Резултати од барањето

 1. ForzaVardar

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Таква паника ги лупна кога кидна Нејмар, таков мозочен удар не бил виден ни на форумов :D Мислам дека кој и да донесеа во тој момент, клубот секако одеше кон колапс, од година во година се правеа огромни грешки во раководењето со клубот, последниве 2 сезони се тоа се насобра и искочи на...
 2. ForzaVardar

  Македонско фудбалско првенство 2020/2021

  А за што уствари се буни, дека само они изиграа колово, а за другите одложија? Па таква среќа имаа да играат ден порано, продолжи да паѓа цел ден вчера и уште толку полоши беа условите. И мене ми се смешни вакви реакции и излагања, апла се гледа дека е политизирано и е обид за извршување...
 3. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Претпоставувам ќе продолжат со 3-ка позади, Велковски е сигурен, двајца од Радуловиќ, Ѓурковски и Крстевски би ротирале покрај него. Дефинитивно најпроблематична ќе биде 4-ката во средина, Најденов треба да биде носител централно ама физички предиспозиции за такво нешто нема, очајно фали некој...
 4. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  https://www.gol.mk/fudbal/dzhidzhi-da-mu-pomogneme-site-zaedno-na-ovoj-vardar „Засега, на располагање имаме еден млад тим. Знам дека преодниот рок трае до четврток, ама не би можел ништо да говорам сега, се зависи како ќе се реализираат работите што треба да се реализираат во клубот околу...
 5. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Катастрофална ситуација.. Во прилог ни оди што собравме доста бодови есента, а Беласица се само на 9, а ко кец на десетка ни дојде и ситуацијата со Борец, па очекувам главната битка да се води со Беласица, Пелистер и Борец, ама со забранава за трансфери ќе биде ужасно тешко. Џиџи можда е и само...
 6. ForzaVardar

  Fantasy Premier League 2020/21

  Кога веќе се фалиме за поени на клупа, Калверт-Луин на клупа, Вилсон и Соучек во состав :) Среќа другиве во тим донесоа солидни бодови, ќе испадне океј коло на крај
 7. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Мислам дека имаше стори на инстаграм Стефан ставено, не сум сигурен, како и да е, ќе пробам да ги исконтактирам и него и Дарко Велковски. Утре јас одам по 50 карти, иако првично замислата ми беше да земам 100-ка, ќе почекам како ќе се одвива ситуацијата, па во меѓувреме и со нова плата може уште...
 8. ForzaVardar

  Premier League - Season 2020/2021

 9. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  И мене не ми се допаѓа што во погрешен смер тргна работава, уште нема ништо од ветеното, играчите сеуште не почнале со тренинзи, а за засилувања па да не правиме муабет, се избрза со почнувањето на акцијава и според мене ама ајде.. Мојот став инаку од старт беше, ако се чека на Самсоненко да...
 10. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  На Милош мислев, не дека ќе биде засилување чим не успеа ни во Работнички, ама во ваква ситуација колку да се попуни состав ќе се најде, ако ништо друго за од клупа играч. Кико Тошевски од Тирана е научна фантастика во моментов, не па Давид.. :)
 11. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Полоша од аспект на играчки кадар. И тогаш и сега играчите беа неисплатени, и тогаш и сега имаше некои најави за склопување некаков буџет за да се изгура полусезона, ќе видиме дали овојпат ќе се исполнат ветувањата и најавите. И летово касневме превише со припреми, ама губењето на Тетовче може...
 12. ForzaVardar

  Фан клуб - РК Вардар

  https://www.gol.mk/rakomet/chupikj-odi-vo-ppd-zagreb-vardar-vo-zamena-dobiva-novo-hrvatsko-krilo Низ повеќето портали ова се спомнува, Јосип Божиќ-Павлетиќ од Загреб како замена за Чупиќ, не знам од кај го извадија овие Ѓукиќ. Не го знам овој од Загреб што се спомнува искрено, немам појма што...
 13. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Дечки во кратки црти од денес: - Присутни Шилегов плус заменикот од град Скопје, од Пуиг јон Фрчковски адвокатот, од ФК Вардар Самоил, Мирко и адвокати на самсоненко, Драгче Томовски како стручно лице и од Комити. Договорено е: - Вардар да пушти барање до ПУИГ да ја прости каматата на долгот...
 14. ForzaVardar

  La Liga Santander 20/21

  Океј, прочитав сега што сум напишал и испаѓа така, иако не ми беше тоа поентата, сакав да кажам дека се тука некаде во тој поглед, моментални играчи, јадро, потенцијал. Поентата ми беше, ако Реал ги има Варан и Милитао, Барса би ги имала Араухо и Гарсија (90% ќе стане играч на Барса), ако Реал...
 15. ForzaVardar

  La Liga Santander 20/21

  Една сезона беше Барса без титула, ова многу веројатно ќе биде втората, ако Реал успевал да освојува титули што да се каже за Барса, барем Ла Лига еден куп собраа изминатава деценија, ако така гледаш со Паулињо освоија титула кога сите ги имаа отпишано. Во моментов би се сложил дека Реал е нешто...
 16. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Јасно ми е дека во моментов единствена опција е некое такво 5 до 12 решение колку да се изгура сезонава, и евентуално да се проба да се обезбеди опстанок, ама како се движат работиве, мене се пореална и поизгледна опција ми делува банкрот и ваквите „решенија“ како само да даваат лажна надеж и да...
 17. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Оптимистички од твоја страна да мислиш дека ќе биде во оваа декада :D П.С. No hard feelings за тие што споделувате информации, гледам неколку се налутивте претходниве страни, ама ако го пратите форумот ќе ви биде јасно од каде такви реакции и фрустрации и зошто не секое инфо се зема за...
 18. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Со ваков егзодус не гледам спас, дури и да се деси светско чудо и да не превземат катарциве, другите веќе стартуваа со подготовки, а ние немаме играчи ни за прва 11-ка. Прашање е дали воопшто ќе бидеме во можност да ја доиграме сезоната, ова е полоша ситуација и од летово :popce:
 19. ForzaVardar

  Фан Клуб: Вардар

  Ако е клубот чист, мислам дека нема толкав проблем да е една полусезона да изгураат колку за опстанок, поготово кога имаат вака потенцијална прилика за странски инвеститори во случај тоа со катарците да се развлече. Искрено, ниту имам инсајдерски информации ниту знам што се случува и преговара...
 20. ForzaVardar

  La Liga Santander 20/21

  Му пропадна трансферот во Јуве, а други сериозно заинтересирани немаше, не сакаа да го исфорсираат да иде негде каде што тој не би сакал, ферски беше да го пуштат по негова желба, макар било и Атлетико, нормално Реал не беше опција секако. Не е толку страшно што го оставија на Атлетико, ниту пак...
На врв Bottom