Резултати од барањето

 1. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Сум ја фаќал јас и на 38° на издув дувала на аутофан наместена
 2. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Треба да има и температура за секое палење и за секој ден различна да се става. За тоа беше муабетот дека нема.
 3. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Тошиба бате ако имаш буџет. Сузуми плус. Е сега дали 2.5 или 3.5 види во салон со нив. Тоа ќе ти работи како треба. И дајкинот ќе ти брка работа за да не гаси и да си цепа. Али ја би тошиба
 4. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Земи си го Дајкинот фтфх тој модел 5 ка-та од ицс, има и попуст додатно на страната за онлајн купување, и да си бидеш раат.
 5. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Малку совет околу у краунот. За тоа што ти е ќош до сензорот, ти предлагам да ја работиш со ај фил, неможеш далечински он офф и ај фил, него само ако ти е нонстоп уклучена со да речеме 20 кога не си дома и 22 кога си дома, работи ја со ај фил, ако сакаш далечински задавај повисока 2 степени од...
 6. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Од ветеров да не и е мака, да и дува од дупката директ во сензорот, ако не е затната убаво, и да ја буни. Друго не гледам што мака да има од зададениве параметри.
 7. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Да да се тоа горе јасно со влага со 4 ц плус дигање(ќе си почекаш) и ред други работи. Него муабетот ми е (ако некој мерел и) ако е за 500 ден месечно плус минус, да се игра најпаметно со 22ц константна-и 24ц посакувана (односно не повеќе од 2 степени разлика?)и да се има поголем комфор додека...
 8. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Да да гасење нема во ниеден случај, него дали да се оди со разлика 20-24ц(24 ја ставам како идеална температура за престој) или со помала разлика на пр.22-24ц. Кујна трпезарија дневна се грее. Дали би имало драстична заштеда на дневно ниво на Кв или? 1579556675 Да да дека е поголем простор 40...
 9. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Друштво едно математичко економско прашање до оние што имаат мерачи и ги пробале наведениве сценарија. Сценарио 1. Грееш 24/7 на да речеме 23 ц, и само кога си дома во престојот дневен од 17ч до 01ч дигаш за степен на 24 ц. И после 01ч пак враќаш степен подоле да одржава 23ц. Сценарио 2...
 10. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Фала на инфо бате. Него ова со ходникот и плус вц би греел јас доле, прилично ладен е, од ходникот нагоре скали продолжуваат со висок плафон и горе истиот ходник со три спални и вц(моментално 3.5 ка таму грее, ходник и бања и една спална цело време, ретко плус две спални би се грееле). Доле во...
 11. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Бате кратко инфо за тст климата. Дали цело време дува, или гаси кога ќе постигне температура и после ќути па чека да ти падне некој степен два па да уклучи? За ходник и скали би ја користел на макс 19 ил и 20 ц.
 12. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Баш гледав и сликите од монтажата на климата бате, незнам дали ти си кажал таму и така да ја стават монтерите , или нивен предлог било тоа, ама мислам дека не е во ред за почеток тоа, така да види ако можеш да ја преместиш. Грубо што видов на сликата, имаш прозор и внатрешна ролетна и корниза за...
 13. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Ако ти е издувот скроз доле, ако не ти смета, пробај дигни го степен два погоре свингот, или пушти го да свинга ауто цело време и 4 та брзина фан и ќе ти распореди поубаво и ќе ти дојде со 26 подесени ,25 во станот реални. И со крилцата во издувот играј, едни на една други на друга страна ако...
 14. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Ако не ти постигнува со температурата, гледам и quiet режим ти е стиснат елка месечина, може и тоа да ја ограничува, исклучи и го тоа. За дајкинот зборам.
 15. A

  Најекономично греење (затоплување)

  На колку ја работиш претежно , и со I feel или без него. Издувот на која брзина го држиш? Чисто за споредба, и сетинзи да споредиш за овој период како ја користиш, перката скроз доле или?
 16. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Од дајкинот ако сакате повеќе(а не добивате со степен два горе, остајте го на тој степен два горе и) го стегате мускулко дугмето, така работи 20 мин и се враќа во нормала, ако не ве ќејфа после тоа, стегаш уште еднаш мускулко и така ја добиваш посакуваната температура. Фанот го стегаш на 4 ка а...
 17. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Ќути не збори. Јас среќа не сум таму со живеачка ама додека бев по ден два(во неколку наврати-читај опседнат) и играв со климата ме утепа нервоза и мене. На крај им ја оставив така како што ти пишав, значи ај фил уклучен далечинското перките како на сликата што ти пратив и далечинското на ѕид со...
 18. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Ај филот на u-crown работи на принцип зададеш температура и уклучиш ај фил, со што мерењето на тепмературата е на местото каде што е далечинското и се праќа до климата на секои 10 мин до каде е измерената температура на тоа место. Кога на тоа место ќе се постигне зададената температура климата...
 19. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Здраво бате @Паланчански . Јас на u crown 18-ка кај моите што е , ја поштелував малце и вака знае да дува и со саати(кога како, уште не ми е јасна скроз, ама неможам да ја следам пошто не сум таму цело време). Како на сликата, вертикалниот свинг стај го на средина(уклучи го мануелно да го...
 20. A

  Најекономично греење (затоплување)

  Околу субвенцииве од 1000 евра од Елем што се. Дали ќе важат за веќе инсталиран инвертер (почеток декември 2019 инсталиран), или се за ново инсталирани по принцип аплицираш, ти даваат ваучер, ти ја местат климата и го предаваш ќумбето? Некое инфо за ова имате или? И каде би се аплицирало, или...
На врв Bottom