Резултати од барањето

 1. Бавареец

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Предлог свеќици за мазда 1.8 бензин/плин. Bosch, Denso или NGK?
 2. Бавареец

  Уписи на факултет[генерална дискусија]

  Кои документи се потребни за упис на втор семестар?
 3. Бавареец

  Втора светска војна (1939-1945) - генерална дискусија!

  Власта или Рајхот после "економската депресија" имала за цел да направи народен автомобил (volks - народ и wagen - автомобил) кој ќе биде наменет за луѓето кои имаат средни примања. Автомобилот (буба) е дизајниран од страна на австрискиот инжинер Фердинанд Порше по барање на Хитлер. Условите кои...
 4. Бавареец

  Втора светска војна (1939-1945) - генерална дискусија!

  1937 - Хитлер и Порше поставуваат камен темелник за Kdf-Wagen или денешен Volkswagen во Wolfsburg.
 5. Бавареец

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  BMW 318i E90 бензинец, коментари/искуства? Исто и зa Civic 1.8. Имам и еден проблем. Се работи за Мазда 1.8 бензинец. Колата премногу трокира и на бензин кога работи и на плин, дур е ладна првите 1-2минути не трокира од ко ќе почни да загрева и е загрена тогаш почнува нагло да трокира, при...
 6. Бавареец

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Сега пак друг проблем. Го уклучувам и не се појавува декстоп само мениа и преку нив можи до апликациите. Како да го вратам нормалниот декстоп
 7. Бавареец

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Го однесов на форматирање и гледам дома за CDња ставање не се отвара па ниту светка.
 8. Бавареец

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Дали некој знај како да го исклучам тајмерот на Windows 10 секоја вечер точно во 00:00 се уклучува компјутерот. Исто од кога ми го форматираа на Windows 10ка не сака да ми се отвара портата за CDа ставање.
 9. Бавареец

  Дали ќе се вакцинирате против коронавирус?

  Ако e задолжително, да со Кинеската. Инаку не се вакцинирам.
 10. Бавареец

  Дежурна Ординација! #2

  Особено кога е ладно време, кога ќе се наведнам/настранам чувствувам болки во градите, ме боли градниот кош особено предната страна т.е како коските да ме болат. Исто и во лето рано на сабаље посебно кога се воздухот е ладен Од шо можи да биди тоа?
 11. Бавареец

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Конечно да ми испадни нешто шо ме привлекува. Дајте мислења, да го земам или да чекам уште месец-три да не испадни нешто друго од конкуренцијата. https://youtu.be/dXQeNPgd0Iw
 12. Бавареец

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имам еден проблем. Се работи за мазда 626 1.8 бензинец. Последно време нон-стоп трокира под мала и на бензин и на плин исто не можам да ја контролирам на тргни-застани. Сабаље ја возев ја изгасив, пробав да ја запалам воопшто не палеше па мораше со туркање :D И на отворено 100км/ч на 2000/2300...
 13. Бавареец

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  A31 ми испаѓа 15.000. Само 3000 денари имам бонус. Можи ќе почекам после НГ да видиме да не пуштат нешто поефтино од Realme или Самсунг а можи ќе го земам Хуавејот па ќе се помачам за Гугл сервиси.
 14. Бавареец

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  9000-10000 имам бонус 3000 во А1 фактички ми иди за 6000-7. Знам дека нема Гугл сервиси ама гледав дека можело да се инсталираат. Друга опција мие Xiaomi Redmi 9 ама поскап мие плус веќе 2 години користам Редми 5. Од Самсунг немаат уште во понуда ниско буџетен и да пуштат ќе биде пак напуцан со...
 15. Бавареец

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Некој да сподели искуство/мислење за Huawei Y6p?
 16. Бавареец

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Имам проблем со Microsoft Office пакетот. Во Word, Excel & Power Point горната лента со функции (home, insert, page layer) е блокирана и не работи исто така ни текст ни табела не можи да се пиши и напрај. Знај некој како да го одблокирам ова?
 17. Бавареец

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  Зошто поќе Sony не се нуди во продажба кај нас?
 18. Бавареец

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Пробано е и ова, не бива. Очигледно не се прај.
 19. Бавареец

  Помош, софтверски проблеми и совети

  https://www.driverscape.com/download/facecam-300 Овај го симнав, ист беше како оригиналниот од ЦДто. Пробав и со твојов линк, џабе не бива пак.
 20. Бавареец

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Камерата е Genius Face Came 300. Мислам дека е 2010 година. @Anon симнав од гугл, искуцав Genius Face Came 300 driver и беше истиот како оригиналот ама пак јавува проблеми како на сликите. Иначе Windows 7 мие ПЦ-то..
На врв Bottom