Резултати од барањето

 1. ElektriX

  Општо: Помош околу Linux

  Sto se programcinjava sto se aktivni (prvoto e pidgin, drugite 2?) p.s. eve dole slika,na koi programcinja mislam...
 2. ElektriX

  Вашиот Linux Desktop

  Barav vakva tema no ne najdov,pa ajde,po eden screenshot site :) eve go mojot...
 3. ElektriX

  Линукс на Македонски јазик

  Заинтересиран сум одамна да инсталирам Убунту ,па чепкав на интернет барајќи нешто покорисно и евентуално да го најдам местото да си нарачам бесплатно цд од најновиот убунту... Бидна шо бидна,најдов,али најдов уште нешто интересно... Неколку дечки се обидуваат да го преведат Убунту на македонски...
На врв Bottom