Резултати од барањето

 1. Gixxer

  Совети околу мотоцикли

  Те примија? :)
 2. Gixxer

  Мото - спортот во Македонија

  Ах пријателе, а тек за брзински знаеш ли колку е поскапо отколку за крос? :) Еден сет гуми се 400 евра, ги трошиш на две сесии (тренинг + квалификации) или на една трка (и тоа дека толку можеме, од другиве земји луѓето си ставаат нов сет на секоја сесија) Кацига тркачка најмалку 300 евра...
 3. Gixxer

  Каков фотоапарат имате?

  Лајк лајк, само што кај нас ако не Никон/Канон не го есапат за апрат :)
 4. Gixxer

  Студиска опрема за изнајмување?

  Ако има некој или ако знаете некој што изнајмува студиска опрема (позадина, блицеви, држачи, светла, апарат...) пишете тука или во пп. Ми треба за еден ден, крајот на месецов почетокот на декември.
 5. Gixxer

  Авторски права?

  Постојано ми земаат слики и си ги објавуваат по портали, мада најчесто откако ќе им пишам додаваат извор и за мене е ок тоа. Имаше една случка со МИА, им пратив порака на фб дали може да ја користам сликата од содржината (моја слика) ми одговорија: „Може ама задолжително да напишете од каде е...
 6. Gixxer

  Мотори

  PENTAX K-3 smc PENTAX-DA 50mm F1.8 50mm / ƒ/4.5 / 1/500s / ISO 100
 7. Gixxer

  Каков фотоапарат имате?

  Стигна пакетчето од Дедо Мраз порано! :) Pentax K-3 Pentax DA 50 f1.8 Pentax 18-55 (kit lens) следно на листа: 1. Sigma 70-300 или Pentax 55-300 и 2. Sigma 150-500 или Pentax DA* 300 f4
 8. Gixxer

  Продавам блиц Pentax AF200FG

  Нов, неотпакуван. PRODUCT HIGHLIGHTS Compatible with Pentax P-TTL Guide Number: 66' at ISO 100 and 28mm Coverage: 24mm & 28mm (35mm Equivalent) Dial Operation Recycle Time: 4 Seconds 1st Curtain Sync Runs on 4 AA Batteries Цена во продавница, 8990 денари, го продавам за 6000.
 9. Gixxer

  Купувам тело Pentax K-3 или Canon 7D

  Купено, може клуч на темата или дилит.
 10. Gixxer

  Работа на брод

  Ги читав пред некој ден описите за работната позиција, за фотограф (3rd, 2nd, 1st) стои наведено "no visible tattoos". Мене не ми е проблем да ги носам ракавите, работата е како да издејствувам со нашиве агенции да ме пуштат на интервју... Sent from my HTC One using Tapatalk
 11. Gixxer

  Купувам тело Pentax K-3 или Canon 7D

  Купувам апарат Pentax K-3 или Canon 7D. Понуди тука или во пп, како вас ви е убаво :)
 12. Gixxer

  Работа во Катар и Дубаи

  Фала на сите за одговорите, ако има за частење ќе пишам ;)
 13. Gixxer

  Работа во Катар и Дубаи

  Пријатели,ми стигна понуда за работа како вип батлер а неам појма што е работава, па ако може некој од вас што е таму или што бил да работи да ми каже дали е ок и што ме очекува. Sharq Village & Spa, from Ritz Carlton in Doha, Qatar for a Buttler position. The salary is 2200QAR plus tips and...
 14. Gixxer

  Совети околу мотоцикли

  Зелен картон за мотоцикл за цела година чини 30 евра (1850 денари), без разлика на зафатнина/моќност
 15. Gixxer

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Во салон со попуст е 2490 (редовна цена 2890), јас го давам за 2100.
 16. Gixxer

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Ако е против правилата извинете, нека го избришат модераторите. Продавам нов скутер Honda NSC 50 Sporty (нов од салон, 2015год., со 0 километри) 4-тактен мотор со 1 цилиндар и воздушно ладење, зафатнина од 49ццм и моќност од 3,5кс, гуми 14-ки, резервоар со капацитет од 5,5 литри, доаѓа со...
 17. Gixxer

  Мотори

 18. Gixxer

  Работа на брод

  јака работа е ова :) имам цел ракав на левата и пола десна, во агенцијата им реков дека ќе носам и кошули ако треба ама нели си има дрес код и не можело :( п.с. занемари ја скарата :))
 19. Gixxer

  Работа на брод

  Од Мајоми ме одбија за работа на брод како фотограф заради тетоважите кои ги имам на рацете, знаете ли дали е тоа правило со сите агенции или во конкретниов случај заради договорот на агенцијата со бродот?
На врв Bottom