Резултати од барањето

 1. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите. Јас имам Бугарско државјанство и сакам да ја сменам Македонската возачка дозвола во Бугарска . Па ме интересира што треба да се направи и која е процедурата ? Фала ви на сите и тие што чекаат указ да си добиете што побрзо.
 2. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Моја грешка на интервју бев на 31 Мај 2017, не знам точно на кој датум ми се смени во положително.. во месец август беше, Указот ми е вклучен во бр 32, со потврда издаваат... Јас, сестра ми и другар денес имавме указ, сите во ист ден на интервју и сите со исти документи: изводи од прадедо од...
 3. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Добро утро на сите, сабајлево ми е потпишан указ. На интервју бев на 31 Мај 2018, а на положително од Август 2018, бев со потврда од Струмица, од прадедо па се до мене поврзани со изводи, Поздрав и среќно на сите
 4. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Do tamu se, jas sum 6300 i sum na polozitelno 7 i pol meseci.
 5. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Denes ti potpishaa ukaz ili denes zaprimeti deka ti e potpisham ukaz?cestitki i so srekja
 6. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Mozebi po br na molba, jas sum 63xx/2016 po br na molba, okolu 5 meseci cekam za potpis. Bev na intervju 31 maj 2017... Nekoi clenovi kazhaa deka im potpishale ukaz a imale intervju nekoi 2 nedeli pred mene. Dobro che bide da ima novi ukazi posle Nova Godina
 7. B

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво дечки, како оди со издавање укази? Му потпишале на некој указ во скоро време? Јас сум веќе 5 месеци на положително т.е чекам потпис.
На врв Bottom