Резултати од барањето

 1. Shewillbeloved

  Мачки (општи дискусии)

  Да не ги вртам сите 200 страни еве ќе прашам па ако некој има сличен проблем нека сподели. Конечно ми дозволија да вдомам маче иако имам куче и зајак ( претходното кое го имав го чував 9 години и ми го отруја , пробало да се врати дома и по пат го удрила кола) па од тогаш моите не сакаа да чујат...
 2. Shewillbeloved

  Дали да го купам и колку е добар?

  Ми кажаа дека има во чаршија :giggle: Ама не знам дали стварно има ...
 3. Shewillbeloved

  Дали да го купам и колку е добар?

  7 . 000 денари. .... Немам поима , само ми кажаа професионален ...
 4. Shewillbeloved

  Дали да го купам и колку е добар?

  Имам понуда за овој модел на апарат како на сликата Единствено нешто што ми кажаа , бидејќи се аматери и не можат детално инфо да ми дадат се следниве информации - soligor photo optic video , miniolta, inex500 si , dynax,и некој сериски број од Малезија 937 168 10 . Купен пред добри 10 години...
 5. Shewillbeloved

  Евтини авионски карти

  Претпоставувам за Холандија не ми треба виза нели ? И уште нешто . Најевтин лет за крај на август - враќање септемврти до Омен Холандија дали некој знае каде да барам и преку кои градови , бидејќи летовите за Амстердам се доста скапи , а за Ајдеховен преку Wizzair мислам дека не видов.... Што...
 6. Shewillbeloved

  Прашање - географија

  Сега ќе седнувам да ги учам , да знам барем дали е точно тоа што го учам хаха. Барем една 5ка да имам , греота сум :(:cautious:
 7. Shewillbeloved

  Прашање - географија

  Интерна матура. Абе точни се, ама тие што се со или не сум сигурна кој од двата одговори е точен :angel:
 8. Shewillbeloved

  Прашање - географија

  1. Што е вселена - (Конечен) или бесконечен временски простор во кој е сместена целата материја и енергија 2. Што е ротација - Вртење, кружење на некое тело околу својата оска. 3. Што подразбираме под Земјина револуција -Движењето на Земјата околу Сонцето се нарекува годишно движење или...
 9. Shewillbeloved

  Прашање - географија

  Ќе може ли некој само да ги провери одговорите на прашањата географија, утре полагам па колку можев со нет колку со учебник одговорив сама, ама да бидам сигурна некој што знае солидно нека провери ако има време. Тие одговори каде што има или се размислувам помеѓу едното или другото. Благодарам...
 10. Shewillbeloved

  Матура

  Od mojata grupa devojce dobi opomena za Makedonski I testatorkata kaza ke se kratele poeni,dali sakase da ne zaplasi nas drugite ili e vistina,ne znam
 11. Shewillbeloved

  Матура

  Kako sto gledam prasanja od minatite godini ne izgledaat mnogu tesko. Amaaa posle site shit testovi sto gi dobivme ne ocekuvam nesto lesno da e. Pa so lesno. Inaku,jas angliski prvo napisav Pismo I esej I posle prepisav od trite redici prvo na toa sto mozese da se ckrta pa posle se sto se...
 12. Shewillbeloved

  Матура

  i jas mislam deka spagja vo neformalno ... ama sepak zavisi na kogo se odnesuva pismoto
 13. Shewillbeloved

  Матура

  Да поднаучам ме тера да помислам дека имаме барем уште два три дена хахахахах
 14. Shewillbeloved

  Матура

  Неофицијален извор Есеј: Важноста на уметноста во МК Писмо:Размена на студенти (формално писмо)
 15. Shewillbeloved

  Матура

  Јас ова најдов од сите години по предметот Англиски јазик Letter - formal and informal , personal , letter of complain, letter of aplication,of complaint Review - book, film Describing - a day , a place , description of an Event , a person. Report Discursive Essay Се надевам помогнав, ако има...
 16. Shewillbeloved

  Матура

  Јас есејот Македонски дали имав и 360 збора преку сила,а цел живот на писмена сум мислела есеи и никогаш сум немала проблем со инспирација, дури сум ја молела професорката да прогледа низ прсти на вишокот 100 збора... Ми е гајле, се што требаше , се опфатив. Башка и на крај го пишував,а многу...
 17. Shewillbeloved

  Матура

  :ojeaa: Абе не паничете толку дечки. Што би рекле старите се што лета не се јаде,така и овде.Значи се што ќе видите не е за сега. Конкретно ова би било за полагање интерен македонски јазик,ама бидејќи такво нешто не е возможно,претпоставувам се работи за училишна матура-ако паднеш државна. Ајде...
 18. Shewillbeloved

  Матура

  Дали некој со сигурност знае дали ќе има пишување жалба,молба бла бла -прашувам за македонски јазик . Професориве викаат да не учиме,ама не знам баш.... се бројат l Гледај да не ја промашиш темата,да оставаш два прста место пред параграфите.Добра преодна реченица и секако придржувај се до...
 19. Shewillbeloved

  System Sounds проблем

  Ќе пробам , иако мислам дека брат ми се обиде на тој начин вчера. Инаку 64 битен пишува дека ми е... ќе се обидам повторноЏабе.... на звучници работи , кога не се вклучени звучници нема никаков звук ...
 20. Shewillbeloved

  System Sounds проблем

  Ми го донесоа лаптопот од сервис и ни звук ни ништо... Претпоставувам дека фали нешто драјвер или поима немам што, ама јас па ич не се разбирам во ова и пред да направам нешто полошо си реков да си прашам . Претпоставувам дека проблемот е поврзан со system sounds бидејќи сите други покажува дека...
На врв Bottom