Резултати од барањето

 1. Andy-95

  Продажба на домеини (domain flipping)

  Бидејќи не наидов на одговори на темате „интернет заработка“ решив да отворам тема за заработката преку продажба на домеин! Се интересирав за овај бизнис преку интерент и читав на неколку на неколку форуми и на некои страници, ама сакам да го слушнам вашето мислење. Дали некој има искуство со...
 2. Andy-95

  The Crazy Gang part.2 - Враќање на Вимболдон во елитата

  Гледајки еден документарец за „лудата“ генерација на Вимболдон од сезоната 1993/94, ми текна да си ги одберам на ФМ 15 и да ги од англиската Лига 2, да ги вратам во Премиер Лигата. Првата сезона ја започнав со буџет за трансфер од 0. На стоперските позиции ми беше многу танка екипата, па така...
 3. Andy-95

  КХЛ Лига (сезона 2015-16)

  Континенталната Хокеј Лига (КХЛ) е меѓународно натпреварување во хокеј на мраз. Првата сезона е одиграна 2008/09 и е следбеник на Руската Суперлига. Се игра по лигашки систем, а потоа се игра плеј-оф со 16 екипи со куп систем со испаѓање. Во лигашкиот дел лигата е поделена на две конференции...
 4. Andy-95

  Никон клуб

  Здраво, оваа тема ја отварам за сите фанови и корисници на Никон фотоапаратите (и јас сум дел од нив) и за сите фанови на Никон во Македонија. Темава ја отворам, бидејќи барав и на Facebook и гуглав и нигде не пронајдов некој македонски клуб на Никон. Сакам преку оваа тема да разменуваме...
На врв Bottom