Резултати од барањето

 1. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ми треба информација дали периодов може да се закаже за интервју?
 2. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Jas imam podadeno dokumenti za Proishod vo Dekemvri 2019 po konzulski pat, me interesira za brojceto za pratenje na statusot.. dali treba da se javam vo konzulatot vo Bitola za da go podignam?
 3. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Dali imashe razliki vo preziminjata? So vakvi dokumenti ne bi trebalo da dobies otkaz..
 4. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Среќа моја па уште не почнат во застој се најдов :D ,сепак ме интересира доколку некој сега брзо има поднесено документи да се пријави тука.
 5. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дали има некој сега брзо што има поднесено за происход? Посредникот ми кажа дека имало проблем во агенцијата и не можело да се поднесе.. Дали некој има повеке информации?
 6. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Според новиот закон, дали некој знае колку време ќе се чека за происход?
 7. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Se konsultirav so posrednik od bugarija i mi kaza deka da pocekam posle 20 septemvri deka ke imalo nekakvi novi promeni/pravila.. ne znam nisto po detalno
 8. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Од 20 септември ке имало нови правила, некој по упатен?
 9. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Види тука: http://www.archives.government.bg/uploaded_files/sprav_09_all.pdf
 10. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дали некој има искуство со Красимир од Ќускендил како посредник?
 11. Gvatanamo

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Некој да препорача добар мајстор за менување на пиксни на летва за мерцедес ц220 2004 год?
 12. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Imam eden prijatel na koj tatko mu pred okolu 10tina godini apliciral za bugarski pasos i istiot mu bil odobren, no po nekakov splet na okolnosti nikogas ne go podignal.. dali ima shansa da go podigni sega ili mora odnovo da aplicira?
 13. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво, Може да ми дадете контакт од некој посредник во регионот на Битола, некој што си ја знае работата :)
 14. Gvatanamo

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Како оди процедурата за вадење бугарски пасош денес? немам никакво реално (бугарско) потекло, дали има шанси да аплицирам за пасош дирекно во бугарската амбасада (без посредници). и ако може некој да ми објасни подетално што се е потребно.. и колку време би треала цела продецура до добивање на...
 15. Gvatanamo

  Playstation 3

  kako mozam da kuppuvam igri od oficijalniot store za ps3?
 16. Gvatanamo

  PlayStation 4

  https://customjailbreak.com/ps4-jailbreak/ nekoj da ima probano?
 17. Gvatanamo

  Најекономично греење (затоплување)

  Дали некој има користено кано еко систем со течност-електролит да сподели искуство дали се исплака таква инвестиција, прашувам за мал стан од 50 квадрати внатрешна и наместено централно (радиатори).
 18. Gvatanamo

  Стипендии

  Dali dokolku vo momentot na apliciranje sum gi ispolnuval kriteriumite za socijalnata stipendija, a sega mi izleze sansa za vrabtuvanje dokolku bi se prijavil i vrabotil bi ja izgubil stipendijata?
 19. Gvatanamo

  Најекономично греење (затоплување)

  Дечки, дали некој знае од каде можам да набавам филтри за клима уред(Cold catalyst филтер и јонизатор)? Поспецифично ми треба за carrier iPlus 42QHC012DSA инвертер.
 20. Gvatanamo

  PlayStation 4

  nekoj da ponudi ps4 do 12000?
На врв Bottom