Резултати од барањето

 1. Leo Bonnie

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Баш сакам да ја начнам оваа тема поопширно, CGI vs motion capture. Колку и да изгледаат фотореалистично со CGI нема никаква емоција во ликовите, никаква експресија на лицето. Јас не знаев од каде излегува гласот на ликовите, ни Скар беше страшен ни Муфаса строг. Добра споредба се Книга за...
 2. Leo Bonnie

  Кошаркарски Патики (Signature)

  Јас користам dame 4 и Kyrie flytrap 1 Dame ми лежат подобро ама Кајри ги носам и така за шетање, преубави се.
 3. Leo Bonnie

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Клаузулата ја сфаќаат многу демек ќе дојди екипа и ќе плати и ќе го земи играчот. Во суштина е механизам за полесно играчот да се ослободи од екипата каде што игра. Во сите спортови доаѓа време кога играчите сами си ја кројат судбината и форсираат трансфери во екипи каде што сакаат тие да играат.
 4. Leo Bonnie

  Фудбалски/трансфер дискусии

  А зошто би прифатил Де Лигт да замини од јуве и ако сака некој да ја плати клаузулата? Јуве е на одличен пат, константно 10 години се развива на сите полиња. Веќе дојде фаза кога јуве е моќен да плаќа огромни плати на играчи. Не гледам причина ако продолжи јуве со ова темпо за 3 години да има...
 5. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  А зошто би сакал да замини? Клубот се движи во правилна насока, 10 години само напредува, се приближи до реал и јунајтед, нема зошто да се грижиме. За 3 години со ова темпо нема да има клуб што ќе можи да му понуди нешто повеќе од јуве.
 6. Leo Bonnie

  НБА Сезона 2017-2018

  Го газат годините, во плејофот годинава испадна од ротација. Шутот му е тука но физички е далеку од тој шо беше, одбраната исто многу лоша му е.
 7. Leo Bonnie

  Фан клуб: РК Пелистер

  Како ќе плаќа Пелистер кирија кога и салата и клубот ќе се на ист газда? :angel:
 8. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Не знам колку пратиш нба но таму има ист тренд со супер агенти како во фудбалот. Сега се главни играчите, сами избираат каде сакаат да играат и потоа со уцени агентот ќе издејствува трансфер. Де лигт вреди повеќе од 70м но сака да игра во јуве и тоа ајакс мора да го прифати. За роналдо е исто...
 9. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Далеку е пес од фифа во популарност и играчи, сигурно Роналдо го фати инает и си наплатија од пес.
 10. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Пак да го тргаат Роналдо од ковер, сигурно има играно голема улога во ова и тој.
 11. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Со бонуси 75м
 12. Leo Bonnie

  Wimbledon 2019

  Од макфакс имало новинар на Вимблдон? Кој стигна лај шо сака оди, ова само кај нас го има. :tapp:
 13. Leo Bonnie

  Фан клуб: РК Пелистер

  Нигде во светот општина не е сопственик на спортска екипа само кај нас. Циле е најбогатиот битолчанец така да најлогично е тој да го има најдобриот спортски клуб во градот. За името на клубот се знај дека ќе стој и на спонзорот, ракомет е ова, Загреб 100 имиња има сменато, Бадел, осигурање...
 14. Leo Bonnie

  Wimbledon 2019

  Србин го постави прашањето. А Ноле има 3 недели одмор во годината со оваа агенда на АТП турот, секако дека ќе дојди во Охрид.
 15. Leo Bonnie

  Фан клуб: РК Пелистер

  Го сакам силно Пелистер со сино бела боја :icon_lol:
 16. Leo Bonnie

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Не зафркавај, цб подолго може да држи топ ниво. Кој друг ќе го купеа?
 17. Leo Bonnie

  Фудбалски/трансфер дискусии

  До 34 години има 8 сезони на ниво да ги изигра.
 18. Leo Bonnie

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Побарувачката ја прави цената, 5 години се очајни стоперите на утд така да можат да се ценкаат колку сакаат лестер, на утд му жежи под нозе. Мегвајар е најдобар млад цб после Де Лигт кој е достапен така да кога се одлучиле за млад фудбалер океј е трансферот.
 19. Leo Bonnie

  Wimbledon 2019

  Цело време форсира тешки удари Федерер, некои ќе ги погоди, некои ќе ги промаши. Не можи да очекувате секој поен да ја годи линијата со пасинг паралела
 20. Leo Bonnie

  НБА Сезона 2017-2018

  Тоа ќе биди најинтересно сезонава, сите екипи имаат маани. Харел е низок за стартен центар а Зубац уште не е на потребното ниво, така да интересно ќе. Ама очекувам февруари да има неколку трејда како на гасол годинава да се досредат фаворитите.
На врв