Резултати од барањето

 1. MARCELLO

  Проблематични лоши деца.

  За отварање на темава инспирација ми дојде она дете кое по социјалниве мрежи го спомнуваат Гоце Цветковски GP. Детето од 13-15 години е проблематично. Често објавува видеа на тик ток каде се тепа со некој од фамилијата, пред нив пцуе, пуши.. Да не навлагам многу за детево што се не прави...
 2. MARCELLO

  Bif - Македонска услуга слична на Uber.

  Не знам дали сте виделе за ова. Мене денес случајно реклама на Facebook ми се појави. Услугава гледам е скоро исто како Uber. Имаат и мобилни апликации една за возачот и една за патници да повикуваат возило. За оние што сакаат да бидат возачи и да заработуваат се регистрира ваше возило и со тоа...
 3. MARCELLO

  Недела неработен ден

  Ќе се воведува недела да биде неработен ден. Што мислите на оваа тема? Јас сум да биде така но не буквално неработен туку да работи по нешто но само една смена. Маркети сум да не работаат воопшто во недела. Некој работи може да се завршат и во сабота. Недела нека биде што е можно повеќе ден...
 4. MARCELLO

  Android TV/Google TV

  Тема наменета за смарт телевизорите и бокс уредите со оперативен систем Android tv Наидов на вест дека во 2021 година ќе се започне со процес повеќето уреди кој работат на Android tv да добијат надградба/апдејт на оперативнот систем кој всушност ќе го добие името Google TV со подобрени функции...
 5. MARCELLO

  Македонски апликации

  Темава ја отварам за да се дискутира, да презентираме македонски апликации за мобилните уреди. Ако воопшто постои ваква тема нека ја спојат модераторите. Вчера случајно на Инстаграм ми се појави реклама за македонска апликација со наслов Spot. Апликација која е личен македонски шопинг асистент...
 6. MARCELLO

  Lidl маркети и во Македонија

  Деновиве се прошири вест на порталиве дека Lidl планира да отвора прв маркет во Македонија. Дали тоа се точни информации не знам. Во веста пишува дека нема да имаат изнајмен простор туку сами ќе изградат свој...
 7. MARCELLO

  Македонски Viber sticker дизајни

  Тема за веќе постоечки и за сите дизајнери кој сакаат да изработуваат македонски Viber sticker дизајни. Совети, идеи и слично може да си пишувате во темава. Еве за почеток едни кој веќе се пуштени за употреба а се во склад со ситуацијава коронавирус во Македонија. Стикерите не се моја...
 8. MARCELLO

  Самоглас.мк - онлајн платформа со аудио книги на македонски јазик

  Со желба за промоција на културолошкиот и едукативниот раст во државата, „Самоглас“ е првата платформа за пласирање на аудио книги на македонски јазик. Во соработка со издавачката куќа „Херои“, поддржана од „Икона“, на неа веќе може да се слушаат неколку книги на македонски јазик меѓу кои...
 9. MARCELLO

  Мобилни апликации и веб сајтови за гурмани

  Тема на која ќе споделуваме интересни мобилни апликации и веб страни на тема храна. Од многу одамна случајно барајќи интересни апликации за мобилен видов една апликација со име Kitchen Stories на која имаше се што му е потребно на еден љубител на готвењето. Јас не готвам скоро ич ама сакам да...
 10. MARCELLO

  Салони/Продавници за техника (компјутери, лаптопи, телевизори, мобилни, клима уреди, музички уреди, бела техника ..)

  Во државава ги има повеќе вакви продавници Аnhoch, Setec, Neptun и многу други. Ме интересира најчесто каде сте купувале и што сте купувале? Колку сте задоволни? Ваши искуства, проблеми се останато пишувајте тука. Јас сум купувал од Аmc кој веќе не постои и од Setec мајка ми. Од Amc имам...
 11. MARCELLO

  Гурмански списанија

  Дали купувате гурмански списанија т.е списанија во кој има рецепти и се поврзано со храната? Jaс иако не сум некој љубител на готвење сепак сакам храна, пред се месо и тестенини (пасти и разни други пити, буреци, пици, пастрмајлии...) па се случува да купам некогаш некое интересно списание од...
 12. MARCELLO

  Брендирана облека

  Јас носам по некој брендирани парчиња облека но никогаш не патам од тоа да мора да ми е се од глава до пети еден бренд Nike или Adidas или било кој друг бренд. Може пример да ми е мајцата од Waikiki, долниот дел фармерки/тренерки да ми е друг бренд небитен, чорапите од исто небитен бренд...
 13. MARCELLO

  Cute Pandas - забегани браќа јутјубери

  Што све не ќе напраат денешниве јутјубери за прегледи, лајкови, претплатници за да заработат некој денар (ако овие имаат вклучено заработка од Јутјуб) Се удираат со неонки (сијалици) по грб Екстремни зезанции меѓусебно си праат браќата Брат снајди се, му фрла на брат му чинии да ги фати...
 14. MARCELLO

  Tуширање

  Не знам дали постои на форумов ваква тема но ми дојде да отворам тема откако се истуширав. Туширањето е здравје. Со туширањето се исфрла потта, се чити кожата од бактерии. Мене ме интересира колку често се туширате во лето а колку во зима ? Јас во лето многу почесто на секој втор ден или секој...
 15. MARCELLO

  Алтер Сцена - емисија за алтернативна музичка сцена во Македонија

  Алтер сцена е емисија наменета за алтернативната музичка сцена во Македонија. https://www.facebook.com/673190229477851/posts/1557730504357148/ Емисиите се емитуваат на 21 телевизија во недела 17:30 часот Првата епизода е со PMG Kolektiv и Pluto's Doubts а емисијата се состои од разговори и...
 16. MARCELLO

  Pluto’s Doubts

  Pluto’s Doubts е оформен во 2015 година, а во него членуваат: Симон Пеоски (акустична гитара/тапани), Горјан Стојменовски (гитара), Дарко Поповски (вокал), Марио Симоновски (бас гитара) и Лука Ѓорѓиевски (клавијатура/вокал). Секој од нив е член на различни бендови и има други свои странични...
 17. MARCELLO

  Oнлајн кино

  Пред неколку недели вртејќи на Facebook ми се појави реклама за едно онлајн кино Cinesseum кое е балканско кино поточно српско и засега има неколку српски најнови филмови и неколку странски анимирани филмови со синхронизација на српски. Cinesseum.com Исто така знам дека постои уште едно...
 18. MARCELLO

  Maкедонскиот рокенрол документарен филм

  На некој локалниве телевизии пред некоја година одеше еден македонски документарен филм со наслов Maкедонскиот рокенрол и е во епизоди. Режија на Владимир Петровски - Картер. Документарниот серијал е од 2008 година. Сега вечерва фатив малку на Сонце тв една епизода во кој се појавуваат...
 19. MARCELLO

  Ѕвезда број 1 1ТВ (македонско музичко талент шоу)

  Ново музичко македонско талент шоу кое е во организација на Томато и 1тв Водители : Жаре Бербер и Нина Деан Жири : Бане Поповиќ- Томато, Елена Петреска, Сергеј Варошлија и уште некој кој сеуште не се открива а плус ќе има и гостин во жири. Едни од гостите се потврдени а тоа се Петар Грашо и...
 20. MARCELLO

  Тој има 74, а таа 21 година: „Не сум со него поради парите, ние се сакаме“

  Милојко Божиќ (74) од Пилатович и Милијана Богдановиќ (21) од Лучани во Србија, овие денови се најпознат пар во земјата. Разликата во години од дури пет децении нималку не ѝ пречи на нивната љубов. Заљубениот пар, кој планира и брак, овие денови ги посетува сите продавници за венчаници и додека...
На врв Bottom