Резултати од барањето

 1. naumdb

  СДСМ - Политичка партија

  Не ми е јасно како оваа Рада во моментов тера кампања. Ова што го го има направено (намерно или ненамерно) е за крај на нејзината (пре)долга политичка кариера, не за нови кампањи. Мизерија од држава.
 2. naumdb

  НБА сезона 2019/2020

  Ајде бе нека почне сезоната, голема работа кој бил најдобар на сите времиња. После Last Dance можам само да заклучам дека MJ бил срање како човек - веројатно бил и далеку полош од тоа што е прикажано.
 3. naumdb

  Општи дискусии за ТВ серии

  Ја изгледав Defending Jacob, солидна серија. Мислам дека заврши различно од книгата, со „среќен“ крај и простор за дополнителна сезона.
 4. naumdb

  Успешно изведена првата трансплантација на срце во Македонија

  Тоа што го направи семејството на Емилија Динева е право херојство, продолжи три животи во оваа земја каде што се е црно. Да се надеваме дека целиот процес ќе биде успешен на долг рок. Еве размислувам на темава и не знам дали јас би бил подготвен на такво нешто, веројатно не треба и да ни дадат...
 5. naumdb

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Ова е доказ дека треба да се дава максимумот на секој натпревар. И тука мора некој да сноси одговорност - управа или тренер, 6 порази во последните 8 натпревари се нереални.
 6. naumdb

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Добар ли е точаков за некој што е висок 190+ cm? http://www.bikemarket.mk/index.php?route=product/product&product_id=883&search=polar+mirage+sport Исклучиво возење во град (до работа, на кеј). Или можам да поминам со нешто слично и поевтино? И препорачајте седиште за дете, 2 години и 8 месеци...
 7. naumdb

  Фан клуб: РК Ѓорче Петров

  Хм, можеби не беше најсилниот тим, но сигурно беше во топ 3. Единствено Хипо или Шлагелсе на периоди беа подобри... Но се сложувам дека беа послаби од ЖРК Вардар и да беше тој систем во кој играше Кометал, сигурно ќе освоеја миниум 3 титули.
 8. naumdb

  Охрид

  Треба да живееш таму за да почувствуваш најдобро. Охрид можеби е убаво овој период, ама колку е убаво сега, толку е за нигде периодот октомври-март. Охрид во доцна есен/зима некако го поистоветувам со ова: Можеби е субјективно, но барем јас така се чувствував.
 9. naumdb

  НБА сезона 2019/2020

  Дечки, Леброн е еден од најдобрите, нема потреба за дискусии, на ист ранг на Коби е горе доле сигурно. Секоја генерација си има свои најдобри играчи, Меџик со Бирд и Џордан се најдобрите на нивните генерации. МВП на финале уште во руки сезоната, не е шала. Самиот Џордан останува уште една сезона...
 10. naumdb

  Фан клуб - РК Вардар

  Човеков инвестирал 10-тици милиони евра во РК/ЖРК/ФК Вардар, а мене дека живеам во Аеродром ќе ми сметало што немам право да ги користам тениските игралишта во кои тој инвестирал. Абе дечко, ако не ти чини, исели се од Аеродром, никаде по Западна Европа (пред се Англија) не ги замараат луѓето...
 11. naumdb

  Општи дискусии за ТВ серии

  Мислам дека детето уште не беше ни средно - син му на Зевзекманија.
 12. naumdb

  НБА сезона 2019/2020

  Кај мене ѕидот беше цел со постери од кошаркари, меѓу нив секако беше доминантен Џордан со постер во природна големина (преку списанието Скок). Јас преку серијалов гледам и една друга страна, колку е тежок карактер и колку им го отежнува животот на тие околу него, ама веројатно и тука лежи...
 13. naumdb

  Општи дискусии за ТВ серии

  Сопранови почнаа во 1999 година, Lost 2004, кај нас стана популарна некаде 2006-2007, таман се поклопува со периодот кога ние почнавме да добиваме побрз интернет. Лично мене, Lost ми беше прва серија која сум ја гледал маратонски, која едвај сум чекал да излезе на торент (5x350мб во месецот беа...
 14. naumdb

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Кое надмудрување, не читаат како селски буквар, акцијата е - бековите ја лигават топката од 30 до 45 секунди и крајот на акцијата е: -Лазаров шутира од полуизградена позиција, -Лазаров асистира на пикер, -Лазаров фрла цепелин кон крило. И пази, сето ова ни се случува и во акции кога играме со 7...
 15. naumdb

  Охрид

  Каква зграда лежит таму, облакодер :pos:
 16. naumdb

  НБА сезона 2019/2020

  Срамота е франшиза како Никс да нема тим барем за плејоф. Стварно не ми е јасно како го пропуштија Порзингис. А кога сме кај Никси, Last Dance и Тони Кукоч, видеово постојано ми се мота во глава. Најголемиот тренер во историјата му дава шанса на рукито од Европа да решава утакмица против Никс...
 17. naumdb

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  И во нашите најдобри времиња не сме биле подобри од Полска, додека Србија и Русија се индивидуално (многу) подобри од нас. Холандија можеби е смешка сега, ама и во женска конкуренција беа смешни додека не почнаа да освојуваат трофеи. Романија, па уште на пријателска утакмица не е мерило за...
 18. naumdb

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Со исклучок на Кире Лазаров (можеби уште два-тројца), другиве дечки не заслужуваат да играат на СП. А најмалце заслужува селекторот, оти е тежок очај, измачување беше да се гледа нашата репрезентација на последново првенство. Требаше да сноси одговорност и достоинствено да си даде оставка. Иако...
 19. naumdb

  НБА сезона 2019/2020

  Се си има предности/слабости, истиот тој Шек кога ќе застане на слободно има реализација од 50%, некогаш и полошо.
 20. naumdb

  НБА сезона 2019/2020

  Немој да мислиш дека и тогаш не се журкале после порази, само што не биле медиумски застапени како денес. Уште во првата епизода Џордан кажува за забавите по соби, за тоа како соиграчите се откажале уште во трета четвртина во мечот против Кливленд. Реално првиот пат се повлекува поради љубовта...
На врв Bottom