Резултати од барањето

 1. Martin

  FIFA 15

  EA го објави датумот на официјалното излегување на според мене најдобрата фудбалска игра. 23 Септември ќе излезе во Северна Америка и 26 Септември во Европа. EA исто така обелодени дека во Фифа 15, Ignite енџинот што минатата година се користеше во Фифа 14 кај PlayStation 4 и X-Box One...
 2. Martin

  FIFA 14

  Бидејки гледам дека сеуште никој нема отворено тема за оваа толку многу популарна игра, јас ќе го сторам тоа :) Ново продолжение на според многумина најдобрата фудбалска игра до сега. Иако ме мрзи да ги набројувам сите новини што ќе ги има Фифа, еве неколку ќе издвојам што ме бендисуваат...
 3. Martin

  FIFA 12 vs. PES 2012

  И така откако излегоија и 2те ДОЛГО очекувани игри, гледам дека и на 2те теми (FIFA 12 и PES 2012) има по некои размени на мислења ВОН тема за игрите, е сега за да им ја олесниме работата на модераторите, решив да отворам ваква тема каде што мислењата за 2те игри ке се спојат, така да ке може да...
На врв Bottom