Резултати од барањето

 1. Slash-

  „Државна видео лотарија“ ќе ги регулира интернет игрите на среќа

  Од обложување во странство од земјава годишно се одлеваат по десет милиони евра, па за да се спречи тоа Македонија добива Државна видео Лотарија, најави денеска владиниот портпарол, Александар Ѓорѓиев. „Од направените анализи произлегува дека во рамки на една година над 10 милиони евра имаме...
 2. Slash-

  Киропрактика

  На овие простори за киропрактиката се уште се зборува со скепса, бидејќи таа не спаѓа во ниту една гранка од официјалната медицина, но во светот важи за легитимна гранка од медицината која на природен начин се обидува да влијае на човечкото здравје, без употреба на лекови и хируршки зафати...
 3. Slash-

  Поврзување PC со ТВ ( CRT )

  Значи кај мене во соба имам постар телевизор Philips со RCA приклучоци и скартови, нема значи хдми. Исто така и статичниот пц ми е без HDMI поврзувал ли некој знае ли што како да објасни ? Ваљда ќе да е овој кабел за приклучување ? Само на едно видео на јутуб еден момак кажува дека слаба била...
 4. Slash-

  Виличен зглоб

  Баш ме интересира дали некој имал слични проблеми и како ги надминал. Вилицата ми "пука" кога јадам ја отварам мн устата и слично , имам некое изместување али тоа не е толку страшно ( ваљда ) зашто знам еден куп луѓе што го имаат истиот проблем и не боли. Него пред недела и пол наеднаш почна...
 5. Slash-

  Журка на средно водно, сабота 02.06.2012

  По повод една година од свеченото пуштање во употреба на скопската жичница, оваа сабота на паркингот на Средно Водно ќе се организира голема роденденска журка. ЈСП- Скопје ги поканува сите граѓани да го прослават првиот роденден на жичницата која го поврзува Средно Водно со Милениумскиот...
 6. Slash-

  Hard Bass

  Значи дечките идат на улица , трговски , продавници и си играат , после монтираат музика и звучи и изгледа баш занимливо , него нова ствар е ( барем за мене е нова ) што и кај нас некоја група момци го праат истово ги видов на семафори играа :) :) ( подлу ете клипче и од мекдоналс )
 7. Slash-

  Првиот Македонец, каде цела влада му дојде на пуштање канта

  Скопјанец е веројатно е еден од ретките, ако не и првиот Македонец кој ја имал честа неговата нова канта за ѓубре во дворот да му ја пуштаат во употреба министри, градоначалници и директори. Најпрво вицепремиерот Ставревски ја потчукна кантата од грчкиот производител за да види дали е...
 8. Slash-

  100.000 евра , најдобар начин да се инвестираат ?

  Значи да претпоставиме , имате 100.000 евра кој е најдобриот начин според вас да се инвестираат , дали штедна , обврзници , акции , отварање бизнис.
 9. Slash-

  Киднапирана „65“ на ЈСП

  Мислам дека повеке е за во ЧДА него за друго место.. :) Aвтобус на ЈСП Скопје со број „65“ попладнево бил киднапиран од група тинејџери. Од СВР Скопје информираат дека малолетниците влегле во празниот автобус кој бил паркиран на станицата кај Транспортниот центар. При тоа, еден од...
 10. Slash-

  Иван Никушев @ Club Dynamique Четврток

  Ivan Nikusev @ Club Dynamique Дата: 17-02-2011 (Четврток) Почеток: 23:00 часот Влез: Бесплатен eве нешто од биографијата што е ставена за на фејс , за оние што незнаат ( а ги занима.. :D ) Иван Никушев е Македонски продуцент роден 1985 година, кој себе си се дефинира како DJ кој пушта OLD...
 11. Slash-

  Фифи и угро БЛА БЛА БЛА

  БУУУУУУУУУУУ МАНИЈАААААК :)))))))))))))))Хахахха
 12. Slash-

  Justin Bieber 51 годишен педофил... или не ?

  фејк видео или не ? :)
 13. Slash-

  Шутка Жали За Мајкл Џексон ( ремикс )

  Ова видео ретко кој не го знае .. познатата изјава Да ти кажам малку како потресена :) е ја напрајв една заебанција нешто као ремикс Иначе работено е со Fl 9 и сум прилично аматер ( пред да има јадење бурек што нечини :) )
 14. Slash-

  Сиромаштија

 15. Slash-

  Ремикси на Македонски песни

  Баш ме занима дали има некој добри ремикси на македоснки песни што не се познати , т.е има само еден што знам што го форсираат на радио бабура и ајдееееееее да летамее :) и сеа најнова скопските девојки а имаше еден натпревар за правење на ремикси и излегоа 5 многу квалитетни ремикси што...
 16. Slash-

  Derrick May @ Градска плажа Скопје - 27.06.2010

  Немам друго инфо , ова од Clubersguide го видов... :) 27-06-2010 > Derrick May @ Gradska Plazha Skopje влез бесплатен... :)
 17. Slash-

  Стефани Нафурана Мала

  Стефана Нафурана Мала Типкава е ретардирана дефинитивно :)))))))) некој тип многу и се нафурал па снимил видео каде ја руга ептен , а после тоа има направено и песни за нејзе ( обратете внимание на текстот ) а девојката сама си ги става на профил :) да не објаснувам погледнето го видеово...
 18. Slash-

  Впечатоци од 1 мај

  Многу едноставно прашање , баш ме занима можеби ке ми дадете добра идеја :) ја неам појма каде
 19. Slash-

  Дали е велигден ?

  Дознајте !!!! http://www.dalieveligden.mk/
 20. Slash-

  Rock Сврика во Caffe Sense во Сабота 27.03

  Епа вакааа, Во сабота свирам со мојот бенд во кафе сенс ( кај дом на арм ) па може некој летоска доаѓал во бариста коа сме свиреле или во хавана сеа на средношколската... па не знае.. пааа повелете сите во сабота во 9 часот. Facebook Event Fan Page Casual Band oва е аплоудирано на фејсбук ...
На врв Bottom