Резултати од барањето

 1. nashinec

  Најекономично греење (затоплување)

  Да да и грее се ок, порано би ги имал во предвид сигурно, само од што ја читам темава некако ми станаа одбивни, незнам зошто :D
 2. nashinec

  Најекономично греење (затоплување)

  Нека кажат тие што се разбираат повеќе, ама мислам дека во буџет сегментот мидеа се докажани, произведуваат за бајаги фирми што немаат нивно производство. За тие пари која и да земеш најверојатно ќе биде ребрендирана грее или мидеа. Затоа види нешто вакво, ипак би бил нивни оргинален производ...
 3. nashinec

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Некој да не знае како да го средам радиото во кола. Почна да бара код а неможам да најдам никаде во упатството или напишано негде. Se raboti za A klasa W168. На видеово истиот модел кажува како да се внесе ама веќе си го знае кодот
 4. nashinec

  Вработување во електроелемент/киа/волво/јагуар, ленд ровер

  Еве ти инфо од бивши вработен (од прва рака :)) За претходната година добивме к15 само 500 денари, имаш инфо на нет и на вести на алфа имаше ама џабе Не тераа да потпишеме дека се откажуваме од к15 Во Волво кога се побуниле за к15 по нивно кажување комплет сите си ја добиле клоцата и тоа со...
 5. nashinec

  Помош - сакам да градам!

  Дали за монтажните куќи од хот и хот се плаќа помали давачки во општината од цврста градба?
 6. nashinec

  Помош - сакам да градам!

  Ако знае некој да ме упати каде би требал да се обратам (архитект, општина...) се работи за барака на спрат (дуплекс), долниот спрат е мој, горниот на комшијата. Сакам да градам кај мене во дворот на спрат и ме интересира дали е можно воопшто, колку треба да бидам одалечен од неговиот спрат...
 7. nashinec

  The Walking Dead

  И тоа нема логика. Температурата на испуканиот куршум е околу 300 степени, над 100 степени умираат и вируси како ХИВ Ќе видиме другата недела што планираат да направат, ме мрзи сега да барам во стрипот што е работата со ова :)
 8. nashinec

  The Walking Dead

  Како може секој допир од крвта да е доволен за да се инфицираш кога најмалку десет пати во претходни епизоди се мачкале со нивната крв за да ги прелажат и избегаат? Изгуби контакт и со логиката серијава :D
 9. nashinec

  Altered Carbon

  Изгледа не очекувале таков hype за серијава од netflix зошто дефинитивно по мене кастингот им е катастрофа освен James Purefoy, а и тој во оваа улога неможеше да се докаже, барем по тоа што го видов во The Following се работи за добар глумец. Најверојатно следната сезона ќе одат по втората книга...
 10. nashinec

  Black Mirror

  Како што си кажа имаш стварно луди stoned идеи :гик:. Пред да го прочитам мислењево имав прочитано за што се работи реално во епизодата и кога го читав твоето мислење одма помислив на оние луди теории што некои ги имаат за познати книги или филмови. Во повеќето случаи сите ние им придодаваме...
 11. nashinec

  Vikings

  Си реков ајде ќе изгледам некоја епизода од досада додека сум на одмор, ги изгледав сите 59 епизоди за 4 дена :гик:. Сега мора да ги чекам една по една :shook:. Skol :ајнапиво:
 12. nashinec

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Дали некој имал искуство и какво мислење имате за Chevrolet Aveo. Гледам по огласиве цените се движат докај 2500 евра за 2007-8 годиште. Ме интересира дали се кварливи и скапи за одржување или вредат за тие пари? Примам и некој друг предлог за тие пари :)
 13. nashinec

  Пазарете се тука!

  Menuvam za tablet Ipod touch 6 - najnovata generacija, koristen okolu 6-7 meseci, celosno funkcionalen bez grebanici I udari, za nesto so pogolem ekran, moze I so moja doplata
 14. nashinec

  Најекономично греење (затоплување)

  Од каде знаеш дека тогаш не било загадено? И тогаш било. можеби и повеќе само тогаш не било мерено ;). На пример, неможе да кажеш дека делот од Скопје близу Железарница (Железара, Бутел, Автокоманда) порано кога фабриката работела со полн капацитет имале почист воздух
 15. nashinec

  Најекономично греење (затоплување)

  Добро ајде сега детски муабети ќе тераме, со години се збори за гасификација и не се мрда од мртва точка, сега викаш дека преку ноќ ќе сме станеле магично некако Германија, властите озбилно ќе си ја фателе работата и за пар години ќе завршеле :pos: Дај боже да си во право ама нешто не ми се...
 16. nashinec

  Најекономично греење (затоплување)

  Се слагам. Ама кога ќе се воведе во скоро сите населби во Скопје, што ќе оди многу тешко. Или ќе трае едно 20 години или ќе оди како парното, само во поголемите населби со згради а останатите нека се снаоѓаат. Атоа дека нема интерес за парно :). Живеам во населба со куќи и огромен дел од...
 17. nashinec

  Најекономично греење (затоплување)

  Не е баш се до како што викаш неукоста и неприфаќањето. Лесно ни е на нас овде си правиме филмови со забрани. Повеќето многу добро знаат што е подобро, само во средина каде што по официјални податоци 43% земаат плата до 12.000 денари дрвата сепак се најдобра варијанта зошто со клима, во каква...
 18. nashinec

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  :facepalm::facepalm::facepalm: Ова сериозно го мислиш?? За да незнаеш дека докажано имаме најзагаден воздух во цела Европа треба или да имаш 10 години или живееш во некоја пештера, трето нема. Ајде да видиме за храната Дебарско поле се наводнува со фекалии Наместо вода, фекалии течат во Виничко...
 19. nashinec

  A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми

  Има баш за истите пари, нет 12мб со телевизија М пакетот плус да бираш спортски или филмски пакет бесплатно, ама преку агент само.
 20. nashinec

  Најекономично греење (затоплување)

  Дечки ако може мала помош. Планирам да земам инвертер преку телеком при склучување на договор. Се мислам меѓу овие два ама не се разбирам доволно кој би бил поиздржлив и генерално подобар па ако може некој да даде некое инфо...
На врв Bottom