Резултати од барањето

 1. Топче

  Full Time Работа за Web Designer и WordPress Dev

  Момци и девојки, Кодарт Нетворк има потреба од искусен Веб Дизајнер и WordPress Developer. Се работи за две различни позиции (да не си помисли некој дека треба и двете да ги работи). Канцелариите се во Скопје, работно време 8 часа, плата по договор зависи од искуството, пријавен све ко што...
 2. Топче

  Marco Polo

  Сега го видов трејлерот, побарав низ форумот и гледам нема никој пишано ништо за серијава. Чудно затоа што ја најавуваат ко The next big thing, еквивалент на GOT итн, под капата на Netflix е и искрено јас очекувам доста добра серија да искочи. Првата сезона ќе има 10 епизоди, со буџет од 90...
 3. Топче

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Бидејќи ни е веројатно одбиено барањето за посебен подфорум за кладење ја отварам темава со цел да се префрлат сите генерални муабети за кладење и коментирање натпревари во една посебна тема (оваа) каде сите ќе можеме да споделиме со другите што чекаме, што не "заебало", да се искоментира некој...
 4. Топче

  Апел за помош на Боро Стаиќ

  Ви се обраќаме со искрена молба за помош која што ни е потребна за лекување на нашиот син Боро Стаиќ. Боро штотуку наполни 18 години,но за жал како последица на повреда на 4/5 пршлен на р’бетниот столб во моментов се соочува со најтешкиот предизвик во својот живот – повторно да го поврати...
 5. Топче

  Работна позиција за веб девелопер

  Имам потреба од Веб Девелопер во Скопје, пожелно е да има искуство Кандидатот треба да: - има одлично познавање на HTML и CSS3 - има солидно познавање на jQuery и Javascript - не е потребно да правите чуда меѓутоа да знаете да работите со веќе постоечки плагини и да можете да ги...
 6. Топче

  Порака за Валентајн

  Незнам дали е веќе постирано се извинувам ако е ама дечково ќе биде хит наредниве неколку денови сигурно :D
 7. Топче

  Арсенал - Манчестер Јунајтед | Емирати - Недела 17:00

  Исклучително важен натпревар за двете екипи. Манчестер се бори за врвот, Арсенал за место кое води во ЛШ. Минатата година натпреварот на овој стадион заврши со тесна победа од 1-0 за Арсенал. Со двата порази во новата година Арсенал ги изгуби и онака малите шанси за титула така да реалноста е...
 8. Топче

  Неписмен градоначалник!

  Неможам никако да го земам видеово само на фејсбук го има така да бујрум на смеење на линков :pos::pos: http://www.facebook.com/photo.php?v=2704880533856
 9. Топче

  Власта ќе бара 10.000 евра за лиценца за веб медиум?

  „Во новиот закон за медиуми, интернет порталите ќе добијат свое место, со посебни лиценци кои ќе чинат најмалку 10.000 евра, а ќе бидат ставени голем број на забрани и критериуми за овие медиуми, што води кон конечна цел, затворање на критички настроените портали кои се појавија во изминатиот...
На врв Bottom