Резултати од барањето

 1. Milla*

  Општо: Помош околу Linux

  Jas samo prasav ako znae nekoj da mi kaze KAKO da gi instaliram?!
 2. Milla*

  Општо: Помош околу Linux

  ama ne mozam da gi instaliram :(
 3. Milla*

  Општо: Помош околу Linux

  Kupiv laptop i ima suse linux operativen osven mozilata koe drugo mozam da instaliram i kako?
 4. Milla*

  Цитати од филмови

  911 Operator: 911 emergency... Ben Thomas: I need an ambulance. 911 Operator: I have you at 9212 West Third Street in Los Angeles. Ben Thomas: That's room number 2. 911 Operator:Who's the victim? Ben Thomas: I am. SEVEN POUNDS (2008)
 5. Milla*

  Книга што не сте ја сфатиле?

  http://www.kniga.com.mk/default.aspx?pArtID=131&pDetail=Y Мелиса П. МИРИСОТ НА ТВОЈОТ ЗДИВ Ама тотално испобркана книга.
 6. Milla*

  Што читате во моментов? (со краток коментар)

  ПЕПЕРУТКА - Сашо Тасевски Неговите дела никогаш не биле поддржани од Министерството за култура. Книга за животниот пат на една проститутка од Скопје. Жива вистина. Што да се каже друго.... треба да се прочита.
 7. Milla*

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  Не сум партиски определена личност, ама зад се ова стои политика. А ние сме ко робови во сопствената држава и што сакаат тоа си прават со нас. Зарем не треба да има ден на жалост? Малку од малку да се даде почит.
 8. Milla*

  Хит на денот

 9. Milla*

  Сонови, толкување на сонови

  Неколку дена сонувам како летаат авиони и после тоа се уриваат. Што би можело да значи тоа?
 10. Milla*

  Што читате во моментов? (со краток коментар)

  - Има и филм :) Само што ја прочитав Љубовта ме води од Федерика Боско. Интересна книга, позитивна. После оваа прочитана книга, решив да сманам некои работи во врска со мене и делува, се чуствувам поубаво. Сега ја читам Зашто мушкарци воле кучке - Шери Аргов, книга со многу одговори поврзани за...
 11. Milla*

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Дали по втор пат се заљубувам во тебе?! Или се плашам да не бидам сама?! Зошто се смениа толку работите? ... А ако те изгубам засекогаш?! Тоа нема да можам да си го простам никогаш. ....Помогни ми за да знам што да правам! За да можеме и двајцата да продолжиме понатаму во животот.
 12. Milla*

  Евтини авионски карти

  А од Скопје до Лондон, повратна?!
 13. Milla*

  EVS- Европски волонтерски систем

  Јас можам да ти кажам дека преку организацијата Mladiinfo добиварм известувања за проекти за волонтирање низ европските земји. За нкои проекти не се плаќа ништо доколку те изберат. Има да им го организирас слободното време на родителите и децата, да им помагаш во школо на деца до 15години ии...
 14. Milla*

  Драга Кајгана

  Драга Кајги, Се помирив со фактот дека сум баксуз, ама била ли толку неубаи работи да се десат се во еден ден? Не е номално тоа што се случува.... или јас веќе скорз сум забегала :place: Искрено во план сум да посетам некоја од тие видовитите, може ќе помогне нешто :vozbud: Поздрав и Добра ти ноќ!!!
 15. Milla*

  Курсеви за странски јазици

  А каде точно во Карпош 1, нешто број, адреса дали знаеш или слабо :)
 16. Milla*

  Стихови од песни што би ги посветиле...

  Picture perfect memories, Scattered all around the floor. Reaching for the phone cause, I can't fight it anymore. And I wonder if I ever cross your mind. For me it happens all the time. It's a quarter after one, I'm all alone and I need you now. Said I wouldn't call, but I lost all control and...
 17. Milla*

  Прв приватен универзитет - Европски универзитет

  Почитувани колеги студенти, Се надевам дека убаво се одморивте периодов во овој зимски распуст. Веројатно убаво ги поминувате убавите зимско снежни денови. Би сакала да ве известам неколку работи поврзани со нашиот факултет. 1. Ве известувам дека наставата според предвидениот распоред за...
 18. Milla*

  Хит на денот

 19. Milla*

  Драга Кајгана

  Кајги... Се чуствувам како очајна домакинка, повеќе очајна, отколку домакинка. Сама сум си крива што премногиу ќе се приврзам со некој и после ќе останам сама со премногу прашања без одговори... Немам што да кажам веќе, ајде лека ноќ, слатки сни.
 20. Milla*

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Ќе спијам на перницата на која спиеше ти, целата мириса на тебе. Одамна не сум се чуствувала вака и знам дека не треба да се оптоварувам со толку размислување, ама едноставно не можам да не мислам на тебе. Се што е убаво кратко трае. Се надевам ако има нареден пат ке потрае малку повеќе :) Малку...
На врв Bottom