Резултати од барањето

 1. O

  Најекономично греење (затоплување)

  Клима Fairy LCLH GWH18ACD-K6DNA1D поставена пред еден месец, штом ќе ја достигне поставената температура почнува да дува ладен воздух и кога ќе падне температурата почнува пак да дува топол. Значи меѓу две дувања топол воздух, влегува ладен. Зборував со монтерите, тие велат таков е принципот на...
 2. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Дали при симптоми матичниот ве прегледува? Сопругот со симптоми од сабота, во понеделник е контактираме телефонски матичната, испратен во лабораторија, вредности што отстапуваат од нормалното се високо CRP, 53,47, лимфоцитите 0,178, еозинофили 0,001 и неутрофили 0,751. Матичната му рекла дека...
 3. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Може да ми кажете во кој град се тестиравте, чекаме резултати и ние, како на трње сме.
 4. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Дали постои лабораторија за тестирање на приватно во друг град, освен во Скопје, на пр. Охрид или Струга?
 5. O

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Мерките не се почитуваат, утрово отидов до маркет и тоа рано беше, двајца носеа маски само на устата, едниот од нив поткашлуваше, други двајца беа без маски.
 6. O

  Коронавирус (COVID-19)

  Дали некој има информации за состојбата во Тетово, за другите градови се знае во врска со заболените, за Тетово не сум слушнала.
 7. O

  Струмица

  Дали некој може да ми каже искуство со становите на Крмзов и како оди плаќањето со Струмица гас?
 8. O

  Куќен совет, заедница на станари, правила и закони

  Здраво, ме интересира на кој начин може да се направи ревизија на работењето на претседателот на куќен совет?
 9. O

  Прилеп и Мариово

  Следниот викенд планирам да го посетам Прилеп, па ако некој може да ми одговори. Дали од Варош од манастирот Св. Архангел може да се продолжи нагоре до Маркови кули? Ако може колку е тешка патеката за искачување и времетраење?
 10. O

  Teтово

  Што праа булдожери у Жена-парк? И таму ли ќе сеча дрва?
 11. O

  Teтово

  Mu e...e mamata na drvata na Sportski, sve gi isekle.
 12. O

  Правна помош и совети

  Da, se raboti za Stopanska:mad:[
 13. O

  Правна помош и совети

  Vo Tetovo.
 14. O

  Правна помош и совети

  Denes bev vo bankata, I mi odgovorija deka ne moze da podnesam molba za da ja pregledaat snimkata. Zatoa se somnevam deka nekoj od bankata e vmesan. Sto ponatamu?
 15. O

  Правна помош и совети

  Nisto ne mozes da prezemes, neli si prijavil vo policija? Stom tamu nema kameri, ne ocekuvaj da ti pomogne nekoj. Да полицијата ќе поднесе пријава до јавно обвинителство, и што понатаму?
 16. O

  Правна помош и совети

  Благодарам на одговорот. Што предлагаш да преземам понатаму?
 17. O

  Правна помош и совети

  Не е домашна сигурен сум. Се сомневам на поставен скимер или на лице од банката, затоа што испадна дека банкоматот немало поставено видео-надзор. Дали според закон се должни да имаат?
 18. O

  Правна помош и совети

  Имам прашање: Од банкомат ми е испразнета целата сметка, кога реагирав во банката ми викаат дека не е можно, и дека не ми се исплаќа да пријавувам во полиција. Јас сепак пријавив. Кои се моите права понатаму?
 19. O

  Електролиза на влакна

  Третманите ги правам во козметички салон, а ги правам на брадата и надусници.
 20. O

  Депилација

  Најверојатно веќе знаеш како, но сепак... не се мачка со ништо, туку се вклучува во струја, и се поминува по површината на сува кожа, обратно од правецот на растење на влакната, се додека има влакна, и толку потоа се чисти депилаторот и се остава до наредна депилација. Не препорачувам да се...
На врв Bottom