Резултати од барањето

 1. stiv_milanezot

  Секунди до катастрофата (документарен серијал)

  Секунди до катастрофата (Seconds from disaster) е документарен серијал кој се емитува на Сител секој викенд од 16:30. За прв пат било емитувано на National Geographic во периодот од 2004 до 2007 година, а кај нас се емитува од февруари месец. Се работи за документарец кој ги истражува човечките...
 2. stiv_milanezot

  Дебарца

  Дебарца е историски регион во Западна Македонија,северно од Охрид и југозападно од Кичево,дебарца спаѓа под истоимената општина. Во Дебарда спаѓаат следните села: Арбиново,Лактиње,Годивје,Врбјани,Сливово,Турје,Мраморец,Сошани,Оздолени,Слатински Чифлик,,Слатино,Издеглавје,Ботун,Црвена...
 3. stiv_milanezot

  Fiba u18 2016 Bdivizija -Skopje

  Од денес па се до 7 август во Скопје ќе се одржи европското првенство за играчи до 18год во б дивизијата.Спортските сали:Јане Сандански,Борис Трајковски и кале ќе бидат домаќини на 24 репрезентации кои ќе се борат за влез во А дивизијата следната сезона. Македонската репрезентација се најде во...
 4. stiv_milanezot

  Мраморец

  Мраморец е село кое се наоѓа во Горна дебарца,сместено на падините на Илинденската Планина. Малку Историја: Мраморец е старо село, во неговата близина се наоѓаат остатоци од доцноантичка населба (во месноста Граишта/Кутлиње), доцноантичка топилница (во месноста Рупи), како и средновековна...
На врв Bottom