Резултати од барањето

 1. GrouchoMarx

  E-sim - нова browser-based игра

  Сите оние кои ја играат ирепаблик, јасно им е за што станува збор. Првата верзија, преку која се прочу eRepublik на форумов е слична на оваа. Админи и главни основачи се неколку незадоволни играчи од eRepublik кои поради измените кои те тераат да купуваш злато, решија да направат слична игра на...
 2. GrouchoMarx

  "Стотројка" слави 20 години постоење

  Под мотото "20 години слободни", музичкото радио "Канал 103" со голем број настани ќе го прослави својот јубилеен, дваесетти роденден. Во вторник, на кејот на Вардар, каде што симболично ќе биде прогласена 103 - слободна зона, ќе настапат "Бернајс пропаганда", "Харт строук" и "Ха-Ха-Ха". На 7...
 3. GrouchoMarx

  Новиот бран (Novi Val/New Wave) во Југославија

  Новиот бран (Novi Val/New Wave) започнува кон крајот на 70-тите. Со него, музиката во Југославија добива друг правец. Многу млади бендови се прославуваат, а рокот и панкот го добиваат своето место на сцената. Првата сериозна компилација наречена "Пакет Аранжман" е издадена во 1981 година од...
 4. GrouchoMarx

  Роберто Радевски

  Талентиран глумец и пејач од с. Буково, Битола родум од Келн, Германија. Сеј ноу мор. http://www.youtube.com/watchv=5AXTX7hHBTQ Доволно се ваљда.
 5. GrouchoMarx

  Last Expedition

  Пошо нема тема за овој наш култен бенд ај си реков да отворам. Last Expedition се бенд од Скопје, поточно Ѓорче 2. Нивната последна свирка била пред околу 4-5 години и оттогаш се неактивни. Имаат издадено 3 студиски албуми (Intro, Box и Изгубени ликови) и 1 лајв(Live A1-tv). Имаат настапувано и...
 6. GrouchoMarx

  The Smiths

  The Smiths се алтернативен рок бенд од Манчестер, Англија. Постоеле од 1982 до 1987 година. Главната фигура на овој бенд е Morrissey кој ги пишува текстовите. Покрај него, други членови во бендот се и: Johnny Marr (гитара) Andy Rourke (бас гитара) Mike Joyce (бубњеви). Имаат издадено 4 студиски...
 7. GrouchoMarx

  Raising Hope

  Американска комедија која иде на Фокс канал секој Вторник. Се работи за сиромашно семејство сочинето од неколку генерации. Прабаба, мајка, татко, син и внука која е последица на one-night-stand врска на синот со сериски убиец која после пораѓањето ја егзекутираат. Не е којзнае колку смешна и...
 8. GrouchoMarx

  Бразилец пее македонски песни

  Случајно на јутуб наидов на еден момак кој стварно е супер. Имено бразилецот пее македонски народни и забавни песни. Не е некое глупирање туку дечкото стварно добро ја врши работата. Нели е најбоље?
 9. GrouchoMarx

  Бела Ноќ 2010 - Скопје - 2.10.2010

  На фејсбук страната на Т.Б. Трачери имаат објавено дека на 2.10.2010 година ќе настапуваат во склоп на Бела Ноќ. Настанот ќе се одржи некаде во паркот (сеуште не е договорено/објавено точно место). Со повеќе информации во дневникот во 23 часот. линк
 10. GrouchoMarx

  Среќен Роденден krste_nik

  Ehh kako v4era da bese koga se rodi,a vidi denes imas celi 20 godini. Ve4er da si pomines naj ubavo i golem da rasnes i aj pa na svadba da ti igraeme. Озбилно, среќен роденден. забораив
 11. GrouchoMarx

  Помош (конфјусд смајли)

  После сите постови на solunski atenta се прашував кој може да биде толку голем фраер. Тешко ми беше да откријам. Се додека не ја најдов сликата кај девојка ми во телефон. Беше потпишано во именик solunski atenta (L) :-* и нареднава слика: Дали е тој сигурно? Патем, го има стилот за Јамаха.
 12. GrouchoMarx

  Акни (бубуљици) на половиот орган

  Дознав дека и на половиот орган и тестисите може да излезат бубуљици. Не оние како на лице или некој друг дел на телото туку поситни. Во некои случаи се појавувале при влегување во пубертетот. Други информации и немам сретнато, а баш сакам да знам за заштита од нив и слично.
 13. GrouchoMarx

  Пиволенд 2010 @ Тврдина Кале - 15-19.09.2010

  Оваа година од 2 до 5 септември. На фејсбук напишале. --- надополнето --- Рамбо Амадеус ќе настапува изглеа уште на 1 ден од Пиволенд. извор
 14. GrouchoMarx

  КУД Идијоти

  КУД Идијоти се хрватски панк бенд. Формирани се на 2 февруари 1981 година. Поголема популарност стекнале на Младинскиот фестивал во Суботица(Србија) во 1987 год. кога победила на истиот во конкуренција од околу 300 бендови. Тогаш започнала нивната турнеја низ европските земји. Интересно, во...
 15. GrouchoMarx

  Last Expedition @ La Kanja - одложено

  Secko Sead Hadzic: Ocekuvajte svirka na Last Expedition od albumot Intro vo La Kanja vo originalna postava od toa vreme..Enko,Secko,Oki,Dime i plus gosti Idriz,Gotra,Vasko Atanasovski,Sale,Shixi,Viktor Chemical,Dean Klo,Nadezda..i drugi.Samo sakav da bidam prviot sto ke go kaze ova i cekajte...
 16. GrouchoMarx

  Зачленете се у групава

  http://www.facebook.com/pages/PETICIJA-FILIP-KOSTOVSKI-OD-HEMISKO-DA-NE-SE-SISA/327950238832 ме тераат од клас да се шишам и ми отвориле група. Ова е од еден од малкуте што ме поддржуваат контра група. Ае ставајте се. п.с. и 23489237489234 нека се соберат,џабе им е не се шишам
 17. GrouchoMarx

  Ако никој не свири @ Кино Фросина

  На 29,30,31 (петок,сабота,недела) со почеток во 20 часот во киното Фросина ќе бидат претставени новите проекции на документарниот филм на Ѓорѓи Јаневски ,,Ако никој не свири". ,,Ако никој не свири" е филм за подземната историја на македонската рок сцена. Во филмот учествуваат Васко Атанасоски...
 18. GrouchoMarx

  Нифмоманија

  Што со ова? Случајно падна тема на разговор со едни другари и ми текна да прашам. Сте имале ли секс со таква личност? п.с. Нимфоманија требаше:/
 19. GrouchoMarx

  Plagij.at event Jeniferever @ Castro 14.11.09 (сабота)

  Некогаш губиш, некогаш добиваш. Тоа е суштината на животот. Овој пат и вие и ние добиваме многу. По откажаната турнеја во мај 2009., одличниот шведски состав Jeniferever конечно доаѓа во Скопје. Датумот е 14.11. (сабота), а локацијата е клубот Кастро. Концертот започнува во 21 часот. Цената на...
 20. GrouchoMarx

  Remi Gaillard

  типот е луд,има два пара муда слоновачи.
На врв Bottom