Резултати од барањето

 1. LostParadise

  Измена на Закон за сообраќај: Намалени казни, нема веќе замена на казна за негативни поени

  Од денеска ќе има намалување на казните во сообраќајот, бидејќи Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата се усогласува со Законот за прекршоци, според кој казната на физичкото лице не може да биде поголема од 250 евра, а за правните лица казната ќе зависи од тоа дали се работи за мало...
 2. LostParadise

  UEFA Champions League [2019/20]

  Едитиран пост, по извлекување на групите! Настанот започнува на 29.08.2019 во 18:00(CET), односно 19:00, може да го проследите live на страната uefa.com ============================================================= Актуелен шампион : Liverpool (6) Најмногу титули: Real Madrid (13)...
 3. LostParadise

  Идеја за некоја апликација?

  Некаква идеја да предложите за да се испрограмира корисна апликација притоа да ја нема во Македонија и на Балканот?
На врв Bottom