Резултати од барањето

 1. Del Boy

  Паднат хелихоптер во Струмичко

  http://kajgana.com/se-urna-helikopter-na-mvr-kaj-strumica-chetiri-zhrtvi Само што го прочитав тоа пред 10 мин , на 250 метра од работното место а ништо да не се чуе. :facepalm: Има некои нови информации? Како што разбрав имало 6 мртви , али не е потврдено.
 2. Del Boy

  Причини поради кои сте горди на вашиот град.

  Ајде да направиме една разгледница од сите градови , знаменитости , градби , културни манифестации и сето тоа што ве прави да се осеќате горди што потекнувате од таму. Еве на пример јас морам да дадам јавна почит спрема Заев кој одкога е на власт од 2005 до сега , буквално го прероди градот во...
 3. Del Boy

  Итно е потребна крвна група А негатив

  Итно е потребна крвна група А негатив , ќе ве молам за тие што сакаат да помогнат а можат нека ми остават телефонски број во приватна порака и да пишаат кој да барам.
 4. Del Boy

  Идиот убива куче во Битола

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xfbnQQ8w4w8 Пред некоја минута го забележав клипот на фб , не дека се гледа нешто али јасно е дека станува збор за мачење на некое куче , има податоци и за типот кај живее точна адреса во Битола. Прво го маваше по се изгледа , за потоа на...
 5. Del Boy

  Флаширање вода

  Незнаев дали има ваква тема , не најдов , па затоа се одлучив да отворам. Значи вака , ќе почнам од почеток и ќе гледам што поубаво да ја опишам ситуацијата. Имаме место ( не лично мое , на дедо ми ) во кое пред 7-8 години ископавме вода , која ги помина сите лабораториски тестови за чистота...
На врв Bottom