Резултати од барањето

 1. Stein

  Canon или Nikon

  Барам стручно мислење од вас, Canon или Nikon и зошто ? ( немора споредба на два модели помеѓу Canon и Nikon, имам слушнато дека Canon e подобра фирма од Nikon но ме интересира зошто ) Фала ви.
 2. Stein

  Како може да се најде изгубен DSLR апарат

  Се работи за Canon 600D, дали е можно и дали некој од вас знае како може да се најде. Благодарам.
 3. Stein

  Nikon D5100 vs Canon EOS 600D

  Nikon D5100 vs Canon EOS 600D мислење од поискусните ?
 4. Stein

  Перспективни факултети (кој и зошто)

  Здраво на сите. Учам во електро училиште смер Електротехничар за компјутерска техника и автоматика. Незнам на кој факултет да се запишам, според смеров планирам на ФИНКИ, а ме колебаат и Машински и Градежен. Кој се најперспективни факултети (и смерови), во Македонија, Европа, Америка.
На врв Bottom