Резултати од барањето

 1. ElektriX

  Вашиот Linux Desktop

  Archlinux + KDE
 2. ElektriX

  Пазарете се тука!

  HTC Wildfire,kade moze da se najde i po koja cena?
 3. ElektriX

  Mac OS X - Се' во врска со Mac (Hackintosh)

  Надевај се.... Инаку,2 ствари. 1- нелегално,нема везе...колку што е нелегално користењето на пиратски Вин по дома,толку е и тоа... (а НЕ е- зборам за по дома!). 2- имаш во првиот пост пишано,демек хекинтошот не е слика на мекот. имав до пред некое време хекинтош. оперативниот работеше...
 4. ElektriX

  Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

  www.yootheme.com ...тешко да најдеш поубави :)
 5. ElektriX

  Општо: Помош околу Linux

  ctrl-alt-backspace,и пак ќе се логираш... :)
 6. ElektriX

  Барам / Имам потреба од програмер, работа, часови, итн

  Има,имаш во убавиците на последен спрат (над фото Весна). Застани пред зградата и погледни нагоре,ќе видиш едно големо огласно пано. Таму обрати се. Цената (не) е толку ефтина,мислам дека беше 3000 =30 часа или така некако. Колку часови неделно - тоа се ствар на договор.
 7. ElektriX

  Прашање до вработените програмери

  Го знаеме ние ова,твојата поента со постов е? Дај малце постови со поента(како на дечкото погоре...),не само да се пише нешто... Несакам ова да го сватиш како навреда или нешто,само како совет,пошо нема поента да се ставаат постови без смисла. Се извињавам за офтопик...
 8. ElektriX

  Проблеми со инсталација (Mac OS X)

  од искуство,и јас се согласувам дека е најдобро на празен хард да го инсталираш... инаку,мислам дека ова е до цд-то,пробај симни го одново и преснимај го... (понекогаш едноставните решенија се одговорот :)) доколку не е до тоа,тогаш ќе треба малку гуглање :)
 9. ElektriX

  Кои македонски портали заработуваат најмногу?

  Пред некое време правев калкулации...#1 Кајгана дефинитивно...околу 12к неделно :-) Свака им секунда!
 10. ElektriX

  Google ќе кани корисници на сервисот Wave

  Ајде кој има вејв да пробаме да напраиме некоја конверзација и да ги испробаме опциите кои ги има GW,кој има нека нека пише ПП со меил. :-)
 11. ElektriX

  Вашиот Linux Desktop

  BUMP!! Дајте нешто ново да видиме!!
 12. ElektriX

  Python - Пајтон

  Стварно се брзам,инаку би ти објаснил. еве ти линк-ови па спореди. http://en.wikipedia.org/wiki/Python_%28programming_language%29 http://en.wikipedia.org/wiki/Php
 13. ElektriX

  Python - Пајтон

  Еве програма во Пајтон што одредува најголем број од 3 внесени броја: no1=int(input('Enter the first number: ')) no2=int(input('Enter the second number: ')) no3=int(input('Enter the third number: ')) if no1>no2: if no1>no3: print('The biggest number is {0}'.format(no1))...
 14. ElektriX

  Паскал - Pascal

  баце,ако сакаш да учиш програмирање тоа "македонски/српски" фрли го во вода у старт....џаст мај ту центс
 15. ElektriX

  Windows 7

  нема шанси,7ца е plug n play...дај кажи што вемкам имаш?
 16. ElektriX

  Најстар компјутер

  386-ка, 8мб рам, 2мб г-рам, виндовс 3.11
 17. ElektriX

  Побарувања на мп3

  Onaa pesna od Vlado Janevski so imase stih vo refrenot "denes imam 100 krilja da poletam..." Dosta poznata e ama ne mi teknuva kako bese imeto na pesnata. Fala unapred!
 18. ElektriX

  Проблем со Flash на Firefox-от

  Исто така исчисти го кешот и "колачињата" на прелистувачот
 19. ElektriX

  SkyDriver, Среќен роденден!

  Happy b-day!!!! :D :D
На врв Bottom