Резултати од барањето

 1. N

  Најекономично греење (затоплување)

  Здраво на сите, Дали некој од вас познава добар сервисер за самсунг клима инвертер уред, климата не грее после некое време. Цена помош, ве молам за контакт. Поздрав
 2. N

  Хип хоп културата во Македонија

  IIIMC е проект у изработка на Мане (Conquering Lion), Брчка (Podzemjeto) и Енис (Necroza), првата песна е извадена (Pressure), се работи поактивно на следната. Повеќе инфо наскоро... повелејле екипо! http://soundcloud.com/iiimc-1/iiimc-pressure
 3. N

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  http://en.wikipedia.org/wiki/Black_flag_of_Jihad знамето на исламот или на џихад?
 4. N

  Хип хоп културата во Македонија

  ^^ Dissman-e мољам ти се, кај прочита дека доаѓаат Редмен и Ерик Сермон?
 5. N

  Хип хоп културата во Македонија

  Подземјето - Ѓаволот е присутен [дел прв] - Неиздадена песна од неиздадениот албум - Наша Верзија (2006) :smir:
 6. N

  Хип хоп културата во Македонија

  линк од радио, проверете : http://78.159.97.251:9667/listen.pls , македонско интернет радио... 1
 7. N

  Ваши дела, со помош на Photoshop (Читај правила во првото мислење)

  http://www.flickr.com/photos/b00yan - не се мои дела туку на мој близок другар, сакав да ги споделам со вас, кој има фликр слободно нека го додаде и нека каже мислење нормално... пис :smir:
 8. N

  Tаксират 2010

  http://www.reggaeville.com/artist-details/artist/gentleman/dt/-9419335b60/ac/date.html?tx_shreggae_pi1 изволте :)
 9. N

  Фан Клуб: Тетекс - Тетово

  3:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ихааааааааааааааааааа!! БРАВО!
 10. N

  Хип хоп културата во Македонија

  Ова е еден од малкуте мој постови на темава и така и ќе остане... Дечки, едно големо браво, најискрено првиот квалитетен рап што сум го слушнал до сега од Прилеп. Продолжете таке, одлични текстови и одличен бит. п.с. само тоа у рефренот со најдобри на бина ова она... мој совет бегајте од такви...
 11. N

  Фан Клуб: Тетекс - Тетово

  http://www.flickr.com/photos/b00yan/4644465109/sizes/l/ Еве една слика ватрена од Тетекс - Работнички Финалето на Купот... сликана од b00yan... Поздрав :)
 12. N

  Bdat Dzutim a.k.a Timbe (Bad Copy) @ Club Castro - 12.02.2010

  Утре е денот Де :) сите се добредојдени на прав реп реп! Се гледаме таму... п.с Сите што ќе бидат заинтересирани за албумот, ќе можат да го купат од Тимбе...вечерта во Кастро поздравз :smir:
 13. N

  Bdat Dzutim a.k.a Timbe (Bad Copy) @ Club Castro - 12.02.2010

  Значи вака... на 12ти Февруари Петок во Клубот Кастро доаѓа Тимбе - член на групата Бед Копи од Белград. Колку што се имате запознаено Тимбе на крајот на 2009та година го извади неговиот албум Празник за Уши кој ќе го промовира баш во Кастро... На албумот се појавуваат гости како Виклер Скај,Ајс...
 14. N

  Хип хоп културата во Македонија

  Еве нешто постаро од нашиве проекти па уживајте... Podzemjeto & Bracata - Super Mario Skrozzz (2006-7) старо зезање... Podzemjeto & Bracata - Gengsta Pesna [So Ekipata] (2007) за сите т.н. гангстери у МКД поздрав
 15. N

  Хипхоп културата надвор од нашите граници

  Пуштени се две песни од предстојниот албум. Подземјето - После Седум [Со Trip-R]. За тие што веќе чуле за трип-р знаат дека бил член на CB4 старата српска рап група, кој има соработувано со Марчело,Ајс Нигрутин, Тимбе, Маркоњеро, Суид и тн... песнава може да ја слушнете на мајспејс...
 16. N

  Хипхоп културата надвор од нашите граници

  Podzemjeto - Tri Dena Tri Nokji http://rapidshare.com/files/95615847/Podzemjeto_-_Tri_Dena_3_Nochi_Master.mp3 изволте малце Тетовски реп, кому му се свиѓа нека ужива, кому не - живели
 17. N

  ВМРО-ДПМНЕ ќе го подржи кандидатот на ДУИ за градоначалник на Тетово

  па нормално дека НЕ, за кој к.. ќе ми е повторно 2001? ТИ воопшто си бил тогаш во Тетово? Или само како си гледал на ТВ и си створил некој си Рамбо филм дека се снимало овде...Не сакам никој да навредим али вашите постови од прва страна до овде немаат благе везе. Овде МОРА да има соживот тоа е...
 18. N

  Грчките пари прозбореа во Македонија!

  А зашто не одговараш на ова моево подолу напишано? Јас многу убаво знам зошто седат моите дома , сигурно дека во текот на транзицијата живеев подобро него што сега. Тоа е мојот факт , извини ако те нервира и ако мислиш дека е тоа поради некоја си транзиција низ која сме проаѓале...Транзицијата...
 19. N

  Грчките пари прозбореа во Македонија!

  А мене вие ќе ми најдете работа? Прост и најнов пример е со тендерот со САНОС , зашто да се даде тендерот на наши јебига , нови 500 вработувања и оживување на многу семејства во државата ќе се случеше... Наместо да се замараат со Грција и тој проблем ТРЕБА и МОРА да се работи на внатрешна...
 20. N

  Најдобар рапер кај нас?

  колку само глупа анкета , као прво нема најдобар "репер" , има добри и лоши репери а другото гола вода...туку да ве запрашам вас одговорниве за темава нешто...имате вие нешто појќе чуено од Мак Рап или само ова што сте го стаеле у листава? Катастрофално лошо...Тони Зен најдобар репер? :)))...
На врв Bottom