Резултати од барањето

 1. Tiny Tim

  Whose Line Is It Anyway?

  Whose Line е скеч шоу започнато отпрвин како програма на Британско радио кое подоцна во 1988 г. добива и своја тв верзија која ке трае 10 сезони, а со нејзиниот завршетокот се започнува и со снимање на Американска верзија во 1998 која ке трае до 2007 г. Секоја епизода се состои од 4 учесници...
 2. Tiny Tim

  Шпагети Вестерни

  Со оглед на тоа дека ни доаѓа нов шпагети вестерн од Тарантино во облик на Џанго (иако не е снимен во Италија да бидеме искрени...тоа е) отварам посебна тема за нивна дискусија. Италијанските вестерн филмови се поделени на два вида филмови, шпагети и макарони. Попознатите се шпагети...
 3. Tiny Tim

  Futurama

  Најдобрата цртана серија во овој и во минатиот век. Од гикови за гикови. Беше откажана па фановите преку разни петиции ја вратија на наша општа радост, првин преку 4 директ то двд филмови па после откако доживеа успех филмовите(а што друго?) ја вратија лани во етер на Комеди Централ. За 20 дена...
 4. Tiny Tim

  Аудиокниги

  Во последно време станав голем фан на аудио книги , затоа што постојано патувам ке изрежам на CD и ке ставам во колата , или пак кога трчам на кеј или се качувам на Водно најдов дека е подобра замена од музика . Најдов дека омилени гласовни артисти ми се Џејмс Марстерс (од Бафи , ако ја гледал...
На врв Bottom