Резултати од барањето

 1. THE_CHOSEN_ONE

  Ако Бог постои атеистите ке го јадат немиен!

  Што викате?
 2. THE_CHOSEN_ONE

  Отварање фирма во странство

  Ме интересира дали е можно јас како Македонски резидент да отворам фирма во странство пример Бугарија која е земја членка во ЕУ или Хрватска која сеуште не е членка.
 3. THE_CHOSEN_ONE

  Банкарска сметка во друга држава

  Слушнав на некоја од нашиве телевизии дека Македонски граѓанин по законот не можел да поседува банкарска сметка во странство. Мрднати се овие или што е работава? Дај некој писмен нека ги објасни овие работи.
 4. THE_CHOSEN_ONE

  Силвестров

  Силвестр Сталоне од Бугарија. :pos:
 5. THE_CHOSEN_ONE

  Девојки со тетоважи

  Читав дека се повеќе склони кон впуштање во сексуални активности. Дали?
 6. THE_CHOSEN_ONE

  Си го продава бубрегот, за да преживее семејството

  Си го продава бубрегот за да преживее семејството. Мурсел Бакиќ од Србија и неговата сопруга Вера, долгогодишните работници на Текстилниот комбинат „Рашка“, од 1995-та година се на принуден одмор, а поради неплатените придонеси немаат право на пензија. Според зборовите на Мурсел, компанијата...
 7. THE_CHOSEN_ONE

  Во пораст семејното насилство врз мажите

  Семејното насилство над мажите е во пораст во првите шест месеци од годинава. Од вкупно регистрирани 415 случаи на семејно насилство, во 62 случаи мажи пријавиле дека биле малтретирани од своите сопруги. Најголем дел се случаи на физичко насилство, во помал број психичко, а многу мал процент...
 8. THE_CHOSEN_ONE

  Сомнителни вработени во Tоплификација

  Случајно приметив низ шпинука еден тип како чепка кај металните врати позади кои поминуваат цевките за парно.(во холот на спратот). Го "фатив на дело" кај што чепка кажа дека е вработен во Топлификација но дека немал легитимација пошто работел волонтерски на три месеци, дали сакаше да краде...
 9. THE_CHOSEN_ONE

  Што ти е држава...

  Секоја чест на Иранциве сите девијантни појави на доста ефикасен начин ги санкционираат. И 74 камшици за прст в газ Двајцата ирански фудбалери, кои "несоодветно" го прославија победоносниот гол на својот тим, се соочуваат со јавно камшикување, јави иранската новинска агенција "Фарс". Членови...
 10. THE_CHOSEN_ONE

  Македонија е ѕвезда во подем, анализира австриската ТВ ОРФ

  Македонија е ѕвезда во подем која ја надмина Австрија во рангирањето на бизнис климата. Вака австриската телевизија ОРФ 1 ја опиша Македонија во прилогот посветен на нејзиниот напредок на листата на Дуинг бизнис на Светската банка. Годинава Македонија бележи скок од 34-то на 22-ро место и е...
 11. THE_CHOSEN_ONE

  Македонците се задолжуваат за живот на вересија

  Германците се задолжуваат главно за станови и автомобили, Македонците за живот на вересија. Ова не е прашање единствено на нискиот животен стандард, туку во голема мера и на тоа дека нашите граѓани потешко се откажуваат од скапи навики како пушењето, кафаените и слични трошоци, наместо да...
 12. THE_CHOSEN_ONE

  Малиот Казанова

  Малиов растура мислам дека заслужува посебна тема.
 13. THE_CHOSEN_ONE

  Главниот доказ:Човекот е настанат од еволуција !

  Ејјјјјјјјјјјјјј не ми се верува............ секако насловот е иронизиран......... Изгледајте го видеово до крај и кажете после дека човекот настанал како резултат на случајно мешање на состојките во наводната прабиотичка супа... 10 милјарди трилиони билиони трилиони билиони трилиони мајмуни...
 14. THE_CHOSEN_ONE

  Го решивме проблемот со невработеноста !

  Сите ќе играме лото ! Македонците не сакаат ни на лото да им се падне работа Македонците не сакаат ниту на лото да им се падне работа, бараат, а молат бога да не ја најдат. Вака приближно директорот на „Државната лотарија“ го толкува проблемот со кој се соочуваат - не можат да најдат 100...
 15. THE_CHOSEN_ONE

  Paypal Sandbox е тежок буљаш

  IPN скриптата flawlessly работи со вистински пари али никако не можам да ја натерам да профункционира во сендбокс муд. Може некој да ми каже што е финтата со ова срање ? IPN скриптата никако и никако да се активира пробав 300 керефеки и пак неќе, инаку плаќањето во сендбоксот си оди без задршка...
 16. THE_CHOSEN_ONE

  "Нова инвестиција вредна 10 милиони евра во општина Петровец"

  Нова инветсиција вредна 10 милиони евра. Во општина Петровец италјански инветситори градат луксузен трговски центар. Според очекувањата, тој ќе биде готов за една година и во него ќе се вработат стотина луѓе. За италјанците ова е втора инветсиција во земјава, а веќе почнуваат и трета, најголема...
 17. THE_CHOSEN_ONE

  Се во врска со гаранции и акредитиви

  Податоциве ми се од Стопанска Банка(по случаен избор ја одбрав) Ај има некој стручен нека ги објасни ставкиве: Провизии кога обезбедувањето е хипотека врз недвижен имот и залог врз подвижен имот Платежна и Чинидбена гаранција Квартално 1,2% од износот, мин. МКД 3.000 или Месечно 0,4% од...
 18. THE_CHOSEN_ONE

  Младите ја напуштаат Атина

  Неможноста да се најде работа во главниот град го почна процесот на миграција – кон дома Од нашиот дописник Миркица Поповиќ Атина - Тодорис, 30-годишен архитект од Атина минатата недела го спакува цел живот во неколку кутии и во два големи куфери, па замина на Кипар. Веќе една година неговото...
 19. THE_CHOSEN_ONE

  Ad sense во Флеш?

  Можит? Клиентов запнал ко мало дете што да му кажам?
На врв Bottom