Резултати од барањето

 1. naumdb

  Македонски екипен ракомет

  Отсекогаш сме имале квалитетни екипи во екипен ракомет, порано повеќе во женска категорија, денес повеќе во машка... Порано беше Кометал ЃП, денес се Металург и ЖРК Вардар (оној од идната сезона), а се најавува и враќање на Трифке во женскиот ракомет. Кај мажите порано беа Пелистер, Вардар...
 2. naumdb

  Македонски интернационалци

  Се мислев дали да отварам тема за настапот на нашите играчи низ светот... Не се многу, ама добро е некаде да се „складираат“ нивните бројки.. Еве за старт, Дамјан Стојановски играл вчера за Лукоил на пријателски меч против Црвена Звезда. За 17 минути игра постигнал 14 поени, 2/3 за два, 1/4 за...
 3. naumdb

  Хакнати 250 .mk сајтови

  Не ми се верува... има страни и од on.net :kesa: Сите веб страни тука: http://www.sabotaj.in/govde-gosterisi/8478-250-site-hacked-makedonya-operasyonu-kam_06-emper0rship-kockaf52.html
 4. naumdb

  The Economist - Картата на европа застарена и нелогична

  Македонија да си ги замени местата со Албанија и Косово за попријателска состојба на Балканот... :kesa:Што ќе не видиш, што ќе не чуеш... Американска работа... Јас ги мислам за сериозен медиум... а овие да ти биле бетер од нашиве телевизии и весници. Што мислите вие за ова? Повеќе тука... и...
 5. naumdb

  Македонските тимови во ЛШ 2009/2010

  Паааа... кај и да е, за некој месец (:pos:) ќе започне новата сезона во ЛШ. Додека Ѓорче Петров има загарантирано учество во групите и е во третиот барабан... Вардар Про ќе мора да мине низ еден квалификациски турнир, кој за среќа најверојатно ќе се одигра во Македонија. Противници на Вардар Про...
 6. naumdb

  Наредните Светски Првенства во фудбал ќе бидат здодевни

  Текстот е од мојот блог, а се однесува на нешто прочитано во утрешен (т.е. веќе денешен) Дневник:) Читам спорт во весников и не можам да верувам што гледам. Претседателот на FIFA, Сеп Блатер се осмелил да ја каже најголемата глупост во последниве 1000 години. Цитирам: "Ќе работиме чекор по...
На врв Bottom