Резултати од барањето

 1. DIJAMANTE

  Каролина @ Борис Трајковски - 13.12.2014

  Големо скопско затворање на проектите "Македонско девојче" и "Македонско девојче 2" По распродадените шест последователни концерти во Македонската опера и балет (МОБ) и распродадените концерти во Крушево, Македонска Каменица, Битола, Охрид… проектот пред да се рашири надвор од Македонија во...
 2. DIJAMANTE

  "One Republic" во Скопје - 01.06.2015

  Официјално известување од Авалон : Сензационално: ONE REPUBLIC доаѓаат во Скопје !!! Почитувани, Со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека најактуелната светска поп-рок група „One Republic“ доаѓа во Скопје на 1ви Јуни. ... За да престанат изјавите дека во Македонија веќе...
 3. DIJAMANTE

  Ѕвездите на Гранд (Канал 5)

  ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД и во Македонија од септември со македонски учесници на Канал 5 По 10 години постоење, српското шоу "Звезде гранда" доаѓа и во Македонија. Потрагата за нова фолк / турбо фолк ѕвезда од сега нема да биде само во Србија, Црна Гора и Босна, туку и во Македонија. Шоуто кое создаде...
 4. DIJAMANTE

  Канал 5 ги буни гледачите

  Канал 5 најавува нова турска серија која ќе почне утре во 19.30 и која се вика Моето дете. Она што гледачите ги буни и што е мизерно е што истата оваа серија се прикажуваше на Канал 5 до пред некој месец под името Девојката која ја сакав и тоа во 20.30 часот. Една иста серија со две различни...
 5. DIJAMANTE

  Насилство меѓу ученички

  Не знам дали има тема за ова видео, но заслужува тема и дискусија. Директорот, наставниците и родителите треба да реагираат.
 6. DIJAMANTE

  7 часа разлика (Канал 5)

  7 ЧАСА РАЗЛИКА нова бугарска криминалистичка серија на Канал 5 од 22 часот Љубов, криминал, корупција и омраза. Во центарот на новата бугарска криминалистичка серија "7 часа разлика" е судијката Тања и нејзината лична и професионална врска со подземјето во Америка. Во серијата се засегнати...
 7. DIJAMANTE

  Поинакви времиња - А1

  ПРОМЕНЕТИ ВРЕМИЊА нова турска серија на А1 која ќе се прикажува сабота и недела во 17 часот Серијата ќе се емитува несинхронизирана за разлика од сите претходни турски серии на А1
 8. DIJAMANTE

  ФАРМА

  Фарма - реално шоу Недела, 12.09.2010 20:00 Фарма е реално ТВ шоу во кое група од 12 луѓе живеат заедно на фарма. Таму учесниците мораат да се однесуваат како вистински фармери, грижејќи се за животните и нивите. Во шоуто со текот на времето учесниците се соочуваат во дуел во кој мораат...
 9. DIJAMANTE

  ТВ освежување, промашување и ГРАН ПРИ за сезона 2009/10

  Ова се последните категории во гласањето за најдобрите за изминатата тв сезона. Гласајте така што ќе го напишете вашиот фаворит за тв освежување, промашување и најголемото нешто за минатата сезона, најпопуларното шоу, серија или тв настан :vozbud::vozbud::vozbud: ТВ освежување нови...
 10. DIJAMANTE

  Најдобро балканско, странско, забавно и квиз шоу за сезона 2009/10

  Koи се најдобрите шоуа за минатата сезона? Гласајте така што ќе го напишете вашиот фаворит за секоја категорија Гласаме за минатава ТВ сезона која што поминува - сезона 2009/10 и за шоуата кои оделе на нашите телевизии и привлекле внимание по форумите :tv: Најдобро балканско шоу...
 11. DIJAMANTE

  Најдобри во сезона 2009/10

  Кои беа најдобрите екс Ју и македонски хитови за изминатава сезона? Гласајте така што ќе го напишете името на номинацијата за категориите Најдобра македонска песна Кога лажеш каде гледаш (Некст Тајм) Едно тело (Дарко Илиевски и ДНК) За година две (Каролина Гочева) Полетам (Слаткар)...
 12. DIJAMANTE

  Кога лисјата паѓаат - А1

  КОГА ПАЃААТ ЛИСЈАТА наскоро на А1 Кога паѓаат лисјата е популарна турска серија која од 13 септември 2006 година па се до денес се прикажува во Турција. Симени се вкупно 4 сезони, а од есен се очекува почетокот на петата сезона. Серијата е добитник на многу ценети турски телевизиски...
 13. DIJAMANTE

  На Мис на светот ја испративме ланската мисица

  Во сабота - МИС НА СВЕТОТ 2009 - на Сител во 20.20 Скандал со македонската мисица, сме ја испратиле ланската Без никакво известување до јавноста, Сузана уште пред еден месец отпатувала во Јужна Африка на подготовки на најпрестижниот избор на убавина Ланската мис на Македонија Сузана Ал...
 14. DIJAMANTE

  ЃУМУШ (Сител)

  Наскоро на Сител - турската хит серија "ЃУМУШ" *** Ѓумуш е турска романтична теленовела, која со самото појавување во арапскиот свет во 2008 година предизвика огромно внимание и заинтересираност, станувајќи културолошки феномен за кој се уште се зборува. "Ѓумуш" стана водечка турска...
 15. DIJAMANTE

  НАГРАДИ: Најдоброто од музиката за сезона 2008/09

  Едитирано од модератор:Гласањето трае до 30ти Јуни. Од оваа година започнува доделувањето на престижните форумски награди, кои се надеваме дека ќе станат традиција на крајот од секоја сезона, поради тоа што за секоја сезона ќе ги одбираме најдобрите најуспешните, највпечатливите и...
 16. DIJAMANTE

  Република - нова музичка продукција

  Нова продукција во македонскиот шоу биз која ќе стане конкурент на веќе постоечките М2, Јован рекордс и План Б "Република" ги собра поп-ѕвездите на едно место Тамара, Бојана Атанасовска, Роберт Билбилов, Врчак, ДНК, Влатко Лозановски и Адриан Гаџа се ексклузивците на новата музичка...
 17. DIJAMANTE

  Бесплатен концерт на Џибони во Скопје - 03.04.2009

  На 3. април 2009 година на плоштадот Македонија во Скопје, се подготвува голем музички настан по повод 15-годишниот јубилеј на компанијата Тинекс. На овој музички спектакал, публиката ќе може да ужива во настапите на : Елена Ристеска, Ламбе Алабаковски, Мартин Вучиќ со ПерЕкс Оркестар и Владо...
 18. DIJAMANTE

  Гола вистина

  НОВО ГОВОРНО ШОУ НА „А1“ „Гола вистина“ премиерно в сабота Емисијата „Гола вистина“ премиерно почнува на телевизија „А1“ в сабота, во 23:30 часот, поточно по вечерните вести. Замислена е како говорно шоу, каде што познатите јавни лица ќе ги споделат своите искуства, ставови, мислења на...
На врв Bottom