Резултати од барањето

 1. Fantom

  Телешки јазик

  Сте пробале, по ќеф ли ви е? Најубавиот телешки јазик шо сум го пробал беше во Битола, не знам во која кафана само точно. И да, да прашам, некаде низ Скопје да не знаете кај шо знает да спремет јазик ко шо требит? :))
 2. Fantom

  Одржан втор конгрес на магија во Скопје + писмо до јавноста

  На ден 01.09.12 беше одржан регионален балкански магионичарски конгрес во City hall, Скопје. Македонската асоцијација на магионичари, НМАМ тимот, домаќинот и организатор на овој настан со ова изразува благодарност до www.cooltura.mk и Сител ТВ, единствените медиуми кои возвратија со внимание на...
 3. Fantom

  Живо ме интересира...

  КАКО ОВА?! Поточно, што ја држи косата така?
 4. Fantom

  Околу компаниите

  Отворам тема за да дискутираме се’ околу компаниите. Јас сум на мисла да отворам компанија, па ме интересира колку вработени да имам и со кои левели да се, колкава плата да им се дава и слично. Добредојдено е се’ околу водењето на компанија. :)
 5. Fantom

  Форумски трансформации

  Во толку години на форумов, имам видено многу форумски трансформации. Во смисла, еден член порано бил ваков, сега е таков, се однесувал вака, сега така. Па да видиме, како вие ги доживувате членовите сега, а како порано? П.С. Темата е во ЧДА намерно, за никој да не сфати нешто лично па да си...
 6. Fantom

  Beer Pong

  Во недостаток на подфорум за пијанење, темава ја отворам во општи. Дали сте играле Beer Pong? Како ви се допаѓа играта воопшто? Има повеќе варијанти со вакви или такви правила, ние играме по следниве. Два тима по двајца играчи, десет чаши од тим. Ви требаат пластични чаши од пола литар...
 7. Fantom

  Избор за пренос на натпревар од ЛШ на Канал 5 за 15 септември (среда)

  Кајгана и годинава во соработка со Канал 5, во однос на избор на натпревар за ЛШ. И покрај ланските лоши реакции на некои форумџии и нивната отворена соработка, се решија и годинава да соработуваат со нас. Но, годинава ќе има една измена: Дискусија на ниво и без навреди, или нема да...
 8. Fantom

  Избор за пренос на натпревар од ЛШ на Канал 5 за 14 септември (вторник)

  Кајгана и годинава во соработка со Канал 5, во однос на избор на натпревар за ЛШ. И покрај ланските лоши реакции на некои форумџии и нивната отворена соработка, се решија и годинава да соработуваат со нас. Но, годинава ќе има една измена: Дискусија на ниво и без навреди, или нема да...
 9. Fantom

  Primera División 2010/2011

  Primera División Нова сезона, нова тема. :) Примера Дивизион, или попозната како Ла Лига, е професионалната фудбалска лига на Шпанија и е највисока по ранг. Се состои од 20 клубови и во неа нема плеј-аут, односно последните три екипи отпаѓаат во втората лига. Вкупно 58 екипи...
 10. Fantom

  Serie A 2010/2011

  Serie A Нова тема и за Сериа А. Сериа А е професионалната фудбалска лига на Италија и е највисока по ранг. Се состои од 20 клубови и во неа нема плеј-аут, односно последните три екипи отпаѓаат во втората лига. Првите три екипи играат директно во Лигата на Шампиони, додека четвртиот...
 11. Fantom

  Bundesliga 2010/2011

  Bundesliga И за Бундеслигата нова тема, Бобан да не ми се љутит. Бундеслигата е професионалната фудбалска лига на Германија и е највисока по ранг. Во овој формат е формирана во 1963 година и оттогаш претрпела помали промени во правилата. Се состои од 18 клубови од кои последните двајца...
 12. Fantom

  Barclays Premier League 2010/2011

  Barclays Premier League Нова сезона, нова тема, нови возбудувања. Само со Игорче и Сител телевизија. Премиер Лигата е професионалната фудбалска лига на Англија и е највисока по ранг. Се состои од 20 клубови и во неа нема плеј-аут, односно последните три екипи отпаѓаат во втората лига...
 13. Fantom

  Перверзиите на новата верзија на форумот

  Зато шо новата верзија на форумот ги кратит насловите на темите, без три точки на крај, без покажување на име ако го донесеш курсорот на името, почна да е многу перверзен и двосмислен. Изволте за почеток, ако најдете уште нешто, feel free to share. :) За поголема слика, клик на истата.
 14. Fantom

  Македонскиот Хари Потер ќе отвора школа за магија

  Ја замислувате картата, ја држите во рака. А Георги ја наоѓа. Точно тој е магионичар. Весел и позитивен по природа, но сериозен во намерата да создаде училиште за млади магионичари во Македонија. И тој ја искривува реалноста со неговите трикови, но не како политичарите, се шегува...
 15. Fantom

  Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

  Денес дојдов до информација дека спортската редакција на Канал 5 телевизија одлучила наместо натпреварот Арсенал - Барселона ќе го пренесува помалку атрактивниот Интер - ЦСКА Москва. Јасно е дека сите сакаме што повеќе да го гледаме Пандев и да успее во ЛШ, но ова е премногу. Освен Пандев, нема...
 16. Fantom

  Среќен роденден Serpico

  Нажалост, двајстројката на Џордан, Леброн, Бекам и Стариџ е минато за тебе. До вчера младич, денес момак за вршење. До вчера во Капиштец, денес в комшии. Да не трапарам многу овдека, среќен да ти е роденденот, голем да растиш, да си ми жив и здрав и уште многу тешења за фудбал да си ифчекаме...
 17. Fantom

  Среќен роденден Lanna!

  Пред 24 години негдека во Струга се роди мало девојче шо прерасна во голема мома со огромно срце и душа мека џанам тазе мекица. Да не претервам со поетичниве работи, ќе му ги остам на Џими тие. Среќен роденден златна, голема да растиш, Господ здравје и убајна да ми ти дајт, и да си најсреќна...
 18. Fantom

  Процедура за патентирање?

  Ме интересира која е процедурата и протоколот за патентирање на продукт/интелектуална сопственост. Давачки, кај требит и шо требит да бркам, услови, се’ шо би можело да ми помогнит.
 19. Fantom

  Тим на декадата

  Повелете, кажете го своето мислење тука, темите за одделните позиции ги заклучивме. Номинации немат, а и не се од goal.com (фала Богу). Сами кажете за која позиција кој бил најдобар, и зошто. Фалиминдерит.
 20. Fantom

  Луѓе без образ

  Не случајно темава ја сместувам во Философија и психологија, а не во Општи муабети, затоа што сакам да ја продискутираме оваа група на луѓе од друг аспект. Која е причината и „желбата“ (ако можам така да ја ословам) кај ваквите луѓе да се однесуваат неморално, промискуитетно и тотално...
На врв Bottom