен е луд... не зборам.. видете
 15. DonJas

  Светиот Грал

  ок. скоро сите имаме чуено за светиот грал од овде или онде.. и се знае дека го чуваат витезите темплари кои наводно се бесмртни поради моќта на светиот грал. е сега работата е дали светиот грал уопште е предмет, дали сеуште постојат темплари кои го бранат гралот каков и да е...
 16. DonJas

  Слушалки

  Вака.. ради тоа шо сум со слушалки поише од 4 саата дневно дојдов до оштетување на слухот.. кое за среќа не е прогресивно... па ме интересира.. колку време вие поминувате со слушалки?.. какви слушалки користите?... колку гласно конзумирате?.... јас дојдов до оштетување на слухот од...
 17. DonJas

  Се плашите ли од бури?

  пошо тековно иде една бура во надворешноста.... па видов едни девојки срипуваа целите такви... иако на суво заштитено место.. па еве да прашам дали вие имате страв од бури... силни грмежи и слично...
 18. DonJas

  Среќен роденден statusQuO.. честит рожденден

  честит рожденден.. тм тамтам таарам .. хепи брдеј ту ју.. там та та тарам.. он топик. :).. среќен роденден пеер... голем да растеш...ии.. среќен роденден.. да .. така. да :).. нели?
 19. DonJas

  Aj ке си глеаме на кафе

  постувајте слики од вашето утринско кафе.. и некој будала ке ви гледа.. онлајн онака .. ви текнуе?
 20. DonJas

  Формули за пресметка на звучни кутии

  луге ми требаат формули за пресметка на звучни кутии... компресиони.. бас рефлекс.. и сабвуфер... наоџајте брзо пс не ми требаат готови калкулатори треба рачно да преметам
На врв Bottom