Резултати од барањето

 1. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Абе не ми е муабетот да те напаѓам тебе или било кој друг, ама ок, ко си убеден во тоа нема резон јас сега да те разубедувам кога и онака нема веќе значење за Реал дечкото. И не знам зошто мислите дека Игуаин изиграва ѕвезда или е во лоша форма како шо прочитав назад, напаѓач е, играме...
 2. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Околу тоа како ќе играше во Реал под Мурињо може да дискутираме само во граници на претпоставки, јас стојам на тоа дека Снајдер не беше играч за Реал, не му одговараше играта на Реал, во никој случај. И не беше проблемот шо го продадија, туку шо го продадија без да донесат права замена, само...
 3. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Глеате сеа како требаше да играат Снајдер и ВдВ? :tv:
 4. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  И Портиљо беше убедливо најдобар стрлец во младинските категории на Реал ама никоаш не заигра на ниво за првиот тим, има многу такви примери. Одлично е шо Сарабија ќе оди во Брага, прва лига плус ЛШ играат, далеку подобро отколку трета шпанска лига, ако игра добро не се будали да не го вратат...
 5. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Абе шо има врска шо нема да игра за нас у ЛШ секако од Јануари натаму само две утакмици имаме за играње у ЛШ :icon_lol: Енивеј, Бејл е ѕвер, убава работа ќе завршат ако го земат. --- надополнето --- FFS, росонери, дај одјебете, знаеме дека победата на Бернабе лани ви беше најголем успех...
 6. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Има удрено фристајл :pos:
 7. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Многу геј од твоја страна да ни кажеш вакво нешто :) А според спорт денес ќе имаш чест и Нани да го глеаш :pos:
 8. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Дома, моја грешка. :)
 9. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Oсасуна гости наредна сабота 20:00.
 10. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  :pos:
 11. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Aбе ајде, човеков беше донесен како итна замена за тогаш повредениот Снајдер за кој првичните претпоставки беа дека ќе паузира 6 месеци, ама се врати он порано та од тогаш ни од двајцата не видовме аир :) Kaко и да е, на прсти му се бројат добрите утакмици, ама изгледа свикнале луѓево на...
 12. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Не си отиде сам, ја земал и Силви :( копиле Вишок беше не кењајте по овој, на место е и цената ако се знае дека го продадовме у краен рок, не е дека се истепаа за него тимовите, јебига да се заинтересираа Сити може ќе извадевме едно 20 МЕ ама ништо. Озил го земавме 15, очигледно Мурињо...
 13. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Сеа Спарс ќе освојат тројна круна :icon_cool
 14. Madrid

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Kолку летаргично стоврење е Бензема, просто неверојатно... кај го крие бонгот се чудам... Игуаин потсети на времето кога беше 19 годишен нублер и водеше битка сам со себе колку чисти шанси на еден натпревар ќе промаши, мада вечерва општо играта беше ептен тапа и неповрзана и освен неколкуте...
 15. Madrid

  Мотивациони-сеир постери

 16. Madrid

  Фан Клуб: Шпанија

 17. Madrid

  Фан Клуб: Шпанија

  Одличен Калински, "Алонсо и Бускетс во сенка на Чави во поглед на додавањата." Алонсо - 40/49 Чави - 36/51 Навас дрво. Сакам да го видам Цеск, ме интересира како ќе изгледа играта на Шпанија со него Чаби и Чави на средина, која и вака ми изгледа некако многу неизбалансирана. Се слагам...
 18. Madrid

  NBA сезона 2009/2010

  @ eikosanoidi Само едно прашање за тебе: Дали слободните кои Лејкерси ги шутираа во 4/4 беа непостоечки? Само на ова одговори ми, да/не одговор, едноставно.
 19. Madrid

  Фан Клуб: Аргентина

  Не, зборувам за Гонзало Игуаин, две сезони по ред најдобар стрлец на Реал Мадрид (не знам кој пат го повторувам ова), ако еден натпревар (во кој патем кажано цел тим на Реал потфрли) од 50+ изиграни е клучен за одлуката дали некој ќе игра за национална селекција или не, тогаш не знам, поставени...
 20. Madrid

  Фан Клуб: Аргентина

  Да да, секоаш се губи на важни утакмици, еве веќе четврто СП со Аргентина тек сеа дава хет трик :Ѕ Така ако глеаш повеќето од вас кој сега мислите Диего Милито го измислил фидбалот за истиот веројатно мислевте дека е булевар у Буенос Аирес, пред да дојде у Интер, that is... Џабе кењате...
На врв Bottom