Резултати од барањето

 1. White Swan

  Крф

  Proffesor Balthazar, ти благодарам за помошта :) Јас оваа година ќе идам во Сидари - Крф, па ќе ви кажам какво е местото :)
 2. White Swan

  Крф

  Може ли некој што бил веќе на овој остров во Грција, да ми каже колку чини траектот од Игуменица до Крф (повратна) и колку често ги има траектите. :)
 3. White Swan

  Слава

  Ме интересира сите вие што имате некоја слава, дали чатеното лепче го раздавате во најблискиот круг на семејството односно оние кои што се спомнуваат додека се чати лепчето или пак давате и на гостите? Ве прашувам затоа што ние дома кога славиме слава, конкретно Св. Архангел Михаил од чатеното...
 4. White Swan

  Сонови, толкување на сонови

  Лелее и мене ми се има случено истото:confused: баш како што го опиша и јас имам видено исто такво и не знам ни ден денес дали беше сон или јаве, со една разлика што таа црна сенка скокна се одби од таванот и влезе во мене, а јас почнав да се гушам :(. Не можев ни глас да извадам ниту па да се...
 5. White Swan

  Значење на прстените на рака!

  Прстите ми се многу тенки и прстени носам само на показалецот и на средниот прст ( најмногу на средниот прст) за другите нема шанси да најдам прстен :) --- надополнето: 28 мај 2012 во 21:54 --- Затоа не сум ни реазмислувала дали има некое значење тоа на кој прст носиш прстен
 6. White Swan

  Врска во тајност

  Девојче сеуште си мала и ќе поминуваш низ разни љубовни ситуации во животот. Не дозволувај на 16 години да си го замараш мозочето за некој дечко кој што не знае што сака во животот. Сега ти се годините кога ќе учиш како да се справуваш со одредени љубовни ситуации, ама не дозволувај никој да те...
 7. White Swan

  Хит на денот

 8. White Swan

  Какво кафе пиете и каде го прават највкусното кафе?

  Ладно нес нематено, мало макијато со ладно млеко и турско средно :)
 9. White Swan

  Хит на денот

 10. White Swan

  Кајгана психолог

  Знам на што мислиш, не е тоа решението :)
 11. White Swan

  Кајгана психолог

  Во последно време се чуствувам многу чудно. Осеќам како да сум ги изгубила сите чуства, можеби е само периодично, ама за мене е невообичаено затоа што во суштина јас сум многу осетлива личност и никогаш до сега не сум се однесувала вака, се да ми е рамно за ништо и за никого да не се замарам...
 12. White Swan

  Сонови, толкување на сонови

  Пред неколку дена го сонував бившиот дечко односно првата моја голема љубов...она што ми е чудно е тоа што го немам сонувано од кога раскинавме значи едно 8 години, ниту па сум помислила на него :confused: како и да е... во сонот се шетав со него на кеј и наеднаш слушаме звук од авион, кревам...
 13. White Swan

  Мака ми е!

  Мака ми е од дволични и покварени луѓе, кои за жал ги има многу кај нас. Мака ми е од оние што се прават дека знаат се, а не знаат г...т да си го избришат... Не можам веќе ни да се докажувам ни да се покажувам каков човек сум, а уште помалку да толерирам нечии фрустрации. Дајте бре луѓе живејте...
 14. White Swan

  Tито го предвидел распаѓањето на Југославија

  Многу пристрасно зборуваш и за жал не ги гледаш фактите. Како прво... многу богати во времето на Социјализмот, немало. Значи преовладувала средната класа, тие што биле богати биле многу малку, истото важи и за сиромашните. Како второ, на сите што им биле одземени нивите, дуќаните и сл. било со...
 15. White Swan

  Вашата песна во овој момент

 16. White Swan

  Дали би простиле неверство?

  Не сум простила, нема ни да простам. Преку се можам да поминам, ама преку неверство не можам...се обидов еднаш да простам ама не успеав, за жал поради таа причина, јас премногу се сменив како личност...
 17. White Swan

  Вашата песна во овој момент

 18. White Swan

  Во кои држави сте патувале?

  Турција, Грција, Бугарија, Србија, Црна Гора, БиХ, Хрватска, Словенија, Романија, Украина, Русија, Унгарија, Словачка, Германија, Австрија, Италија, Франција, Шпанија, Португалија, Монако...
 19. White Swan

  Скопскиот земјотрес '63 (Општа тема)

  Тоа кобно утро мојот дедо се нашол во својата канцеларија каде што бил да остави некои документи бидејќи тој ден требале да заминат на одмор...кога го осетил првиот потрес, со трчање сакал да излезе надвор, но за жал објектот во којшто бил почнал да се руши...една цигла го погодила во глава, а...
На врв Bottom