Резултати од барањето

 1. *phoenix*

  Натпревар #72 Тема: Пат

  Темата на овој натпревар е „Пат“. Што и да ве асоцира на темата и мислете дека е соодветно може да се прикачи.
 2. *phoenix*

  Натпревар #71 Тема: Живот на снег

  Темата на овој натпревар е „Живот на снег“. Фотографиите треба да го отсликуваат секојдневието на луѓето за време на овие ладни и снежни денови. Имајќи во предвид дека и животните си имаат свои маки при вакви време, би биле прифатливи и слики од животни и нивното секојдневие. П.С. Не можев да...
 3. *phoenix*

  Натпревар #70 Тема: Случаен кадар - Пријавување

  Темата за следниот натпревар ќе биде "Случаен кадар" ( народот така одлучи ). Генерално, субјектот кој е прикажан на сликата треба "да си брка работа" без да биде свесен за камерата. Фотографијата може да биде направена дома, на улица, во кафиК, пред штаб, во подрум...Може да прикажува било...
 4. *phoenix*

  Македонска Вселенска Програма

  Денес на прес-конференција во Мелбурн, на голема радост на сите македонци низ целиот свет, а и пошироко, за прв пат беше најавена Македонската вселенска програма, од страна на здружението на Самосвесни Патриотски Едуцирани Револуцинерни Македонски Афирматори од Австралија и Нов Зеланд. Тие, во...
 5. *phoenix*

  Проект:Македонија 2019

  Со завршувањето на 2014 година заврши и проектот Скопје 2014. Можам да кажам еден одличен проект кој ја воздигна и овековечи македонската историја и значајно го подигна моралот и патриотизмот кај македонските граѓани. Ова го кажувам од лично искуство бидејќи секогаш кога гледам слики од ново...
 6. *phoenix*

  T-Mobile во Земјата на чудата

  Во продолжение следува еден набрзина скоцкан текст во кој главни актери се T-Mobile,Земјата на чудата и јас. Верувам дека сите знаете кои се T-Mobile и знаете која е Земјата на чудата, а јас и не сум многу важен. Се почна пред 3-4 години кога за прв пат скучив договор со T.M. И се беше пријатно...
 7. *phoenix*

  Kонвертирање на 8мм филм

  Дали може некаде во Македонија да се конвертира Супер 8 филм во дигитален формат и доколку може колку би чинело.
 8. *phoenix*

  Македонска танчерска надеж

  Навидум обичен човек кого го мачат секојдневните проблеми, роб на традиционалните навики, никогаш ослободен од она што го чека.Меѓутоа тој откри една необична моќ.Секогаш кога ќе забележи дека се спрема митинг тој се претвара во Dancer-man. (Lame)
 9. *phoenix*

  Грција ја менува својата нацинална химна

  Поради преголемите долгови Грција е на работ на банкрот.Меѓутоа доколку Грција банкротира тоа ќе се одрази на целата евро заедница.Поради тоа ЕУ се реши да и помогне на Грција со антикризен пакет.Новиот антикризен пакет ќе се состои од 120 милијарди евра меѓутоа Атина е обврзана да ги почитува...
 10. *phoenix*

  Среќен роденден Гугл

  Среќен 12-ти роденден Гугл уште многу да дочекаш.:back:
 11. *phoenix*

  Холандија-Шпанија Финале 11 јули

  Конечно го дочекавме големото финале.Се среќаваат две одлични репрезентации.Ќе има голема борба.Притисоци од двете страни.Ќе се гледа прекрасен фудбал.Холандија нема ниеден пораз ова светско првенство но секогаш играше смирена игра.Шпанија има еден пораз ова првенство и тоа од Швајцарија.За...
 12. *phoenix*

  Уругвај-Гана 1/4 финале 2 јули

  Како што сите знаете на 2 јули ќе се одигра четврт финалниот меч помеѓу Уругвај и Гана.Мене лично ме изненади селекцијата на Уругвај бидејќи не очекував да стигнат до овде.Гана и баш и не ме изненадиа бидејќи имаат добри и млади играчи но сепак искуството не е на нивна страна.Со сигурност ќе...
 13. *phoenix*

  Невреме

  Па уживајте
 14. *phoenix*

  Тешка вода и деутериум

  Деутериум исто така нарекуван и тежок водород е стабилен изотоп од водород и го има во водата.Одприлика има 1 атом на деутериум на 6500 водородни.Означуван е со хемиски симбол D и 2H и двете се прифатени но преферирано е 2H.Исто така го има и во универзумот како гас со ознака 2H2 или D2.Во...
 15. *phoenix*

  Mythbusters

  Многу интересна емисија.Секогаш ги гледам.Савиџ рулз:vozbud:
 16. *phoenix*

  Јапонски фудбал

  Прснав од смеа http://www.buditu.com/play.php?vid=712 :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 17. *phoenix*

  Кога ќе пораснам

  Проверувајте ги домашните задачи на вашите деца ако не сакате да дојде до ова... Ученичка во прво одделение во Америка го нацртала овој цртеж и го дала на учителката да го оцени. Насловот на цртежот е "Кога ќе пораснам...ќе бидам како мама!" Утредента мајката кога го видела цртежот и напишала...
 18. *phoenix*

  Мона Лиза нацртана во Paint!

  Секоја чест за дечково.
 19. *phoenix*

  Дали знаеме што јадеме?

  E124 - Ponceau 4R, Cochineal Red A FD&C Red No.4; synthetic coal tar and azo dye, carcinogen in animals, can produce bad reactions in asthmatics and people allergic to aspirin; banned in USA & Norway раконосен за животни, лош за алергични и астматичари. ЗАБРАНЕТ ВО САД И НОРВЕШКА. E250 -...
 20. *phoenix*

  Мали циго

На врв Bottom