Резултати од барањето

 1. Nikolic

  Зошто крстот е симбол на Христијанството?

  Нели распнувањето на Исус на крстот христијаните го сметат за една од најтрагичните работи кои се случиле...па нели Исус го распнале на крст?Тогаш што е поентата што крстот е симбол на христијанството?Го славиме распнувањето или што е работата?Не ми е јасно.Што мислите вие?
 2. Nikolic

  Еднаквост на половите во образованието

  Дали се половите еднакви во образованието?Неколкупати се има случувано некој да биде избркан од час поради својата фризура(поради должината,формата,бојата и сл),да биде избркан бидејки некој носи обетка...но во сите тие примери бркани се само ученици од машкиот пол...Зошто е тоа така?Нели се...
 3. Nikolic

  Возачка дозвола на 16 години?

  Поради големиот број на сообраќајни инциденти од страна на малолетници ЛДП даде предлог закон за добивање возачка дозвола на 16 години со цел да се обучуваат младите возачи кои и бездруго би возеле без возачка но така барем би имале некое знаење.Дали ќе се донесе овој закон?Дали ке биде...
 4. Nikolic

  Фан Клуб: Шпанија

  Гледам има отворено фан клубови за повеке репрезентации а нема за Шпанија.Сакам да прашам дали ова срањево Арагоњес уште не го поканил Раул да игра за репрезентацијата или?
 5. Nikolic

  Фан Клуб: Турција

  Видов дека нема Фан клуб за репрезентацијата на Турција а верувам дека има многу нивни фанови затоа што се една прекрасна репрезентација од која очекувам многу на претстојното европско првенство...очекувам коментари
На врв Bottom