Резултати од барањето

 1. victoria

  Како да проверам колку е користен фото апаратот?

  Инсталирај си Opanda exif reader http://opanda.com/en/iexif/ Поздрав ,
 2. victoria

  Фотографија на денот (прочитај пред да ставиш фотографија)

  Модераторе , едно време беше културно да одговориш кога ќе те повикаат . Те молам објасни ми ја политиката на форумот ,дали поставувањето на неавторски фотографии овде е помал криминал од поставувањето на rapidshere линк ?
 3. victoria

  Nikon натпревар

  Сторено . Со среќа !
 4. victoria

  Фотографија на денот (прочитај пред да ставиш фотографија)

  Од сам почеток не можев да ја разберам поентата на оваа тема "Фотографија на денот " и тоа најчесто симната од нет . И сега ова (мој пропуст што забележувам после 5 месеци ) ... , модераторе со цела должна почит ама за мене нема смисла . Натпревар помеѓу членовите за најдобра фотографија во...
 5. victoria

  Макро фотографија

  ....
 6. victoria

  Nikon D300 + ? објектив

  Неодамна симнав исто така добра книга Photography The Art of Composition од Bert Krages , еве го торентот . едит: тргнат торент Ако не успеете на овој линк , приватна порака па на мејл .
 7. victoria

  Nikon D300 + ? објектив

  Ќе се дрзнам да бидам критична . Имаш предобра опрема за крајниот резултат што овде го покажа . Ми се допаѓа тоа што сакаш да научиш и имаш желба да читаш . Само така ќе бидеш подобар . Пред да почнеш да ги читаш овие автори што ги спомна , би ти препорачала да се позанимаваш малку со основите ...
 8. victoria

  Nikon D300 + ? објектив

  Честитки за одличниот избор . Со здравје да си окинуваш и нека те прати добро светло ! Па почасти не со некоја фотографија од твојот нов миленик .
 9. victoria

  Nikon D300 + ? објектив

  Сосема те разбирам во какви дилеми и трилеми си , и ако тоа се слатки маки . Еве едно мислење од многу поискусни фотографи , со кое и јас се сложувам . Телото на фото апаратот е потрошен материјал , а објективите се инвестиција . Нема да поминат година – две , кога ќе го посакаш новиот модел...
 10. victoria

  СЛР опрема (купи/продај)

  Цените не се ништо пониски како да си купиш апарат од продавница . Освен ако не се исценкаш за данокот . И пак би се размислила дали да купам . Сега барем имаш солиден избор и одлични цени во специјализираните дуќани за фото опрема .
 11. victoria

  Објективи

  Тоа што го бараш се нарекува PC-E (perspective control ) Nikkor lens . Мене ми се познати следниве објективи : PC-E NIKKOR 24mm f/3.5D ED , PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED , PC-E Micro NIKKOR 85mm f/2.8D и PC Micro-Nikkor 85mm f/2.8D . Овие објективи на твојот Nikon D60 ќе работат со...
 12. victoria

  СЛР опрема (купи/продај)

  Sosema si vo pravo , no zaboravi nesto . Vo Skopje ne mozes da najdes na lager edna Nikkor 50-ka :pos2: . Se zapisuvas na spisok i cekas , nedela dve .... i ti presednuva .
 13. victoria

  СЛР опрема (купи/продај)

  Pogledni tuka http://www.photopavilion.com , cenite se odlicni , i mozes da trknes do Bugarija da si go zemes .
 14. victoria

  Помош, совети, размена на искуства...

  Секој стаклар урамува фотографии . На Илинденска во Скопје имаше една галерија , во која урамуваа , не ми текнува на името , ниту сум приметила дали уште е таму . А ако сакаш малку по фенси , оди во Хубо има голем избор на рамки во големи формати само со стакло . Изборот е твој .
 15. victoria

  Помош, совети, размена на искуства...

  Честитки за новиот миленик , со здравје да си го употребуваш и да не радуваш со убави фотографии . NEF фајловите можеш да ги прегледуваш со Nikon Picture Project софтверот што го имаш на CD со апаратот , за почеток . Фајловите ги отвораш во ова програмче , ги конвертираш и потоа во PS ...
 16. victoria

  Невреме над Македонија (ваши слики)

  Како што ветив , еве фотографија од грмотевица . Направена е вечерва околу 20:00 часот .
 17. victoria

  Фото берза [помош при избор на фотоапарат]

  Корекција на оглас NikonD40x со кит објектив 18-55 mm , 400 евра Nikkor 55-200 mm VR 200 евра
 18. victoria

  D-SLR опрема (купи/продај)

  Корекција на оглас NikonD40x со кит објектив 18-55 mm , 400 евра Nikkor 55-200 mm VR 200 евра
 19. victoria

  Одгледување на бадеми

  Смокви смокви ами како . Уф , мераци , смокви , бадеми и мед ... секс револуција :vozbud: .
 20. victoria

  Одгледување на бадеми

  А тек колку ќе те чини да донесеш пчели по светски цени на кошница . За хектар ти требаат 3-4 кошници по 250 долари . Многу за твојата планирана површина . Да се надеваме дека домашниве пчелари не следат светски тренд . :D Долгорочно најисплатливо е ти да си завртиш и пчели .:wink:
На врв Bottom