Резултати од барањето

 1. F

  Зоки Поки

  Сметам дека првата понова македонска тв серија заслужува своја тема На 4ти мај на МРТ во 20.15 започнува детската тв серија Зоки Поки според книгата на О.Николова во режија на А.Поповски. Покрај децата во главните улоги се Сашко Коцев, Даниела Иваноска и Сабина Ајрула. Во епизодни улоги: Кирил...
 2. F

  Македонски филмски критичари/критики

  Ја отворам оваа тема за дискусија за македонските филмски критичари. Колку тие се компетентни, релевантни, професионални а и активни ? Исто така може да се постираат нивни филмски критики. Иако во ДФРМ има група за критичари од кои дел се членови на ФИПРЕСЦИ. Најпознати актуелни критичари се...
 3. F

  ТВ Бокс

  Иако сум скептик за оваа серија го претекнувам @MARCELLO со отворање на нова тема "Што е точно? А што е погрешно..? Си го помислил тоа?" - ТВ Бокс на Телма Од понеделник, 16 октомври во 22 часот на Телма телевизија започнува новата домашна играна серија "Тв Бокс". Врз база на истиот...
 4. F

  Дали друго машко го видело вашиот алат (МАЖИ)

  Ја отворив темава чисто да видам дали и на други му се случило друго машко да му го види к****. Дали мислите дека тое педерски? Според некои е... А јас мислам дека не е се дури нема...
 5. F

  Алеја на Великани Бутел

  Незнаев каде да ја ставам темава па одлучив во општи муабети ако сметате дека не е за тука слободно преместете ја ! Ја започнав темава зашто не сум од Скопје и не можам да одам лично да видам ме интересираше кој е таму погребан , кои се критериумите за великани и кој одлучува кој се погребува...
 6. F

  Мошти по македонските цркви и манастири?

  Како непризната црква сме доста богати со праволсавни реликвији ве молам додавајте доколку знајте и други цркви и манастири со мошти: Манастир Зрзе: -Св.Пантелејмон -Св.Прокопиј Манастир Варош: -Св.Стилијан -Св.Козма и Дамјан Манастир Рајчица: -Св.Георгиј Победоносец -Св.Јован Кукузел -Честица...
На врв Bottom