Резултати од барањето

 1. GrouchoMarx

  pederi stop

  pederi stop
 2. GrouchoMarx

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Абе ми текна на една девојка шо праевме муабет овде и на емесен пред 10-ина години. Па ај да влезам да ја побарам под јузер ама ја нема. Ваљда бришела. iva.hinder нешо беше. Шо ли праи? Кае? Слуша ли уште Hinder? Се омужила?
 3. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  :( Одамна неам купено, убаво ќе ми дојдеа.
 4. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  Без уопште фејкање, ми фалат уште 19. Ноќеска отварам пет пакетчиња и ваљда сите ќе ми бидат дупликати, па ќе се мењам. Е сеа, прашањето ми е, имам 34 пакетчиња уште, со нив шо ќе се деси откако ќе го завршам албумот?
 5. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  А ја се чудев ко кретен како може некој да го собере албумот за 3 дена..
 6. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  Кај ги играте тие срањата за пакетчиња бе?
 7. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  На поштен начин стигнав до 51% башка уште 8 дупликати у swap. Така само ризикувате да ве банираат.
 8. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  Добро, како е можно да има луѓе што го собрале албумот у Hall of Fame?
 9. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  ЗНам. Затоа ставив повеќе тимови и по неколку играчи за секој дупликат. Селектирај рандом држави. Три највеќе мислам дека можеш да одбереш.
 10. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  Ставив 3 сликички за менување, уште ништо нема. Многу споро им работи серверот И зашто не ми даде 3 нови пакетчиња? Нели секој ден, по три ќе дава?
 11. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  За виртуелниот албум група Team ID: 1360 Password: paninimkd
 12. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

  28 пакетичиња имам и отворив 5. Башка секој ден по 3 ќе стигаат. Би требало до крајов на месецов да го соберам.
 13. GrouchoMarx

  FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Sticker Album

  78 два пати, 8, 226 и 623 ми се дупликати. Секој што е заинтересиран за мењање може да ме најде од понеделник до петок на плоштад кај крофните. Фала пуно.
 14. GrouchoMarx

  Work and travel USA

  Имало некоја агенција преку која можело да се оди во USA како спасувач или нешто слично, а да не мораш да си студент. Некој инфо околу ова?
 15. GrouchoMarx

  Избор на најдобра песна од поранешна Југославија

  Жално ми е да ја коментирам споредбава :( ЕКВ - Пар година за нас.
 16. GrouchoMarx

  Six Feet Under

  Мене ми е многу мило што гледам дека се повеќе и повеќе луѓе ја гледаат серијата и се воодушевуваат. Посебно оние кои најпрво ја мрчат, а после цмиздрат ко оставени средношколки.
 17. GrouchoMarx

  Game of Thrones

  Ги иам забораено ликовите, се измешав ко вино и пиво на роденден у парк.
 18. GrouchoMarx

  The Walking Dead

  Ја вчера се поебав кога прочитав на Walking Dead страната еден пост кој гласеше (парафразирам): Што би направиле доколку Дерил заплака? Си поврзав после тоа и тек ми дое. Инаку Мерл бил кул реднек :D
 19. GrouchoMarx

  The Walking Dead

  Многу јака епизодава. Мислев ќе се разјаснат некои работи околу Мерл и Андреа ама уште ми се збунувачки. Мерл пробува да се зближи со групава ама не е сигурно какви намери има. Андреа со право е плавуша. п.с. Не можеше да се смисли подобар крај, како овој со Tom Waits. Кога слушнав како Бет...
 20. GrouchoMarx

  The Walking Dead

  Урлав кога се појави Дерил. Инаку дотогаш епизода ипол беше некако тупење. Тек од нареднава се очекуваат ептен срања. Ништо чудно Мерл да се зближи со овие и да го скинат.
На врв Bottom